© Sigfrid Eggers

Bob Jungels (Quick – Step Floors) wygrał prolog i został pierwszym liderem wyścigu na Słowacji. Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) był szósty.

Prologiem w Popradzie rozpoczęła się 62 edycja Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie. Do pokonania było tylko 1600 metrów po płaskiej trasie.

Na liście startowej mieliśmy dwie polskie ekipy – CCC Sprandi Polkowice w składzie: Jan Tratnik, Szymon Sajnok, Adrian Kurek, Łukasz Owsian, Paweł Bernas, Mateusz Taciak i Kamil Gradek oraz Team Hurom w składzie: Kamil Zieliński, Vitaliy Buts, Andriy Vasylyuk, Emanuel Piaskowy, Jakub Kaczmarek, Stanisław Aniołkowski i Mariusz Gąsiorowski. Ponadto w koszulce Elkov – Author jechał Piotr Konwa.

Najszybszy na tej trasie okazał się Bob Jungels (Quick – Step Floors), który uzyskał czas o niecałą sekundę lepszy od swojego kolegi z ekipy, Yvesa Lampaerta. Trzeci był Christophe Laporte (Cofidis).

Szóste miejsce zajął Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), a oczko niżej uplasował się Kamil Gradek.

Wyniki prologu:

1 JUNGELS Bob (Quick – Step Floors) 0:02:02,32
2 LAMPAERT Yves (Quick – Step Floors) 0:00:00,01
3 LAPORTE Christophe (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00,33
4 ALAPHILIPPE Julian (Quick – Step Floors) 0:00:01,49
5 JAKOBSEN Fabio (Quick – Step Floors) 0:00:01,69
6 TRATNIK Jan (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:02,01
7 GRADEK Kamil (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:02,62
8 TERPSTRA Niki (Quick – Step Floors) 0:00:02,67
9 RAJOVIC Dusan (Adria Mobil) 0:00:02,68
10 SCHINNAGEL Johannes (Bora – Hansgrohe) 0:00:02,99
11 KATRAŠNIK Gašper (Adria Mobil) 0:00:03,16
12 KUREK Adrian (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:03,19
13 TACIAK Mateusz (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:03,49
14 BASKA Erik (Bora – Hansgrohe) 0:00:03,51
15 SAJNOK Szymon (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:03,69
16 PELUCCHI Matteo (Bora – Hansgrohe) 0:00:04,05
17 SHILOV Sergei (Gazprom – Rusvelo) 0:00:04,05
18 OWSIAN Lukasz (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:04,24
19 ŠTYBAR Zdenek (Quick – Step Floors) 0:00:04,48
20 KEISSE Iljo (Quick – Step Floors) 0:00:04,58
21 CERNÝ Josef (Elkov – Author) 0:00:04,98
22 BÁRTA Jan (Elkov – Author) 0:00:05,17
23 SOUPE Geoffrey (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:05,58
24 FOSS Tobias S. (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:05,73
25 TRUSOV Nikolay (Gazprom – Rusvelo) 0:00:05,78
26 SLEEN Torjus (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:05,81
27 TYBOR Patrik (Dukla Banska Bystrica) 0:00:05,91
28 CRAS Steff (Belgium Nationale) 0:00:06,02
29 VAN LERBERGHE Bert (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:06,18
30 HOFSTETTER Hugo (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:06,22
31 BELLAN Juraj (Dukla Banska Bystrica) 0:00:06,47
32 NIELSEN Andreas (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:06,48
33 BENEDETTI Cesare (Bora – Hansgrohe) 0:00:06,90
34 GROSSSCHARTNER Felix (Bora – Hansgrohe) 0:00:06,91
35 VAN MOER Brent (Belgium Nationale) 0:00:07,14
36 KURIYANOV Stepan (Gazprom – Rusvelo) 0:00:07,45
37 RUTSCH Jonas (Germany National) 0:00:07,50
38 ANDERSEN Idar (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:07,62
39 RUMAC Josip (Adria Mobil) 0:00:07,73
40 CHERKASOV Nikolai (Gazprom – Rusvelo) 0:00:07,75
41 SELIG Rüdiger (Bora – Hansgrohe) 0:00:07,75
42 MORTENSEN Martin (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:07,85
43 SALZMANN Jodok (Wsa Pushbikers) 0:00:07,99
44 BABIC Adrian (Slovakia Nationale) 0:00:08,03
45 BUTS Vitaliy (Team Hurom) 0:00:08,14
46 JARC Aljaž (Adria Mobil) 0:00:08,19
47 LAFAY Victor (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:08,19
48 TEKLEHAIMANOT Daniel (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:08,21
49 MAESTRI Mirco (Bardiani Csf) 0:00:08,24
50 TANOVITCHII Nicolae (Team Novak) 0:00:08,26
51 GROŠELJ Žiga (Adria Mobil) 0:00:08,52
52 REINDERS Elmar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:08,71
53 BERNAS Pawel (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:08,75
54 STOCEK Matus (Slovakia Nationale) 0:00:08,78
55 MERTENS Julian (Belgium Nationale) 0:00:08,84
56 SAGAN Juraj (Bora – Hansgrohe) 0:00:09,00
57 KONWA Piotr (Elkov – Author) 0:00:09,21
58 RIESEBEEK Oscar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:09,27
59 WEENING Pieter (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:09,34
60 VLASOV Aleksandr (Gazprom – Rusvelo) 0:00:09,42
61 CANECKY Marek (Dukla Banska Bystrica) 0:00:09,55
62 MARONESE Marco (Bardiani Csf) 0:00:09,66
63 KUKRLE Michael (Elkov – Author) 0:00:09,90
64 ABRAHAMSEN Jonas (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:09,99
65 ZIELINSKI Kamil (Team Hurom) 0:00:10,00
66 OROS Samuel (Dukla Banska Bystrica) 0:00:10,01
67 VALTER Attila (Pannon Cycling Team) 0:00:10,07
68 VAN GILS Maxim (Belgium Nationale) 0:00:10,12
69 VERSCHAEVE Viktor (Belgium Nationale) 0:00:10,15
70 PIASKOWY Emanuel (Team Hurom) 0:00:10,17
71 RITZINGER Felix (Wsa Pushbikers) 0:00:10,29
72 NEKRASOV Denis (Gazprom – Rusvelo) 0:00:10,30
73 BRESCIANI Michael (Bardiani Csf) 0:00:10,34
74 ARSLANOV Ildar (Gazprom – Rusvelo) 0:00:10,78
75 HACECKÝ Vojtech (Elkov – Author) 0:00:10,80
76 DINA Márton (Pannon Cycling Team) 0:00:11,01
77 LAVRENTYEV Anton (Apple Team) 0:00:11,01
78 CLAUSEN Patrick (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:11,04
79 KOLB Stefan (Wsa Pushbikers) 0:00:11,08
80 ANDREETTA Simone (Bardiani Csf) 0:00:11,11
81 PAUWELS Serge (Belgium Nationale) 0:00:11,13
82 HUGGER Jan (Germany National) 0:00:11,16
83 VAN DER LIJKE Nick (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:11,18
84 ROGINA Radoslav (Adria Mobil) 0:00:11,24
85 LEOPOLD Hans-Jörg (Wsa Pushbikers) 0:00:11,28
86 MØRCH KONGSTAD Tobias (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:11,54
87 ASSELMAN Jesper (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:11,54
88 LEKNESSUND Andreas (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:11,62
89 STORK Florian (Germany National) 0:00:11,74
90 PER Gorazd (Adria Mobil) 0:00:11,77
91 ZAHÁLKA Matej (Elkov – Author) 0:00:11,90
92 DINA Dániel (Pannon Cycling Team) 0:00:11,92
93 OTRUBA Jakub (Elkov – Author) 0:00:12,09
94 ORSINI Umberto (Bardiani Csf) 0:00:12,18
95 MALIK Robert (Slovakia Nationale) 0:00:12,27
96 CULLY Jan Andrej (Dukla Banska Bystrica) 0:00:12,40
97 PREVAR Oleksandr (Team Novak) 0:00:12,41
98 MICHALICKA Juraj (Slovakia Nationale) 0:00:12,46
99 HERMANS Ben (Belgium Nationale) 0:00:12,58
100 WALSLEBEN Philipp (Germany National) 0:00:12,72
101 KARAS Juraj (Slovakia Nationale) 0:00:12,84
102 CICCONE Giulio (Bardiani Csf) 0:00:12,96
103 KACZMAREK Jakub (Team Hurom) 0:00:13,02
104 HARING Martin (Dukla Banska Bystrica) 0:00:13,23
105 AAEN Jonas (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:13,36
106 SKAARSETH Anders (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:13,46
107 TRÆEN Torstein (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:13,62
108 VAN EMPEL Etienne (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:13,84
109 NOTA Stefan (Slovakia Nationale) 0:00:13,92
110 SZATMÁRY András (Pannon Cycling Team) 0:00:14,04
111 KOCH Christian Maximilian (Germany National) 0:00:14,11
112 HOLLÓ Botond (Pannon Cycling Team) 0:00:14,30
113 SZABO Miklos (Pannon Cycling Team) 0:00:14,34
114 SENNI Manuel (Bardiani Csf) 0:00:14,45
115 SIMON Péter (Pannon Cycling Team) 0:00:14,47
116 INKELAAR Kevin (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:14,75
117 GALEYEV Vadim (Apple Team) 0:00:14,99
118 MÓRICZ Dániel (Kobanya Cycling Team) 0:00:15,28
119 KULSET Kristian (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:15,29
120 MAHDAR Martin (Dukla Banska Bystrica) 0:00:15,42
121 TUREBEKOV Nurgali (Apple Team) 0:00:15,51
122 LANDER Sebastian (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:15,55
123 DEMENTYEV Yehor (Team Novak) 0:00:15,58
124 BRATASHCHUK Andrii (Team Novak) 0:00:15,65
125 LAJCHA Juraj (Slovakia Nationale) 0:00:15,78
126 ANIOLKOWSKI Stanislaw (Team Hurom) 0:00:15,90
127 ISTLSTEKKER Zsolt (Kobanya Cycling Team) 0:00:16,70
128 MØRKØV Jesper (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:16,76
129 OLIVETO Samuele (Kobanya Cycling Team) 0:00:17,13
130 CHSHERBININ Yuriy (Apple Team) 0:00:17,20
131 PÖLL Stefan (Wsa Pushbikers) 0:00:17,29
132 MARENGO Alberto (Kobanya Cycling Team) 0:00:17,56
133 TAEBLING Paul (Germany National) 0:00:17,59
134 AYAZBAYEV Maxat (Apple Team) 0:00:17,71
135 BALAZSI Lorant (Team Novak) 0:00:17,92
136 GALDOUNE Ahmed Amine (Kobanya Cycling Team) 0:00:18,39
137 MANOWSKI Mateusz (Team Hurom) 0:00:18,48
138 LASZLO Péter (Team Novak) 0:00:19,27
139 KHALEL Sultan (Apple Team) 0:00:20,83
140 ZEMLYAKOV Oleg (Apple Team) 0:00:21,45
141 ZHUKOVSKYI Rostyslav (Kobanya Cycling Team) 0:00:27,55
142 RUDYS Paul (Germany National) 0:00:28,58