fot. La Vuelta

Zwycięstwem Michaela Woodsa (EF Education Frist) zakończył się siedemnasty etap Vuelta a Espana. Liderem pozostał Simon Yates (Mitchelton – Scott).

Siedemnasty odcinek hiszpańskiej Vuelty był klasycznym odcinkiem w kraju Basków. Kolarze mieli do pokonania około 160 kilometrów bardzo mocno pofałdowanego terenu, by na koniec zmierzyć się z piekielnie stromym podjazdem pod Balcon de Bizkaia.

Dość szybko od peletonu oderwała się liczna grupka w składzie Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), Alexandre Geniez (AG2R-La Mondiale), Omar Fraile (Astana), Alessandro De Marchi, Dylan Teuns (BMC Racing Team), Rafal Majka, Lukas Pöstlberger (Bora-hansgrohe), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Andrey Amador (Movistar Team), Amanuel Ghebreigzabhier (Dimension Data), Simon Clarke, Michael Woods (Education First-Drapac), Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin), David De La Cruz, Jonathan Castroviejo (Team Sky), Jai Hindley (Team Sunweb), Bauke Mollema (Trek-Segafredo), Cristian Rodríguez (Caja Rural-Seguros RGA), Jesus Herrada, Stéphane Rossetto (Cofidis) i Hector Saez (Euskadi – Murias). Początkowo za licznym odjazdem pogonić próbowali jeszcze Franco Pellizotti (Bahrain-Merida), Pieter Serry (Quick-Step Floors), Merhawi Kudus (Dimension Data), Valerio Conti (UAE Team Emirates) i Jose Mendes (Burgos-BH), którym po pewnym czasie udało się dołączyć.

Po przejechaniu około połowy etapu, stało się jasne, że mocno jadący harcownicy będą mieli dużą szansę na dojechanie do mety. Peleton prowadzony przez grupę Mitchelton – Scott pozwolił bowiem ucieczce odjechać na ponad 8 minut, co przy tak mocnym składzie grupy prowadzącej było praktycznie jednoznaczne.

Dodatkowo warto zauważyć, że mocno pofałdowana część etapu nie przyniosła wielu emocji. Kolarze bardzo dostojnie pokonywali kolejne kilometry w przepięknym kraju Basków, napawając się lokalną przyrodą.

Dość nieoczekiwanie, 50 kilometrów przed metą na czoło peletonu wysforowała się ekipa Euskadi – Murias, której zależało na pokazaniu się na swoim terenie. Ich praca nie była jednak bardzo mocna. Peleton bowiem zdołał odrobić zaledwie minutę, co wciąż nie pozwalało poważnie myśleć o dojściu harcowników.

Kiedy jednak ucieczka wraz z peletonem rozpoczęła pierwszą wspinaczkę pod Balcon de Bizkaia, ekipa Euskadi – Murias rozpoczęła jeszcze mocniejszą pracę. To pozwoliło grupie zasadniczej zmniejszyć dystans do harcowników do około 5 minut na nieco ponad 30 kilometrów do mety. Jednocześnie Baskowie zdołali mocno uszczuplić peleton.

Kiedy grupa liderów rozpoczęła podjazd pod Alto de la Eufemia, za prowadzenie wzięli się kolarze Astany, pracujący na rzecz Miguela Angela Lopeza. Co ciekawe, kolejne przyspieszenie zmęczyło też Michała Kwiatkowskiego, który postanowił nie nadwyrężać organizmu. W ucieczce natomiast mocniej na pedały nacisnął Thomas De Gendt, na którego kole zaczęli utrzymywać się już tylko najmocniejsi.

Około 17 kilometrów przed metą także w ucieczce rozpoczęły się harce. Najpierw na atak zdecydowała się dwójka Simon Clarke – Alexandre Geniez. Z tyłu sytuację kontrolował jednak Lukas Postlberger, który pracował na rzecz Rafała Majki. Co ważne, podkręcenie tempa na czele pozwoliło utrzymać ponad 4 minuty przewagi nad peletonem, co pozwoliło uciekinierom walczyć o zwycięstwo etapowe.

Kiedy tylko ucieczka rozpoczęła finałowy podjazd, rozpoczęły się ataki. Jako pierwszy zaatakował Simon Clarke, za którym ruszyli Alessandro De Marchi i Andrey Amador. Nieco z tyłu jechał za to Rafał Majka, który wydawał się wszystko kontrolować.

W peletonie, kiedy tylko Pello Bilbao rozpoczął potężną pracę, z jego koła odpadali kolejni kolarze. Wśród nich był m.in. Emanuel Buchmann (BORA – hansgrohe), który ewidentnie opadał z sił z każdym kolejnym etapem. W ciężkiej sytuacji był także Steven Kruijswijk (LottoNL – Jumbo), który stracił wszystkich pomocników.

Kiedy czołówka wjechała na stromą ściankę, zaczynającą się 4 kilometry przed kreską, pierwsze problemy mięli David De la Cruz i Vincenzo Nibali. Ewidentnie dużą chęć na wygranie etapu miał za to Dylan Teuns, na rzecz którego kapitalną robotę wykonał Alessandro De Marchi. Co ciekawe, kiedy liderzy rozpoczynali ściankę, w pozostałościach peletonu utrzymywało się już zaledwie kilkunastu zawodników.

3 kilometry przed metą rozpoczęło się poważne ściganie. Na czele utrzymywali się bowiem jedynie Teuns, Woods, Majka, Ghebreigzabhier i Fraile, a z peletonu zaatakował Alejandro Valverde (Movistar), który szybko został złapany przez pomocników Simona Yatesa.

Dość nieoczekiwanie, kiedy uciekinierzy wjechali na najcięższy odcinek, na czele pojawił się odpadający wcześniej De la Cruz, który miał wyraźną ochotę na mocniejsze pociągnięcie, utrzymując na swoim kole Majkę, Woodsa i Teunsa. Jednocześnie w grupie faworytów bardzo mocne tempo narzucił Adam Yates (Mitchelton – Scott), który zdołał odczepić Nairo Quintanę (Movistar).

Nieco ponad kilometr przed metą, kolejny atak przypuścił De la Cruz, którego koło utrzymał jedynie Woods. Dwójka Teuns-Majka swoim tempem starała się jednak zasypać różnicę. Choć nie było to proste, około 800 metrów przed metą czwórka znów jechała razem. Wtedy ataku spróbował Rafał Majka, lecz po chwili poprawkę przypuścili Teuns i Woods. Ostatecznie lepszy okazał się Kanadyjczyk, który odniósł jedno z najważniejszych zwycięstw w karierze. Podium uzupełnili Dylan Teuns i David De la Cruz. Rafał Majka zakończył rywalizację na czwartej pozycji.

Wśród faworytów także było bardzo ciekawie. Tam nieco kilometr przed metą atakował Miguel Angel Lopez (Astana), lecz jego akcja nie dała wiele. Na ostatnich metrach kapitalny skok wykonali Alejandro Valverde i Enric Mas (Quick – Step Floors), którzy odrobili około 10 sekund do Simona Yatesa (Mitchelton – Scott). Ze stratami do mety dojechali za to Lopez, Kruiswijk i Quintana.

Wyniki:
1 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 4:09:48
2 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:05
3 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:00:10
4 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:13
5 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:38
6 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:00:44
7 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:00:48
8 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:51
9 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:55
10 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:01:48
11 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:48
12 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:01:51
13 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:01:57
14 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:02:40
15 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:02:40
16 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:44
17 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:02:48
18 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:02:50
19 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:02:52
20 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:53
21 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:03:08
22 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:44
23 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:03:44
24 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:03:53
25 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:04:09
26 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:10
27 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:20
28 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:04:33
29 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:04:55
30 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:17
31 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:05:22
32 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:05:26
33 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:05:26
34 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:05:26
35 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:05:30
36 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:05:41
37 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:05:48
38 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:06:06
39 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:06:17
40 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:06:19
41 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:30
42 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:06:40
43 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:07:20
44 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:07:34
45 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:07:37
46 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:07:45
47 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:08:26
48 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:08:28
49 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:45
50 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:04
51 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:09:04
52 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:04
53 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:09:39
54 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:09:39
55 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:10:48
56 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:10:48
57 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:10:50
58 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:10:50
59 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:10:50
60 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:10:55
61 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:11:20
62 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:11:24
63 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:11:30
64 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:11:30
65 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:11:30
66 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:11:56
67 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:11:57
68 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:12:10
69 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:12:31
70 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:13:19
71 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:13:26
72 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:13:26
73 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:13:29
74 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:13:36
75 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:13:36
76 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:13:36
77 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:13:36
78 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:13:36
79 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:13:36
80 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:14:00
81 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:03
82 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:12
83 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:14:14
84 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:14:14
85 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:14:14
86 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:14:33
87 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:16:59
88 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:17
89 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:17:17
90 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:17
91 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:18:18
92 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:18:30
93 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:18:30
94 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:18:37
95 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:18:46
96 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:19:48
97 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:19:48
98 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:19:48
99 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:19:48
100 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:19:48
101 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:19:48
102 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:19:48
103 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:19:48
104 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:20:13
105 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:20:27
106 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:20:27
107 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:20:59
108 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:21:14
109 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:21:19
110 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:21:35
111 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:22:12
112 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:22:17
113 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:22:34
114 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:22:36
115 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:22:36
116 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:22:41
117 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:22:41
118 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:22:44
119 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:22:44
120 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:22:58
121 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:22:58
122 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:02
123 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:23:15
124 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:23:19
125 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:23:34
126 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:23:34
127 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:23:34
128 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:24:03
129 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:24:03
130 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:24:03
131 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:24:03
132 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:24:03
133 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:24:03
134 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:24:03
135 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:24:03
136 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:24:03
137 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:24:03
138 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:24:03
139 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:24:03
140 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:24:03
141 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:24:03
142 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:24:03
143 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:24:11
144 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:24:11
145 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:24:11
146 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:24:17
147 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:24:25
148 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 0:24:25
149 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:24:29
150 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:24:29
151 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:24:36
152 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:24:44
153 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:24:44
154 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:24:44
155 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:24:44
156 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:24:44
157 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:24:44
158 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:24:52
159 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:25:30
160 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:25:30
161 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:25:33
162 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:26:36
DNF Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida
DNF Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH
DNS Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team

Klasyfikacja generalna:
1 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 69:05:34
2 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:25
3 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:01:22
4 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:01:36
5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:48
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:11
7 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:04:09
8 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:04:36
9 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:05:31
10 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:05
11 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:33
12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:09:15
13 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:09:19
14 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:10:27
15 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:11:35
16 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:40
17 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:17:31
18 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:22:00
19 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:25:20
20 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:26:28
21 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:26:44
22 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:31:34
23 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:31:42
24 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:37:08
25 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:37:37
26 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:39:58
27 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:42:24
28 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:44:54
29 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:45:15
30 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:45:19
31 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:46:16
32 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:49:43
33 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:52:50
34 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:53:12
35 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:56:55
36 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:58:10
37 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:58:18
38 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 1:00:02
39 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:02:09
40 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 1:02:28
41 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 1:03:59
42 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 1:05:29
43 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 1:08:45
44 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 1:14:23
45 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:15:03
46 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 1:15:10
47 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 1:16:37
48 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:18:14
49 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 1:19:26
50 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 1:22:21
51 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 1:23:54
52 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 1:24:13
53 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:26:36
54 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:28:46
55 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:28:47
56 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:30:03
57 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 1:30:06
58 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 1:31:30
59 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:32:45
60 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 1:33:58
61 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 1:34:06
62 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:35:26
63 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 1:35:42
64 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 1:35:52
65 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 1:37:44
66 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 1:38:52
67 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 1:40:46
68 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 1:41:21
69 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:41:58
70 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:42:53
71 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 1:46:51
72 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 1:46:56
73 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:49:44
74 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 1:50:28
75 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 1:52:19
76 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 1:55:18
77 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 2:00:48
78 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 2:02:47
79 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 2:05:53
80 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 2:06:10
81 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 2:06:26
82 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 2:08:29
83 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 2:12:11
84 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 2:12:44
85 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 2:15:13
86 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 2:17:46
87 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 2:18:03
88 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 2:18:19
89 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:19:48
90 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 2:22:38
91 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 2:23:44
92 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 2:23:57
93 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 2:24:33
94 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 2:28:19
95 José Mendes (Por) Burgos – BH 2:29:31
96 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 2:31:19
97 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2:32:38
98 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 2:34:40
99 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 2:39:27
100 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 2:39:48
101 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 2:43:17
102 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 2:47:41
103 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 2:49:47
104 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 2:55:04
105 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 3:00:55
106 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 3:01:29
107 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 3:03:37
108 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 3:11:22
109 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 3:11:25
110 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 3:11:54
111 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 3:12:22
112 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 3:13:36
113 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 3:16:01
114 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 3:16:17
115 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 3:17:19
116 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 3:17:40
117 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 3:17:50
118 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 3:19:04
119 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 3:19:53
120 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 3:19:56
121 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 3:26:33
122 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 3:27:25
123 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 3:27:52
124 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 3:28:39
125 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 3:29:16
126 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 3:29:24
127 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 3:30:30
128 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 3:31:33
129 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 3:36:34
130 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 3:36:36
131 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 3:37:09
132 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 3:39:27
133 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 3:41:41
134 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:43:21
135 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 3:44:03
136 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 3:46:19
137 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 3:46:22
138 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 3:46:59
139 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 3:50:49
140 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:55:21
141 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 3:56:14
142 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 3:56:44
143 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 3:57:41
144 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 3:59:56
145 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 4:02:33
146 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 4:02:38
147 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 4:03:31
148 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 4:03:49
149 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 4:03:58
150 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 4:05:16
151 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 4:08:08
152 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 4:08:26
153 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 4:09:10
154 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 4:09:11
155 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 4:15:15
156 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 4:18:45
157 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 4:20:17
158 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 4:22:26
159 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 4:25:42
160 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 4:27:55
161 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 4:43:01
162 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 4:44:45