fot. Groupama-FDJ

Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) wygrał dziewiętnasty etap wyścigu Vuelta a España z metą na szczycie Coll de la Rabassa w Księstwie Andory. Lider wyścigu Simon Yates (Mitchelton-Scott), dzięki atakowi na ostatnich kilometrach, powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej. 

Piątkowy, dwudziesty etap hiszpańskiej Vuelty to początek końca wyścigu i jednocześnie pierwsza z dwóch ostatnich met na podjeździe. Był to typowy odcinek z jedną górą, lecz chciałoby się powiedzieć: “Ale jaką…”. Podjazd znajdujący się w Andorze – Coll de la Rabassa  – liczy 17 kilometrów długości, a średnie nachylenie wynosi 6,6%. Łączna suma przewyższenia na tym etapie to 2618 metrów – na pozór niewiele, ale przy wysokim tempie i relatywnie krótkim dystansie (154,4 km) z pewnością ta liczba “weszła” w nogi.

Od machnięcia flagą dyrektora wyścigu następowało wiele prób zawiązania ucieczki. Kilkakrotnie starał się o to Michał Kwiatkowski (Team Sky), ale ostatecznie mistrzowi Polski nie udało się tego dokonać. Z góry skazany na niepowodzenie odjazd dnia liczył tylko dwóch kolarzy: Jonathan Castroviejo (Team Sky) oraz Benjamin Thomas (Groupama-FDJ).

Od początku etapu lwią część pracy na czele peletonu wykonywała drużyna Movistar, która z pewnością miała w planach zaatakowanie pozycji lidera – Simona Yatesa (Mitchelton-Scott). Tylko na chwilę, gdy szosa zrobiła się szersza i powiał silniejszy wiatr, inne ekipy ustawiły swoje mini pociągi.

Odjazd dnia trzymany był na krótkiej smyczy, bowiem jego największa przewaga wyniosła przeszło dwie minuty. Uciekinierzy zostali doścignięci dosłownie na początku wspinaczki pod Coll de la Rabassa, czyli około 17 kilometrów przed metą.

Tempo od podnóża podjazdu nadawał Winner Anacona, czyli de facto wciąż ekipa Movistar. Zaraz za nim ustawili się kolarze LottoNL-Jumbo, czyli Steven Kruijswijk i spółka. Wysoko (przynajmniej w pierwszej fazie wspinaczki) migała również koszulka Rafała Majki.

13 kilometrów przed szczytem zaatakował Nairo Quintana. Natychmiast doskoczył do niego Steven Kruijswijk. Po mniej więcej 2000 metrów dojechał do nich Thibaut Pinot, czyli tegoroczny zdobywca La Covadongi. Nie próżnował lider wyścigu – S. Yates, który również dołączył do atakującej grupki.

Za plecami tej czwórki utworzyła się jedenastoosobowa grupa z między innymi Alejandro Valverde i Rafałem Majką. 8 kilometrów przed metą jej strata wynosiła 15 sekund.

Już chwilę później Quintana został cofnięty do drugiej grupki, by pracować dla Alejandro Valverde. Takie samo wrażenie można było odnieść w kwestii postawy Rafała Majki, który mimo obecności w czołówce, nie pogonił za żadnym atakiem – ani Quintany, ani Pinota, ani również S. Yatesa.

Tymczasem S. Yates, Kruijswijk i Pinot zgodnie współpracowali i bardzo szybko powiększali przewagę nad drugą grupą, w której pecha doświadczył…Nairo Quintana (guma), który na szczęście dla “El Bali” wrócił na stanowisko pracy.

W związku z tym, że pogoń w grupie Valverde spoczęła właściwie tylko na nim samym oraz na Nairo Quintanie, prowadzące trio mogło dość swobodnie czuć się na czele wyścigu i układać w głowie plan na rozegranie samego finiszu.

Tymczasem pozostali kolarze również zaczęli załatwiać swoje interesy. Do pościgu za czołówką ruszył Wilco Kelderman, a kilka kilometrów później próbował odjechać Miguel Angel Lopez.

Przekraczając bramę oznaczającą kilometr do mety, koło S. Yatesa i Pinota puścił Steven Kruijswijk. Zatem pojedynek o etapowe zwycięstwo stoczyli Brytyjczyk i Francuz. Więcej pracował właściciel la roja, więc Thibaut Pinot wyszedł mu z koła z pozorną łatwością i zgarnął drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznej Vuelcie. Yatesowi wyraźnie bardziej niż na etapowej wygranej zależało na powiększeniu przewagi w klasyfikacji generalnej przed ostatnim górskim etapem w sobotę.

Ponad minutę do Simona Yatesa stracił Alejandro Valverde, który miał niewielkie problemy w końcówce, natomiast Kruijswijk przesunął się o dwie pozycje, wskakując na podium ogólnego zestawienia. Mimo to do kolarza Mitchelton-Scott wciąż traci prawie dwie minuty.

Największymi przegranymi mogą czuć się kolarze Movistaru na czele z Alejandro Valverde. Ich praca na czele peletonu od początku etapu, następnie u podnóża finałowego szczytu, a później, w grupie pościgowej, poszła najzwyczajniej w świecie na marne. Mimo to nie można odmówić im chęci do walki, a Nairo Quintanie żyłki pomocnika.

Wyniki dziewiętnastego etapu:

1 PINOT Thibaut Groupama – FDJ 100 80 3:42:05
2 YATES Simon Mitchelton-Scott 40 50 0:05
3 KRUIJSWIJK Steven Team LottoNL-Jumbo 20 35 0:13
4 URÁN Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 12 25 0:52
5 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team 4 18 ,,
6 MAS Enric Quick-Step Floors 15 ,,
7 KELDERMAN Wilco Team Sunweb 12 1:03
8 VALVERDE Alejandro Movistar Team 10 1:12
9 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale 8 1:15
10 QUINTANA Nairo Movistar Team 6 1:49
11 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe 5 2:20
12 DE MARCHI Alessandro BMC Racing Team 4 ,,
13 ZAKARIN Ilnur Team Katusha – Alpecin 3 ,,
14 IZAGIRRE Ion Bahrain Merida Pro Cycling Team 2 ,,
15 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe 1 ,,
16 MORENO Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
17 MOLARD Rudy Groupama – FDJ ,,
18 BIZKARRA Mikel Euskadi – Murias 2:24
19 BILBAO Pello Astana Pro Team 2:33
20 YATES Adam Mitchelton-Scott 3:04
21 HIRT Jan Astana Pro Team 3:21
22 CARAPAZ Richard Movistar Team 4:02
23 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 5:20
24 KING Ben Team Dimension Data 5:36
25 SÁEZ Héctor Euskadi – Murias ,,
26 MAS Lluís Caja Rural – Seguros RGA 5:49
27 ARU Fabio UAE-Team Emirates 5:58
28 RAVASI Edward UAE-Team Emirates 6:09
29 RODRÍGUEZ Cristián Caja Rural – Seguros RGA 8:34
30 HAIG Jack Mitchelton-Scott 9:52
31 BENOOT Tiesj Lotto Soudal ,,
32 ITURRIA Mikel Euskadi – Murias ,,
33 MENDES José Burgos-BH 10:27
34 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha – Alpecin ,,
35 TEUNS Dylan BMC Racing Team 11:44
36 DE TIER Floris Team LottoNL-Jumbo ,,
37 TUSVELD Martijn Team Sunweb ,,
38 HINDLEY Jai Team Sunweb ,,
39 KUDUS Merhawi Team Dimension Data ,,
40 SERRY Pieter Quick-Step Floors ,,
41 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,
42 PARDILLA Sergio Caja Rural – Seguros RGA 12:59
43 CUBERO Jorge Burgos-BH ,,
44 KOCHETKOV Pavel Team Katusha – Alpecin ,,
45 VINCENT Léo Groupama – FDJ ,,
46 CHEREL Mickaël AG2R La Mondiale ,,
47 DEVENYNS Dries Quick-Step Floors 13:06
48 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida Pro Cycling Team 14:02
49 PETERS Nans AG2R La Mondiale 15:44
50 GENIEZ Alexandre AG2R La Mondiale ,,
51 LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits ,,
52 MONFORT Maxime Lotto Soudal ,,
53 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal ,,
54 GIBBONS Ryan Team Dimension Data ,,
55 HOWSON Damien Mitchelton-Scott ,,
56 VILLELLA Davide Astana Pro Team ,,
57 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale ,,
58 ARMÉE Sander Lotto Soudal ,,
59 ANACONA Winner Movistar Team ,,
60 CONTI Valerio UAE-Team Emirates ,,
61 HENAO Sergio Team Sky ,,
62 HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits ,,
63 MACHADO Tiago Team Katusha – Alpecin ,,
64 BAGÜES Aritz Euskadi – Murias ,,
65 GEOGHEGAN HART Tao Team Sky ,,
66 KUSS Sepp Team LottoNL-Jumbo ,,
67 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits ,,
68 ROCHE Nicolas BMC Racing Team ,,
69 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team ,,
70 CATALDO Dario Astana Pro Team ,,
71 DE LA CRUZ David Team Sky ,,
72 IZAGIRRE Gorka Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
73 CLARKE Simon Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 16:11
74 FELLINE Fabio Trek – Segafredo 16:48
75 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe ,,
76 BENNETT George Team LottoNL-Jumbo 17:51
77 FRAILE Omar Astana Pro Team 18:01
78 EZQUERRA Jesús Burgos-BH ,,
79 ZEITS Andrey Astana Pro Team ,,
80 ROSSKOPF Joey BMC Racing Team ,,
81 WOODS Michael Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
82 MEINTJES Louis Team Dimension Data ,,
83 VAN ASBROECK Tom Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
84 ROLLAND Pierre Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
85 VENTOSO Francisco José BMC Racing Team ,,
86 RODRÍGUEZ Óscar Euskadi – Murias ,,
87 PRADES Eduard Euskadi – Murias ,,
88 CABEDO Óscar Burgos-BH ,,
89 PORTE Richie BMC Racing Team ,,
90 FRÖHLINGER Johannes Team Sunweb ,,
91 THOMAS Benjamin Groupama – FDJ 18:32
92 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 20:14
93 VAN ZYL Johann Team Dimension Data ,,
94 PELLIZOTTI Franco Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
95 BOL Jetse Burgos-BH ,,
96 ANTÓN Igor Team Dimension Data ,,
97 CASTROVIEJO Jonathan Team Sky ,,
98 PUCCIO Salvatore Team Sky ,,
99 IRIZAR Markel Trek – Segafredo ,,
100 RESTREPO Jhonatan Team Katusha – Alpecin ,,
101 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo ,,
102 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
103 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits ,,
104 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
105 SCHULTZ Nick Caja Rural – Seguros RGA ,,
106 OLIVEIRA Nelson Movistar Team ,,
107 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ ,,
108 BRAVO Garikoitz Euskadi – Murias ,,
109 AMADOR Andrey Movistar Team ,,
110 BOSWELL Ian Team Katusha – Alpecin ,,
111 TEUNISSEN Mike Team Sunweb ,,
112 SARREAU Marc Groupama – FDJ ,,
113 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data ,,
114 LEEZER Tom Team LottoNL-Jumbo 20:23
115 BYSTRØM Sven Erik UAE-Team Emirates ,,
116 ABERASTURI Jon Euskadi – Murias 20:32
117 CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits 20:40
118 STALNOV Nikita Astana Pro Team 20:48
119 HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits 21:16
120 MATÉ Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits ,,
121 DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ ,,
122 GARCIA CORTINA Iván Bahrain Merida Pro Cycling Team 21:23
123 VIVIANI Elia Quick-Step Floors 25:17
124 ALBASINI Michael Mitchelton-Scott ,,
125 DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
126 LINDEMAN Bert-Jan Team LottoNL-Jumbo 25:37
127 BOOM Lars Team LottoNL-Jumbo ,,
128 TRENTIN Matteo Mitchelton-Scott 25:59
129 SABATINI Fabio Quick-Step Floors ,,
130 KWIATKOWSKI Michał Team Sky ,,
131 MØRKØV Michael Quick-Step Floors ,,
132 TORRES Pablo Burgos-BH ,,
133 ARANBURU Alex Caja Rural – Seguros RGA ,,
134 DOCKER Mitchell Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
135 REIJNEN Kiel Trek – Segafredo ,,
136 WALLAYS Jelle Lotto Soudal ,,
137 MEZGEC Luka Mitchelton-Scott ,,
138 PIBERNIK Luka Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
139 VAN POPPEL Danny Team LottoNL-Jumbo ,,
140 ASGREEN Kasper Quick-Step Floors ,,
141 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott ,,
142 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates ,,
143 MOLINA Antonio Caja Rural – Seguros RGA ,,
144 ERVITI Imanol Movistar Team ,,
145 RUBIO Diego Burgos-BH ,,
146 LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
147 STORER Michael Team Sunweb ,,
148 SOTO Nelson Andrés Caja Rural – Seguros RGA ,,
149 BRÄNDLE Matthias Trek – Segafredo ,,
150 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe ,,
151 WALSCHEID Max Team Sunweb ,,
152 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe ,,
153 SAGAN Peter BORA – hansgrohe ,,
154 BENNATI Daniele Movistar Team ,,
155 NIZZOLO Giacomo Trek – Segafredo ,,
156 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe ,,
157 LANGEVELD Sebastian Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
158 CUMMINGS Steve Team Dimension Data ,,
DNF DE PLUS Laurens Quick-Step Floors -3:42:05
DNS PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe ,,

Klasyfikacja generalna po dziewiętnastym etapie: 

1 1 – YATES Simon Mitchelton-Scott 20 76:44:41
2 2 – VALVERDE Alejandro Movistar Team 1:38
3 5 ▲2 KRUIJSWIJK Steven Team LottoNL-Jumbo 1:58
4 3 ▼1 MAS Enric Quick-Step Floors 2:15
5 4 ▼1 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team 2:29
6 6 – QUINTANA Nairo Movistar Team 4:01
7 9 ▲2 PINOT Thibaut Groupama – FDJ 5:22
8 8 – URÁN Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 5:29
9 7 ▼2 IZAGIRRE Ion Bahrain Merida Pro Cycling Team 6:30
10 10 – GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale 7:21
11 11 – BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe 8:54
12 12 – KELDERMAN Wilco Team Sunweb 10:19
13 14 ▲1 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe 12:48
14 15 ▲1 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 16:56
15 17 ▲2 MOLARD Rudy Groupama – FDJ 19:52
16 16 – HAIG Jack Mitchelton-Scott 24:33
17 13 ▼4 DE LA CRUZ David Team Sky 25:40
18 19 ▲1 BIZKARRA Mikel Euskadi – Murias 30:10
19 18 ▼1 ARU Fabio UAE-Team Emirates 31:05
20 20 – CARAPAZ Richard Movistar Team 35:25
21 24 ▲3 ZAKARIN Ilnur Team Katusha – Alpecin 43:04
22 25 ▲3 KING Ben Team Dimension Data 48:01
23 21 ▼2 HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits 50:25
24 22 ▼2 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe 51:37
25 23 ▼2 HENAO Sergio Team Sky 53:29
26 28 ▲2 RODRÍGUEZ Cristián Caja Rural – Seguros RGA 55:07
27 29 ▲2 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 59:45
28 26 ▼2 BENNETT George Team LottoNL-Jumbo 1:00:28
29 30 ▲1 TEUNS Dylan BMC Racing Team 1:01:07
30 27 ▼3 IZAGIRRE Gorka Bahrain Merida Pro Cycling Team 1:01:44
31 33 ▲2 KUDUS Merhawi Team Dimension Data 1:08:03
32 39 ▲7 BILBAO Pello Astana Pro Team 1:08:43
33 31 ▼2 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo 1:13:04
34 37 ▲3 DE TIER Floris Team LottoNL-Jumbo 1:14:53
35 38 ▲3 HINDLEY Jai Team Sunweb 1:15:22
36 35 ▼1 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 1:17:01
37 34 ▼3 WOODS Michael Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:17:07
38 44 ▲6 MORENO Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:20:30
39 36 ▼3 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data 1:21:39
40 32 ▼8 KWIATKOWSKI Michał Team Sky 1:21:56
41 40 ▼1 CLARKE Simon Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:22:59
42 45 ▲3 MAS Lluís Caja Rural – Seguros RGA 1:24:04
43 46 ▲3 RAVASI Edward UAE-Team Emirates 1:25:53
44 42 ▼2 ROCHE Nicolas BMC Racing Team 1:27:36
45 43 ▼2 MONFORT Maxime Lotto Soudal 1:31:42
46 48 ▲2 VILLELLA Davide Astana Pro Team 1:35:47
47 47 – HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits 1:41:05
48 49 ▲1 MEINTJES Louis Team Dimension Data 1:43:29
49 63 ▲14 YATES Adam Mitchelton-Scott 1:43:35
50 54 ▲4 PARDILLA Sergio Caja Rural – Seguros RGA 1:44:53
51 50 ▼1 PELLIZOTTI Franco Bahrain Merida Pro Cycling Team 1:47:15
52 51 ▼1 ANTÓN Igor Team Dimension Data 1:47:34
53 52 ▼1 RODRÍGUEZ Óscar Euskadi – Murias 1:47:44
54 56 ▲2 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits 1:48:54
55 57 ▲2 CONTI Valerio UAE-Team Emirates 1:49:00
56 55 ▼1 FELLINE Fabio Trek – Segafredo 1:49:14
57 58 ▲1 KOCHETKOV Pavel Team Katusha – Alpecin 1:49:46
58 53 ▼5 ZEITS Andrey Astana Pro Team 1:49:54
59 64 ▲5 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha – Alpecin 1:51:14
60 60 – GEOGHEGAN HART Tao Team Sky 1:52:57
61 61 – NIBALI Vincenzo Bahrain Merida Pro Cycling Team 1:53:35
62 59 ▼3 FRAILE Omar Astana Pro Team 1:54:57
63 62 ▼1 ROLLAND Pierre Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:58:06
64 66 ▲2 KUSS Sepp Team LottoNL-Jumbo 1:58:42
65 67 ▲2 CATALDO Dario Astana Pro Team 1:59:18
66 65 ▼1 PRADES Eduard Euskadi – Murias 2:00:00
67 69 ▲2 HOWSON Damien Mitchelton-Scott 2:04:33
68 70 ▲2 ANACONA Winner Movistar Team 2:05:47
69 68 ▼1 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 2:06:09
70 75 ▲5 DE MARCHI Alessandro BMC Racing Team 2:07:54
71 71 – BOOKWALTER Brent BMC Racing Team 2:08:35
72 72 – ARMÉE Sander Lotto Soudal 2:09:19
73 79 ▲6 HIRT Jan Astana Pro Team 2:14:10
74 73 ▼1 OLIVEIRA Nelson Movistar Team 2:14:58
75 74 ▼1 SCHULTZ Nick Caja Rural – Seguros RGA 2:18:39
76 76 – BAGÜES Aritz Euskadi – Murias 2:21:38
77 78 ▲1 VINCENT Léo Groupama – FDJ 2:22:32
78 77 ▼1 PETERS Nans AG2R La Mondiale 2:22:46
79 86 ▲7 SÁEZ Héctor Euskadi – Murias 2:25:28
80 80 – MACHADO Tiago Team Katusha – Alpecin 2:27:02
81 81 – ROSSKOPF Joey BMC Racing Team 2:30:49
82 84 ▲2 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 2:34:04
83 88 ▲5 TUSVELD Martijn Team Sunweb 2:34:59
84 82 ▼2 PORTE Richie BMC Racing Team 2:35:24
85 85 – VAN ASBROECK Tom Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 2:37:50
86 89 ▲3 SERRY Pieter Quick-Step Floors 2:38:00
87 87 – AMADOR Andrey Movistar Team 2:40:25
88 92 ▲4 CUBERO Jorge Burgos-BH 2:42:36
89 90 ▲1 GENIEZ Alexandre AG2R La Mondiale 2:43:24
90 83 ▼7 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe 2:44:03
91 95 ▲4 MENDES José Burgos-BH 2:44:37
92 91 ▼1 CABEDO Óscar Burgos-BH 2:46:24
93 97 ▲4 DEVENYNS Dries Quick-Step Floors 2:52:34
94 94 – PUCCIO Salvatore Team Sky 2:54:10
95 93 ▼2 ERVITI Imanol Movistar Team 2:57:43
96 96 – CASTROVIEJO Jonathan Team Sky 2:57:58
97 100 ▲3 BENOOT Tiesj Lotto Soudal 3:00:40
98 98 – EZQUERRA Jesús Burgos-BH 3:00:56
99 99 – GARCIA CORTINA Iván Bahrain Merida Pro Cycling Team 3:04:41
100 102 ▲2 CHEREL Mickaël AG2R La Mondiale 3:08:40
101 101 – BOL Jetse Burgos-BH 3:12:21
102 103 ▲1 STALNOV Nikita Astana Pro Team 3:24:50
103 104 ▲1 RESTREPO Jhonatan Team Katusha – Alpecin 3:26:22
104 109 ▲5 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal 3:30:13
105 116 ▲11 ITURRIA Mikel Euskadi – Murias 3:31:50
106 105 ▼1 ARANBURU Alex Caja Rural – Seguros RGA 3:32:43
107 107 – TEUNISSEN Mike Team Sunweb 3:32:58
108 110 ▲2 VENTOSO Francisco José BMC Racing Team 3:33:02
109 108 ▼1 BYSTRØM Sven Erik UAE-Team Emirates 3:33:53
110 111 ▲1 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal 3:36:32
111 112 ▲1 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates 3:36:56
112 118 ▲6 LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits 3:38:47
113 114 ▲1 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ 3:40:44
114 117 ▲3 MATÉ Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits 3:43:27
115 113 ▼2 ALBASINI Michael Mitchelton-Scott 3:43:38
116 115 ▼1 MOLINA Antonio Caja Rural – Seguros RGA 3:46:46
117 124 ▲7 FRÖHLINGER Johannes Team Sunweb 3:49:29
118 120 ▲2 VAN ZYL Johann Team Dimension Data 3:49:54
119 122 ▲3 BRAVO Garikoitz Euskadi – Murias 3:50:46
120 119 ▼1 SAGAN Peter BORA – hansgrohe 3:55:12
121 121 – TRENTIN Matteo Mitchelton-Scott 3:56:30
122 123 ▲1 STORER Michael Team Sunweb 3:56:58
123 127 ▲4 THOMAS Benjamin Groupama – FDJ 3:58:11
124 125 ▲1 LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 3:58:30
125 126 ▲1 LANGEVELD Sebastian Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 3:58:50
126 130 ▲4 DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ 4:03:05
127 132 ▲5 IRIZAR Markel Trek – Segafredo 4:04:54
128 128 – TORRES Pablo Burgos-BH 4:05:42
129 129 – CUMMINGS Steve Team Dimension Data 4:06:15
130 133 ▲3 BOSWELL Ian Team Katusha – Alpecin 4:06:34
131 134 ▲3 SARREAU Marc Groupama – FDJ ,,
132 131 ▼1 VAN POPPEL Danny Team LottoNL-Jumbo 4:09:21
133 135 ▲2 BENNATI Daniele Movistar Team 4:13:19
134 136 ▲2 ASGREEN Kasper Quick-Step Floors 4:15:00
135 137 ▲2 REIJNEN Kiel Trek – Segafredo 4:17:29
136 139 ▲3 LINDEMAN Bert-Jan Team LottoNL-Jumbo 4:22:05
137 138 ▲1 NIZZOLO Giacomo Trek – Segafredo 4:22:14
138 142 ▲4 LEEZER Tom Team LottoNL-Jumbo 4:23:19
139 140 ▲1 MEZGEC Luka Mitchelton-Scott 4:23:23
140 141 ▲1 PIBERNIK Luka Bahrain Merida Pro Cycling Team 4:24:17
141 147 ▲6 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits 4:26:52
142 144 ▲2 VIVIANI Elia Quick-Step Floors 4:29:16
143 149 ▲6 ABERASTURI Jon Euskadi – Murias 4:29:43
144 143 ▼1 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates 4:29:49
145 145 – RUBIO Diego Burgos-BH 4:30:34
146 150 ▲4 CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits 4:31:00
147 146 ▼1 WALLAYS Jelle Lotto Soudal 4:31:03
148 148 – MØRKØV Michael Quick-Step Floors 4:34:43
149 151 ▲2 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 4:36:39
150 152 ▲2 DOCKER Mitchell Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 4:37:14
151 153 ▲2 SABATINI Fabio Quick-Step Floors 4:41:15
152 154 ▲2 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 4:45:56
153 155 ▲2 BOOM Lars Team LottoNL-Jumbo 4:46:46
154 156 ▲2 SOTO Nelson Andrés Caja Rural – Seguros RGA 4:48:26
155 157 ▲2 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott 4:52:22
156 158 ▲2 WALSCHEID Max Team Sunweb 4:53:55
157 159 ▲2 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 5:08:55
158 160 ▲2 BRÄNDLE Matthias Trek – Segafredo 5:18:31