Foto: Kampioenschap van Vlaanderen

Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) triumfował na trasie Kampioenschap van Vlaanderen.

103. edycja wyścigu we Flandrii rozegrana została dzisiaj na tradycyjnych rundach wokół Koolskamp. Główną trudnością był krótki, brukowany odcinek, który trzeba było pokonać 17. razy. Łącznie do przejechania było 188 kilometrów.

Szyki sprinterom postanowili dzisiaj popsuć: Jeroen Meijers (Roompot – Nederlandse Loterij), Luuc Bugter (stażysta Vérandas Willems-Crelan), Stijn De Bock (Cibel – Cebon) i David Boucher (Tarteletto – Isorex).

Czwórka uzyskała maksymalnie prawie trzy minuty przewagi.

Praca ekip sprinterskich przyniosła efekt już na 16 kilometrów przed metą. Na ostatniej rundzie mocny atak zaprezentowała szóstka zawodników, która uzyskała minimalną przewagę nad goniącą grupą.

Wszystko zjechało się 1500 metrów przed metą. Finiszowy sprint to kolejny popis Dylana Groenewegena (LottoNL – Jumbo). Kolejne dwa miejsca zajęli kolarze Trek – Segafredo: John Degenkolb i Jasper Stuyven.

Wyniki:

1 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 4:14:33
2 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:00:00
3 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
4 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
5 Bram Welten (Ned) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
6 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:00:00
7 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
8 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
9 Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
10 Yoeri Havik (Ned) Vlasman CT 0:00:00
11 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:00:00
12 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
13 Alberto Dainese (Ita) SEG Racing Academy 0:00:00
14 Wouter Wippert (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
15 Louis Verhelst (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
16 Roy Jans (Bel) Cibel – Cebon 0:00:00
17 Pierre Barbier (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
18 Aksel Nõmmela (Est) BEAT Cycling Club 0:00:00
19 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
20 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
21 Cees Bol (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
22 Nahom Desale (Eri) BEAT Cycling Club 0:00:00
23 Abram Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
24 Piotr Havik (Ned) BEAT Cycling Club 0:00:00
25 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
26 Floris Gerts (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
27 Boris Vallée (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
28 Fritjof Røinås (Nor) Joker – Icopal 0:00:00
29 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
30 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
31 Jan Maas (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
32 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
33 Michiel Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
34 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
35 Daan Hoeyberghs (Bel) BEAT Cycling Club 0:00:00
36 Sondre Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy 0:00:00
37 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
38 Mathias De Witte (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
39 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
40 Timothy Stevens (Bel) Cibel – Cebon 0:00:00
41 Tiago Antunes (Por) SEG Racing Academy 0:00:00
42 David Boucher (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
43 Alexander Maes (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
44 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
45 Simon Sellier (Fra) Direct Energie 0:00:00
46 Cedric Raymackers (Bel) Cibel – Cebon 0:00:00
47 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
48 Dieter Bouvry (Bel) Cibel – Cebon 0:00:00
49 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
50 Samuel Leroux (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
51 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
52 Zico Waeytens (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
53 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
54 Daniel Abraham Gebru (Ned) BEAT Cycling Club 0:00:00
55 Thibault Guernalec (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
56 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker – Icopal 0:00:00
57 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
58 Alex Mengoulas (Ned) BEAT Cycling Club 0:00:00
59 Jesper Rasch (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
60 Dennis Coenen (Bel) Cibel – Cebon 0:00:00
61 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
62 Robbert De Greef (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
63 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
64 Melvin Van Zijl (Ned) Vlasman CT 0:00:00
65 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:00
66 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
67 Ole Forfang (Nor) Joker – Icopal 0:00:00
68 Dries De Bondt (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
69 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker – Icopal 0:00:00
70 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
71 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
72 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:00:00
73 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:00:09
74 Steven Tronet (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:12
75 Gianni Marchand (Bel) Cibel – Cebon 0:00:12
76 Lukas Spengler (SUI) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:14
77 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:16
78 Sasha Weemaes (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:18
79 Luuc Bugter (Ned) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:20
80 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:20
81 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:00:20
82 Joost Van Der Burg (Ned) Vlasman CT 0:00:20
83 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Fortuneo – Samsic 0:00:20
84 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:20
85 Pierre Goebeert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:20
86 Andreas Vangstad (Nor) Joker – Icopal 0:00:20
87 Markus Hoelgaard (Nor) Joker – Icopal 0:00:20
88 Florentin Lecamus-Lambert (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:20
89 Minne Verboom (Ned) SEG Racing Academy 0:00:20
90 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:20
91 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:20
92 Dion Beukeboom (Ned) Vlasman CT 0:00:20
93 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:20
94 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:20
95 Arnaud Gérard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:20
96 Henrik Evensen (Nor) Joker – Icopal 0:00:20
97 Karl Patrick Lauk (Est) Team Fortuneo – Samsic 0:00:20
98 Wim Stroetinga (Ned) Vlasman CT 0:00:20
99 Julien Morice (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:20
100 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:00:20
101 Jan-Willem Van Schip (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:20
102 Adrien Garel (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:20
103 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
104 Beau Duvigneau (Ned) Vlasman CT 0:00:20
105 Kelvin Van Den Dool (Ned) Vlasman CT 0:00:20
106 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:00:20
107 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:00:35
108 Kenny Nijssen (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:00:35
109 Stijn Steels (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:35
110 Alex Frame (NZl) Trek – Segafredo 0:00:35
111 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:00:37
112 Gaëtan Lemoine (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:39
113 Polychronis Tzortzakis (Gre) Tarteletto – Isorex 0:00:41
114 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:42
115 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:42
116 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:42
117 Frederik Frison (Bel) Lotto – Soudal 0:00:44
118 Lawrence Naesen (Bel) Lotto – Soudal 0:00:44
119 Stan Dewulf (Bel) Lotto – Soudal 0:00:44
120 Tom Dernies (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:00:46
121 Kévin Réza (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:54
122 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:00:59
123 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy 0:00:59
124 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:00:59
125 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:01:26
126 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:01:26
128 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:52
129 Wesley Van Dyck (Bel) BEAT Cycling Club 0:02:52
130 Dmitrii Strakhov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:03:14
131 Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy 0:04:26
132 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:04:26
133 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:05:07
134 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:05:07
135 Stijn De Bock (Bel) Cibel – Cebon 0:05:07
136 Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo 0:05:07
DNF Romain Cardis (Fra) Direct Energie
DNF Jelle Mannaerts (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF André Greipel (GER) Lotto – Soudal