Trek - Segafredo

Jasper Stuyven (Trek – Segafredo) wygrał po wspinaczce pod cytadelę Namur Grand Prix de Wallonie.

Belgijski klasyk był dzisiaj rozgrywany po raz 59. Pagórkowaty wyścig tradycyjnie kończył się podjazdem pod cytadelę w Namur (3100 metrów długości, średnie nachylenie 3,8 %). Łącznie na trasie z Blegny do Citadelle de Namur kolarze mieli do pokonania 206 kilometrów.

We wczesną ucieczkę zabrali się dzisiaj: Rui Oliveira (Hagens Berman Axeon), Jasper De Laat (stażysta Wanty – Groupe Gobert), Gordon De Winter (AGO-Aqua Service), Tom Dernies (Roubaix Lille Métropole) i Julien Mortier (WB Aqua Protect Veranclassic).

W pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet ponad pięć minut. Niestety Portugalczyk Oliveira przez problemy z rowerem wrócił do peletonu i na czele pozostała tylko czwórka.

Już na 41 kilometrów przed metą ucieczka została skasowana. Chwilę później mocno powiało i peleton podzielił się na dwie grupy. Kolejnym śmiałkiem okazał się mistrz Albanii Ylber Sefa (Tarteletto – Isorex), ale jego akcja była bardzo krótka.

Na Cote de Lustin (3,1 km długości; średnie nachylenie 5,0%) duża grupa mocno się naciągnęła. Na szczycie na czele byli: Jasper Stuyven (Trek – Segafredo), Kevin Reza (Vital Concept Cycling Club), Warren Barguil (Team Fortuneo – Samsic) i dwóch kolarzy Hagens Berman Axeon: Sean Bennett i João Almeida.

20 kilometrów przed metą czołowa piątka miała tylko 20 sekund przewagi nad grupą prowadzoną głównie przez Lotto Soudal. Co chwilę z peletonu mieliśmy kolejne ataki i kolarze dojeżdżali do czołówki.

12 kilometrów przed metą na czele kręcili: Stuyven, Reza, Barguil, Bennett, Jan Bakelants (Ag2r La Mondiale), Romain Seigle (Groupama – FDJ), Guillaume Martin (Wanty-Groupe Gobert), Jelle Vanendert (Lotto Soudal), Julien Antomarchi i Jérémy Cabot (obaj Roubaix-Lille Métropole), Dimitri Claeys (Cofidis), Rui Ooliveira (Hagens Berman Axeon) i Taco van der Hoorn (Roompot – Nederlandse Loterij). Cztery kilometry przed metą dojechała do nich kolejna piątka.

Na początku finałowego podjazdu pod cytadelę w Namur (3100 metrów długości, średnie nachylenie 3,8 %) mocne tempo nadawali kolarze Fortuneo – Samsic) i trwała mała selekcja od tyłu. Tuż przed znacznikiem ostatniego kilometra soczysty atak zaprezentował Stuyven.

Do Belga dołączył Cleys i ta dwójka odjechała konkurentom. Zmęczony Stuyven nie chciał dyktować tempa i do nich dojechała kolejna trójka.

Na finiszu jeszcze raz zerwał się Jasper Stuyven (Trek – Segafredo), który tym samym potwierdził swoją świetną formę i mógł cieszyć się z ładnego triumfu. Drugi był Dimitri Claeys (Cofidis), a trzeci Warren Barguil (Team Fortuneo – Samsic).

Wyniki:

1 STUYVEN Jasper TFS TREK – SEGAFREDO les 205 km en 5h14’28” (moy. 39,114 km/h)
2 CLAEYS Dimitri COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
3 BARGUIL Warren FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:00
4 VANENDERT Jelle LTS LOTTO SOUDAL 00:00
5 MARTIN Guillaume WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
6 DUIJN Huub VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:05
7 HIVERT Jonathan TDE DIRECT ENERGIE 00:07
8 CABOT Jeremy RLM ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:07
9 REZA Kevin VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:07
10 BENNETT Sean HBA HAGENS BERMAN AXEON 00:08
11 ANTOMARCHI Julien RLM ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:12
12 SEIGLE Romain GFC GROUPAMA – FDJ 00:12
13 ALMEIDA João HBA HAGENS BERMAN AXEON 00:14
14 DE GREEF Robbert RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:16
15 EIKING Odd Christian WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:23
16 BAKELANTS Jan ALM AG2R LA MONDIALE 00:26
17 OLIVEIRA Rui HBA HAGENS BERMAN AXEON 00:27
18 LE GAC Olivier GFC GROUPAMA – FDJ 00:47
19 VAN DER HOORN Taco RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:47
20 MAISON Jérémy FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:51
21 KONOVALOVAS Ignatas GFC GROUPAMA – FDJ 00:54
22 DELTOMBE Kevin SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:59
23 MÜLLER Patrick VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:59
24 SIMON Julien COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:59
25 SPRENGERS Thomas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 01:03
26 PEYSKENS Dimitri WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 01:28
27 PEREZ Anthony COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01:34
28 BAUGNIES Jerome WGG WANTY – GROUPE GOBERT 01:37
29 NEILANDS Krists ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 01:37
30 LEWIS Adam PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON 01:37
31 PARET PEINTRE Aurélien ALM AG2R LA MONDIALE 01:37
32 DE WITTE Mathias VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 01:37
33 BACKAERT Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 01:37
34 TURGIS Tanguy VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 01:37
35 IDJOUADIENE Pierre RLM ROUBAIX LILLE METROPOLE 01:37
36 BUDDING Martijn RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:37
37 GUERREIRO Rúben TFS TREK – SEGAFREDO 01:37
38 RUIJGH Rob TIS TARTELETTO – ISOREX 01:37
39 PRODHOMME Nicolas ALM AG2R LA MONDIALE 01:37
40 VAN GESTEL Dries SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 01:37
41 DOUBEY Fabien WGG WANTY – GROUPE GOBERT 01:37
42 BADILATTI Matteo ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 01:37
43 VAUGRENARD Benoit GFC GROUPAMA – FDJ 01:37
44 VAN GINNEKEN Sjoerd RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:37
45 NAULEAU Bryan TDE DIRECT ENERGIE 01:43
46 LUDVIGSSON Tobias GFC GROUPAMA – FDJ 01:43
47 DEBUSSCHERE Jens LTS LOTTO SOUDAL 02:07
48 STOCKMAN Abram TIS TARTELETTO – ISOREX 02:24
49 TURGIS Jimmy COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02:28
50 STOCKMAN Michiel TIS TARTELETTO – ISOREX 02:28
51 VAN VUCHELEN Tom AAS AGO – AQUA SERVICE 02:28
52 VANTOMME Maxime WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 02:32
53 KEUKELEIRE Jens LTS LOTTO SOUDAL 02:34
54 TRONET Steven RLM ROUBAIX LILLE METROPOLE 02:34
55 ALLEGAERT Piet SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 02:34
56 TURGIS Anthony COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02:39
57 PESTIAUX Yann AAS AGO – AQUA SERVICE 02:42
58 GERTS Floris RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 02:42
59 BONNAMOUR Franck FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02:59
60 COURTEILLE Arnaud VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 03:06
61 ISTA Kevyn WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 03:13
62 MONIQUET Sylvain AAS AGO – AQUA SERVICE 03:16
63 DENZ Nico ALM AG2R LA MONDIALE 03:19
64 WIRTGEN Tom WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 03:21
65 DE GENDT Aime SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03:26
66 LIETAER Eliot WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 03:26
67 DUMOULIN Samuel ALM AG2R LA MONDIALE 03:33
68 LEDANOIS Kevin FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC 04:27
69 SEFA Ylber TIS TARTELETTO – ISOREX 07:13
70 WARNIER Antoine WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 07:16
71 VAN MELSEN Kevin WGG WANTY – GROUPE GOBERT 07:16
72 MAINARD Jérôme RLM ROUBAIX LILLE METROPOLE 07:16
73 DIAZ GALLEGO Jose Manuel ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 07:16
74 SCHEIRE Ruben TIS TARTELETTO – ISOREX 07:16
75 MAES Nikolas LTS LOTTO SOUDAL 07:16
76 PAGNAER Arthur PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON 07:16
77 MORTIER Julien WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 07:16
78 SLAGMULDERS Yorick PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON 07:16
79 DOPCHIE Félix AAS AGO – AQUA SERVICE 07:16
80 VAN STAEYEN Michaël COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 07:16
81 VAN POPPEL Boy TFS TREK – SEGAFREDO 07:16
82 DECLERCQ Benjamin SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 07:16
83 JENSEN August ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 07:16
84 VANHOUCKE Harm LTS LOTTO SOUDAL 07:16
85 SELLIER Simon TDE DIRECT ENERGIE 07:21
86 LIVYNS Arjen VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 07:21
87 JOLY Thomas RLM ROUBAIX LILLE METROPOLE 07:39
88 VAN GOETHEM Brian RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 07:48
89 MANZIN Lorrenzo VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 09:56
90 DIDIER Laurent TFS TREK – SEGAFREDO 12:01
91 MULLEN Ryan TFS TREK – SEGAFREDO 12:01
92 GOGL Michael TFS TREK – SEGAFREDO 12:01
93 BOUCHER David TIS TARTELETTO – ISOREX 12:01
94 GOLDSTEIN Roy ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 12:01
95 NAESEN Lawrence LTS LOTTO SOUDAL 12:01
96 SIEBERG Marcel LTS LOTTO SOUDAL 12:01
97 MORICE Julien VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 12:01
98 LEIGH Andrew TIS TARTELETTO – ISOREX 12:01
99 ARMIRAIL Bruno GFC GROUPAMA – FDJ 12:01
100 CORNU Jeremy TDE DIRECT ENERGIE 12:01
101 MEIJERS Jeroen RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 12:01
102 DE BONDT Dries VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 12:01
103 PETIT Tomas PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON 12:01
104 VANDENBERGH Stijn ALM AG2R LA MONDIALE 12:01
105 HOELGAARD Daniel GFC GROUPAMA – FDJ 12:01
106 FARAZIJN Maxime SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 12:01
107 BAGDONAS Gediminas ALM AG2R LA MONDIALE 12:01
108 KØRNER Max Emil Boholm PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON 12:01
109 RICE Michael HBA HAGENS BERMAN AXEON 12:01
110 GENE Yohann TDE DIRECT ENERGIE 12:01
111 LE BON Johan VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 12:01
112 LE ROUX Romain FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC 12:01
113 MOINARD Amael FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC 12:01
114 LEYSEN Senne VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 12:01
115 DEVOLDER Stijn VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 12:01
116 BROWN Jonathan HBA HAGENS BERMAN AXEON 12:01
117 ZIJLAARD Maikel HBA HAGENS BERMAN AXEON 12:01
118 JOURNIAUX Axel TDE DIRECT ENERGIE 12:01
119 OLIVEIRA Ivo HBA HAGENS BERMAN AXEON 12:01
120 TASSET Marvin AAS AGO – AQUA SERVICE 12:10
121 DE SY Vincent PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON 15:09