Foto: © Chris Auld Photography / BMC Racin Team

Rohan Dennis (BMC Racing Team) wygrał jazdę indywidualną na czas będącą szesnastym etapem Vuelta a España. Piąte miejsce wywalczył Michał Kwiatkowski (Sky). Liderem pozostał Simon Yates (Mitchelton – Scott).

Po dniu przerwy na kolarzy walczących o prymat w hiszpańskiej Vuelcie czekała jazda indywidualna na czas z Santillana del Mar do Torrelavega. Łącznie do przejechania były 32 kilometry po dość zróżnicowanym terenie.

Bardzo długo na czele utrzymywał się Kasper Asgreen (Quick-Step Floors) – 39’07”. Dość nieoczekiwanie przegrał z nim także Victor Campenaerts (Lotto Soudal), który stracił do Duńczyka siedem sekund.

Lepszy okazał się dopiero Jonathan Castroviejo (Team Sky) – 38’47”. Jednak Hiszpan niezbyt długo cieszył się z prowadzenia na etapie. Główny faworyt dzisiejszego dnia – Rohan Dennis (BMC Racing Team) wręcz płynął po trasie i wyprzedził zawodnika Sky aż o 50 sekund!

Michał Kwiatkowski (Sky) po pierwszym międzyczasie tracił tylko cztery sekundy do Dennisa. Niestety po drugim strata zwiększyła się już do 37 sekund. Na mecie “Kwiato” stracił łącznie 51 sekund i plasował się na czwartym miejscu. Rafał Majka (BORA – hansgrohe) zakończył rywalizację po 41 minutach i 6 sekundach.

Dwie minuty po godzinie 17 na trasę wyruszył ostatni z zawodników, lider wyścigu Simon Yates (Mitchelton – Scott). Z kolarzy walczących o czerwoną koszulę mocno zaczął Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo), który sensacyjnie prowadził po pierwszym pomiarze czasu.

Z faworytów do Holendra najmniej stracił Alejandro Valverde (Movistar) – 17 sekund, a kolejne trzy Simon Yates. Słabiej jechał Nairo Quintana (Movistar).

Po drugim międzyczasie Kruijswijk tracił już do Dennisa 24 sekundy. Jednak z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej to Holender prowadził. Ponad minutę tracił już do niego Quintana. Jeszcze wolniej od Quintany jechał Miguel Angel Lopez (Astana). Prawie 40 sekund od kolarza LottoNL – Jumbo gorszy był Valverde. Czerwonej koszulki ładnie bronił Yates, który po 21 kilometrach tracił tylko do Kruijswijka.

Na mecie Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) zanotował czas 38’48”. Minutę i 19 sekund gorszy od niego był Quintana. Lopez dość nieoczekiwanie stracił do Quintany kolejne sekundy.

Dobrze kręcący dzisiaj Alejandro Valverde (Movistar) przejechał linię mety po 39 minutach i 33 sekundach. Lider wyścigu obronił swoją pozycję, a na dodatek “dołożył” jeszcze Valverde osiem sekund.

Wyniki szesnastego etapu:

1     ROHAN DENNIS    34    BMC RACING TEAM    00H 37′ 57”    –    –    –
2     JOSEPH ROSSKOPF    36    BMC RACING TEAM    00H 38′ 47”    + 00H 00′ 50”    –    –
3     JONATHAN CASTROVIEJO    142    TEAM SKY    00H 38′ 47”    + 00H 00′ 50”    –    –
4     STEVEN KRUIJSWIJK    131    TEAM LOTTO NL – JUMBO    00H 38′ 48”    + 00H 00′ 51”    –    –
5     MICHAL KWIATKOWSKI    145    TEAM SKY    00H 38′ 48”    + 00H 00′ 51”    –    –
6     ENRIC MAS NICOLAU    95    QUICK – STEP FLOORS    00H 39′ 00”    + 00H 01′ 03”    –    –
7     NELSON OLIVEIRA    87    MOVISTAR TEAM    00H 39′ 02”    + 00H 01′ 05”    –    –
8     LAURENS DE PLUS    93    QUICK – STEP FLOORS    00H 39′ 04”    + 00H 01′ 07”    –    –
9     SIMON GESCHKE    153    TEAM SUNWEB    00H 39′ 07”    + 00H 01′ 10”    –    –
10     KASPER ASGREEN    92    QUICK – STEP FLOORS    00H 39′ 07”    + 00H 01′ 10”    –    –
11     DYLAN TEUNS    37    BMC RACING TEAM    00H 39′ 14”    + 00H 01′ 17”    –    –
12     VICTOR CAMPENAERTS    63    LOTTO SOUDAL    00H 39′ 14”    + 00H 01′ 17”    –    –
13     SIMON PHILIP YATES    71    MITCHELTON – SCOTT    00H 39′ 25”    + 00H 01′ 28”    –    –
14     JON IZAGUIRRE INSAUSTI    4    BAHRAIN – MERIDA    00H 39′ 26”    + 00H 01′ 29”    –    –
15     ALEJANDRO VALVERDE    88    MOVISTAR TEAM    00H 39′ 32”    + 00H 01′ 35”    –    –
16     DAVID DE LA CRUZ MELGAREJO    141    TEAM SKY    00H 39′ 36”    + 00H 01′ 39”    –    –
17     WILCO KELDERMAN    151    TEAM SUNWEB    00H 39′ 37”    + 00H 01′ 40”    –    –
18     STEPHEN CUMMINGS    103    TEAM DIMENSION DATA    00H 39′ 46”    + 00H 01′ 49”    –    –
19     THOMAS DE GENDT    64    LOTTO SOUDAL    00H 39′ 47”    + 00H 01′ 50”    –    –
20     ALESSANDRO DE MARCHI    33    BMC RACING TEAM    00H 39′ 48”    + 00H 01′ 51”    –    –
21     TONY GALLOPIN    14    AG2R LA MONDIALE    00H 39′ 49”    + 00H 01′ 52”    –    –
22     FABIO FELLINE    165    TREK – SEGAFREDO    00H 39′ 50”    + 00H 01′ 53”    –    –
23     JESUS HERRADA    203    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00H 39′ 50”    + 00H 01′ 53”    –    –
24     MARTIJN TUSVELD    157    TEAM SUNWEB    00H 39′ 56”    + 00H 01′ 59”    –    –
25     BENJAMIN THOMAS    57    GROUPAMA – FDJ    00H 40′ 06”    + 00H 02′ 09”    –    –
26     NAIRO QUINTANA    81    MOVISTAR TEAM    00H 40′ 07”    + 00H 02′ 10”    –    –
27     THIBAUT PINOT    51    GROUPAMA – FDJ    00H 40′ 08”    + 00H 02′ 11”    –    –
28     RIGOBERTO URAN    111    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    00H 40′ 13”    + 00H 02′ 16”    –    –
29     RUDY MOLARD    54    GROUPAMA – FDJ    00H 40′ 13”    + 00H 02′ 16”    –    –
30     JACK HAIG    74    MITCHELTON – SCOTT    00H 40′ 13”    + 00H 02′ 16”    –    –
31     MIGUEL ANGEL LOPEZ MORENO    21    ASTANA PRO TEAM    00H 40′ 16”    + 00H 02′ 19”    –    –
32     MATTHIAS BRÄNDLE    163    TREK – SEGAFREDO    00H 40′ 16”    + 00H 02′ 19”    –    –
33     GIANLUCA BRAMBILLA    162    TREK – SEGAFREDO    00H 40′ 16”    + 00H 02′ 19”    –    –
34     ILNUR ZAKARIN    121    TEAM KATUSHA ALPECIN    00H 40′ 16”    + 00H 02′ 19”    –    –
35     DARIO CATALDO    23    ASTANA PRO TEAM    00H 40′ 26”    + 00H 02′ 29”    –    –
36     RETO HOLLENSTEIN    124    TEAM KATUSHA ALPECIN    00H 40′ 32”    + 00H 02′ 35”    –    –
37     BRENT BOOKWALTER    32    BMC RACING TEAM    00H 40′ 37”    + 00H 02′ 40”    –    –
38     RYAN GIBBONS    105    TEAM DIMENSION DATA    00H 40′ 37”    + 00H 02′ 40”    –    –
39     LUIS GUILLERMO MAS BONET    194    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    00H 40′ 42”    + 00H 02′ 45”    –    –
40     SEBASTIAN LANGEVELD    114    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    00H 40′ 43”    + 00H 02′ 46”    –    –
41     SIMON CLARKE    112    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    00H 40′ 57”    + 00H 03′ 00”    –    –
42     EMANUEL BUCHMANN    42    BORA – HANSGROHE    00H 40′ 58”    + 00H 03′ 01”    –    –
43     JELLE WALLAYS    68    LOTTO SOUDAL    00H 40′ 59”    + 00H 03′ 02”    –    –
44     IMANOL ERVITI    86    MOVISTAR TEAM    00H 40′ 59”    + 00H 03′ 02”    –    –
45     NICOLAS ROCHE    35    BMC RACING TEAM    00H 41′ 01”    + 00H 03′ 04”    –    –
46     MAXIME MONFORT    66    LOTTO SOUDAL    00H 41′ 02”    + 00H 03′ 05”    –    –
47     RAFAL MAJKA    45    BORA – HANSGROHE    00H 41′ 06”    + 00H 03′ 09”    –    –
48     TIAGO MACHADO    127    TEAM KATUSHA ALPECIN    00H 41′ 11”    + 00H 03′ 14”    –    –
49     VALERIO CONTI    174    UAE TEAM EMIRATES    00H 41′ 13”    + 00H 03′ 16”    –    –
50     HERMANN PERNSTEINER    7    BAHRAIN – MERIDA    00H 41′ 16”    + 00H 03′ 19”    –    –
51     MATTEO TRENTIN    77    MITCHELTON – SCOTT    00H 41′ 19”    + 00H 03′ 22”    –    –
52     MITCHELL DOCKER    113    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    00H 41′ 22”    + 00H 03′ 25”    –    –
53     STÉPHANE ROSSETTO    207    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00H 41′ 22”    + 00H 03′ 25”    –    –
54     JAY MC CARTHY    46    BORA – HANSGROHE    00H 41′ 32”    + 00H 03′ 35”    –    –
55     MARKEL IRIZAR ARAMBURU    166    TREK – SEGAFREDO    00H 41′ 35”    + 00H 03′ 38”    –    –
56     PIETER SERRY    98    QUICK – STEP FLOORS    00H 41′ 37”    + 00H 03′ 40”    –    –
57     FABIO ARU    171    UAE TEAM EMIRATES    00H 41′ 40”    + 00H 03′ 43”    –    –
58     MARCUS BURGHARDT    43    BORA – HANSGROHE    00H 41′ 46”    + 00H 03′ 49”    –    –
59     HECTOR SAEZ BENITO    218    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    00H 41′ 48”    + 00H 03′ 51”    –    –
60     FRANCISCO JOSE VENTOSO ALBERDI    38    BMC RACING TEAM    00H 41′ 49”    + 00H 03′ 52”    –    –
61     MICHAEL MØRKØV    96    QUICK – STEP FLOORS    00H 41′ 54”    + 00H 03′ 57”    –    –
62     ADAM YATES    78    MITCHELTON – SCOTT    00H 41′ 58”    + 00H 04′ 01”    –    –
63     VINCENZO NIBALI    1    BAHRAIN – MERIDA    00H 41′ 59”    + 00H 04′ 02”    –    –
64     DAVIDE FORMOLO    44    BORA – HANSGROHE    00H 41′ 59”    + 00H 04′ 02”    –    –
65     GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI    3    BAHRAIN – MERIDA    00H 42′ 04”    + 00H 04′ 07”    –    –
66     ALEXANDRE GENIEZ    16    AG2R LA MONDIALE    00H 42′ 07”    + 00H 04′ 10”    –    –
67     BENJAMIN KING    106    TEAM DIMENSION DATA    00H 42′ 08”    + 00H 04′ 11”    –    –
68     IGOR ANTON HERNANDEZ    102    TEAM DIMENSION DATA    00H 42′ 10”    + 00H 04′ 13”    –    –
69     SERGIO LUIS HENAO MONTOYA    144    TEAM SKY    00H 42′ 10”    + 00H 04′ 13”    –    –
70     ELIA VIVIANI    91    QUICK – STEP FLOORS    00H 42′ 11”    + 00H 04′ 14”    –    –
71     RICHIE PORTE    31    BMC RACING TEAM    00H 42′ 11”    + 00H 04′ 14”    –    –
72     BEN GASTAUER    15    AG2R LA MONDIALE    00H 42′ 14”    + 00H 04′ 17”    –    –
73     EDWARD RAVASI    178    UAE TEAM EMIRATES    00H 42′ 16”    + 00H 04′ 19”    –    –
74     ARITZ BAGUES KALPARSORO    213    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    00H 42′ 19”    + 00H 04′ 22”    –    –
75     TIESJ BENOOT    61    LOTTO SOUDAL    00H 42′ 20”    + 00H 04′ 23”    –    –
76     JAI HINDLEY    154    TEAM SUNWEB    00H 42′ 26”    + 00H 04′ 29”    –    –
77     PELLO BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA    22    ASTANA PRO TEAM    00H 42′ 27”    + 00H 04′ 30”    –    –
78     IVAN GARCIA CORTINA    2    BAHRAIN – MERIDA    00H 42′ 27”    + 00H 04′ 30”    –    –
79     NANS PETERS    18    AG2R LA MONDIALE    00H 42′ 35”    + 00H 04′ 38”    –    –
80     HUBERT DUPONT    11    AG2R LA MONDIALE    00H 42′ 36”    + 00H 04′ 39”    –    –
81     MAXIMILIAN RICHARD WALSCHEID    158    TEAM SUNWEB    00H 42′ 38”    + 00H 04′ 41”    –    –
82     VEGARD STAKE LAENGEN    175    UAE TEAM EMIRATES    00H 42′ 38”    + 00H 04′ 41”    –    –
83     SANDER ARMEE    62    LOTTO SOUDAL    00H 42′ 38”    + 00H 04′ 41”    –    –
84     TOM VAN ASBROECK    117    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    00H 42′ 38”    + 00H 04′ 41”    –    –
85     LÉO VINCENT    58    GROUPAMA – FDJ    00H 42′ 39”    + 00H 04′ 42”    –    –
86     DAVIDE VILLELLA    27    ASTANA PRO TEAM    00H 42′ 40”    + 00H 04′ 43”    –    –
87     TAO GEOGHEGAN HART    143    TEAM SKY    00H 42′ 43”    + 00H 04′ 46”    –    –
88     MICHAEL WOODS    118    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    00H 42′ 44”    + 00H 04′ 47”    –    –
89     LUKAS PÖSTLBERGER    47    BORA – HANSGROHE    00H 42′ 46”    + 00H 04′ 49”    –    –
90     SALVATORE PUCCIO    146    TEAM SKY    00H 42′ 46”    + 00H 04′ 49”    –    –
91     MIKEL BIZKARRA ETXEGIBEL    214    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    00H 42′ 46”    + 00H 04′ 49”    –    –
92     JESUS EZQUERRA MUELA    185    BURGOS BH    00H 42′ 46”    + 00H 04′ 49”    –    –
93     JOSÉ MENDES    181    BURGOS BH    00H 42′ 48”    + 00H 04′ 51”    –    –
94     CRISTIAN RODRIGUEZ MARTIN    196    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    00H 42′ 49”    + 00H 04′ 52”    –    –
95     MATHIAS LE TURNIER    205    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00H 42′ 49”    + 00H 04′ 52”    –    –
96     AMANUEL GHEBREIGZABHIER WERKILUL    104    TEAM DIMENSION DATA    00H 42′ 50”    + 00H 04′ 53”    –    –
97     SVEN ERIK BYSTRØM    172    UAE TEAM EMIRATES    00H 42′ 53”    + 00H 04′ 56”    –    –
98     ANDREY ZEITS    28    ASTANA PRO TEAM    00H 42′ 54”    + 00H 04′ 57”    –    –
99     BAUKE MOLLEMA    161    TREK – SEGAFREDO    00H 42′ 54”    + 00H 04′ 57”    –    –
100     MERHAWI KUDUS    107    TEAM DIMENSION DATA    00H 42′ 57”    + 00H 05′ 00”    –    –
101     MARC SARREAU    56    GROUPAMA – FDJ    00H 42′ 57”    + 00H 05′ 00”    –    –
102     PAVEL KOCHETKOV    125    TEAM KATUSHA ALPECIN    00H 42′ 58”    + 00H 05′ 01”    –    –
103     JOSE HERRADA    204    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00H 43′ 00”    + 00H 05′ 03”    –    –
104     FABIO SABATINI    97    QUICK – STEP FLOORS    00H 43′ 01”    + 00H 05′ 04”    –    –
105     OMAR FRAILE MATARRANZ    24    ASTANA PRO TEAM    00H 43′ 03”    + 00H 05′ 06”    –    –
106     DANIEL MORENO FERNANDEZ    115    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    00H 43′ 12”    + 00H 05′ 15”    –    –
107     PETER SAGAN    41    BORA – HANSGROHE    00H 43′ 13”    + 00H 05′ 16”    –    –
108     PIERRE ROLLAND    116    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    00H 43′ 14”    + 00H 05′ 17”    –    –
109     MIKE TEUNISSEN    156    TEAM SUNWEB    00H 43′ 16”    + 00H 05′ 19”    –    –
110     OSCAR RODRIGUEZ GARAICOECHEA    217    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    00H 43′ 16”    + 00H 05′ 19”    –    –
111     JORGE CUBERO GALVEZ    184    BURGOS BH    00H 43′ 20”    + 00H 05′ 23”    –    –
112     NELSON ANDRES SOTO MARTINEZ    198    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    00H 43′ 21”    + 00H 05′ 24”    –    –
113     WINNER ANDREW ANACONA    83    MOVISTAR TEAM    00H 43′ 22”    + 00H 05′ 25”    –    –
114     DIEGO RUBIO HERNANDEZ    187    BURGOS BH    00H 43′ 27”    + 00H 05′ 30”    –    –
115     KIEL REIJNEN    168    TREK – SEGAFREDO    00H 43′ 29”    + 00H 05′ 32”    –    –
116     ANTOINE DUCHESNE    53    GROUPAMA – FDJ    00H 43′ 29”    + 00H 05′ 32”    –    –
117     IAN BOSWELL    122    TEAM KATUSHA ALPECIN    00H 43′ 30”    + 00H 05′ 33”    –    –
118     SIMONE CONSONNI    173    UAE TEAM EMIRATES    00H 43′ 30”    + 00H 05′ 33”    –    –
119     JULIEN DUVAL    13    AG2R LA MONDIALE    00H 43′ 33”    + 00H 05′ 36”    –    –
120     DAMIEN HOWSON    75    MITCHELTON – SCOTT    00H 43′ 36”    + 00H 05′ 39”    –    –
121     MICKAEL DELAGE    52    GROUPAMA – FDJ    00H 43′ 36”    + 00H 05′ 39”    –    –
122     KENNETH VANBILSEN    208    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00H 43′ 38”    + 00H 05′ 41”    –    –
123     FLORIS DE TIER    134    TEAM LOTTO NL – JUMBO    00H 43′ 41”    + 00H 05′ 44”    –    –
124     MICHAEL ALBASINI    72    MITCHELTON – SCOTT    00H 43′ 42”    + 00H 05′ 45”    –    –
125     JORDI SIMON CASULLERAS    186    BURGOS BH    00H 43′ 43”    + 00H 05′ 46”    –    –
126     RICHARD CARAPAZ    85    MOVISTAR TEAM    00H 43′ 44”    + 00H 05′ 47”    –    –
127     ANTONIO MOLINA CANET    195    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    00H 43′ 45”    + 00H 05′ 48”    –    –
128     EDUARD PRADES REVERTER    211    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    00H 43′ 46”    + 00H 05′ 49”    –    –
129     MIKAEL CHEREL    12    AG2R LA MONDIALE    00H 43′ 46”    + 00H 05′ 49”    –    –
130     TOSH VAN DER SANDE    67    LOTTO SOUDAL    00H 43′ 46”    + 00H 05′ 49”    –    –
131     SERGIO PARDILLA BELLON    191    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    00H 43′ 49”    + 00H 05′ 52”    –    –
132     MICHAEL SCHWARZMANN    48    BORA – HANSGROHE    00H 43′ 51”    + 00H 05′ 54”    –    –
133     GARIKOITZ BRAVO OIARBIDE    215    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    00H 43′ 57”    + 00H 06′ 00”    –    –
134     LUKA PIBERNIK    8    BAHRAIN – MERIDA    00H 44′ 01”    + 00H 06′ 04”    –    –
135     LOUIS MEINTJES    101    TEAM DIMENSION DATA    00H 44′ 01”    + 00H 06′ 04”    –    –
136     JOHANN VAN ZYL    108    TEAM DIMENSION DATA    00H 44′ 05”    + 00H 06′ 08”    –    –
137     FRANCO PELLIZOTTI    6    BAHRAIN – MERIDA    00H 44′ 06”    + 00H 06′ 09”    –    –
138     OSCAR CABEDO CARDA    183    BURGOS BH    00H 44′ 13”    + 00H 06′ 16”    –    –
139     NIKITA STALNOV    26    ASTANA PRO TEAM    00H 44′ 14”    + 00H 06′ 17”    –    –
140     MIKEL ITURRIA SEGUROLA    216    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    00H 44′ 16”    + 00H 06′ 19”    –    –
141     LUKA MEZGEC    76    MITCHELTON – SCOTT    00H 44′ 16”    + 00H 06′ 19”    –    –
142     DANIELE BENNATI    84    MOVISTAR TEAM    00H 44′ 26”    + 00H 06′ 29”    –    –
143     LOIC CHETOUT    202    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00H 44′ 27”    + 00H 06′ 30”    –    –
144     ALEXANDER EDMONDSON    73    MITCHELTON – SCOTT    00H 44′ 28”    + 00H 06′ 31”    –    –
145     JAN HIRT    25    ASTANA PRO TEAM    00H 44′ 28”    + 00H 06′ 31”    –    –
146     NICHOLAS JACK WILLIAM SCHULTZ    197    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    00H 44′ 29”    + 00H 06′ 32”    –    –
147     JETSE BOL    182    BURGOS BH    00H 44′ 31”    + 00H 06′ 34”    –    –
148     DRIES DEVENYNS    94    QUICK – STEP FLOORS    00H 44′ 35”    + 00H 06′ 38”    –    –
149     JON ABERASTURI IZAGA    212    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    00H 44′ 38”    + 00H 06′ 41”    –    –
150     GIACOMO NIZZOLO    167    TREK – SEGAFREDO    00H 44′ 39”    + 00H 06′ 42”    –    –
151     DANNY VAN POPPEL    138    TEAM LOTTO NL – JUMBO    00H 44′ 44”    + 00H 06′ 47”    –    –
152     ANDREY AMADOR    82    MOVISTAR TEAM    00H 44′ 50”    + 00H 06′ 53”    –    –
153     SEPP KUSS    135    TEAM LOTTO NL – JUMBO    00H 44′ 52”    + 00H 06′ 55”    –    –
154     ALEX ARANBURU DEBA    192    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    00H 44′ 55”    + 00H 06′ 58”    –    –
155     PABLO TORRES MUIÑO    188    BURGOS BH    00H 44′ 56”    + 00H 06′ 59”    –    –
156     JOHANNES FRÖHLINGER    152    TEAM SUNWEB    00H 44′ 58”    + 00H 07′ 01”    –    –
157     MARK PADUN    5    BAHRAIN – MERIDA    00H 44′ 58”    + 00H 07′ 01”    –    –
158     JONATHAN LASTRA MARTINEZ    193    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    00H 44′ 58”    + 00H 07′ 01”    –    –
159     LUIS ANGEL MATE MARDONES    206    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00H 44′ 59”    + 00H 07′ 02”    –    –
160     JHONATAN RESTREPO VALENCIA    128    TEAM KATUSHA ALPECIN    00H 44′ 59”    + 00H 07′ 02”    –    –
161     LARS BOOM    133    TEAM LOTTO NL – JUMBO    00H 44′ 59”    + 00H 07′ 02”    –    –
162     BERT-JAN LINDEMAN    137    TEAM LOTTO NL – JUMBO    00H 45′ 27”    + 00H 07′ 30”    –    –
163     THOMAS LEEZER    136    TEAM LOTTO NL – JUMBO    00H 45′ 57”    + 00H 08′ 00”    –    –
164     GEORGE BENNETT    132    TEAM LOTTO NL – JUMBO    00H 46′ 07”    + 00H 08′ 10”    –    –
165     MICHAEL STORER    155    TEAM SUNWEB    00H 47′ 01”    + 00H 09′ 04”    –    –

Klasyfikacja generalna po szesnastym etapie:

1     SIMON PHILIP YATES    71    MITCHELTON – SCOTT    64H 52′ 58”    –    B : 14”    –
2     ALEJANDRO VALVERDE    88    MOVISTAR TEAM    64H 53′ 31”    + 00H 00′ 33”    B : 30”    –
3     STEVEN KRUIJSWIJK    131    TEAM LOTTO NL – JUMBO    64H 53′ 50”    + 00H 00′ 52”    –    –
4     NAIRO QUINTANA    81    MOVISTAR TEAM    64H 54′ 13”    + 00H 01′ 15”    –    –
5     ENRIC MAS NICOLAU    95    QUICK – STEP FLOORS    64H 54′ 28”    + 00H 01′ 30”    –    –
6     MIGUEL ANGEL LOPEZ MORENO    21    ASTANA PRO TEAM    64H 54′ 32”    + 00H 01′ 34”    B : 12”    –
7     THIBAUT PINOT    51    GROUPAMA – FDJ    64H 55′ 51”    + 00H 02′ 53”    B : 11”    –
8     JON IZAGUIRRE INSAUSTI    4    BAHRAIN – MERIDA    64H 56′ 02”    + 00H 03′ 04”    –    –
9     RIGOBERTO URAN    111    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    64H 56′ 13”    + 00H 03′ 15”    –    –
10     TONY GALLOPIN    14    AG2R LA MONDIALE    64H 57′ 41”    + 00H 04′ 43”    B : 10”    –
11     EMANUEL BUCHMANN    42    BORA – HANSGROHE    64H 57′ 46”    + 00H 04′ 48”    –    –
12     WILCO KELDERMAN    151    TEAM SUNWEB    65H 00′ 06”    + 00H 07′ 08”    –    –
13     GIANLUCA BRAMBILLA    162    TREK – SEGAFREDO    65H 01′ 33”    + 00H 08′ 35”    B : 1”    –
14     FABIO ARU    171    UAE TEAM EMIRATES    65H 03′ 32”    + 00H 10′ 34”    –    –
15     JACK HAIG    74    MITCHELTON – SCOTT    65H 03′ 56”    + 00H 10′ 58”    –    –
16     DAVID DE LA CRUZ MELGAREJO    141    TEAM SKY    65H 04′ 59”    + 00H 12′ 01”    –    –
17     RAFAL MAJKA    45    BORA – HANSGROHE    65H 06′ 00”    + 00H 13′ 02”    B : 6”    –
18     RUDY MOLARD    54    GROUPAMA – FDJ    65H 07′ 51”    + 00H 14′ 53”    –    P : 00′ 20”
19     HERMANN PERNSTEINER    7    BAHRAIN – MERIDA    65H 09′ 36”    + 00H 16′ 38”    –    –
20     MIKEL BIZKARRA ETXEGIBEL    214    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    65H 15′ 34”    + 00H 22′ 36”    –    –
21     RICHARD CARAPAZ    85    MOVISTAR TEAM    65H 17′ 00”    + 00H 24′ 02”    –    –
22     DAVIDE FORMOLO    44    BORA – HANSGROHE    65H 21′ 09”    + 00H 28′ 11”    –    –
23     GEORGE BENNETT    132    TEAM LOTTO NL – JUMBO    65H 21′ 44”    + 00H 28′ 46”    B : 1”    –
24     SERGIO LUIS HENAO MONTOYA    144    TEAM SKY    65H 22′ 06”    + 00H 29′ 08”    –    –
25     MICHAL KWIATKOWSKI    145    TEAM SKY    65H 24′ 33”    + 00H 31′ 35”    B : 9”    –
26     JESUS HERRADA    203    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    65H 26′ 29”    + 00H 33′ 31”    –    –
27     BENJAMIN KING    106    TEAM DIMENSION DATA    65H 27′ 22”    + 00H 34′ 24”    B : 30”    P : 00′ 20”
28     HUBERT DUPONT    11    AG2R LA MONDIALE    65H 31′ 55”    + 00H 38′ 57”    –    –
29     GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI    3    BAHRAIN – MERIDA    65H 32′ 01”    + 00H 39′ 03”    –    –
30     ILNUR ZAKARIN    121    TEAM KATUSHA ALPECIN    65H 32′ 45”    + 00H 39′ 47”    –    –
31     BAUKE MOLLEMA    161    TREK – SEGAFREDO    65H 37′ 01”    + 00H 44′ 03”    B : 15”    –
32     CRISTIAN RODRIGUEZ MARTIN    196    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    65H 38′ 09”    + 00H 45′ 11”    –    P : 00′ 20”
33     BEN GASTAUER    15    AG2R LA MONDIALE    65H 41′ 46”    + 00H 48′ 48”    –    –
34     DYLAN TEUNS    37    BMC RACING TEAM    65H 42′ 03”    + 00H 49′ 05”    B : 9”    –
35     FLORIS DE TIER    134    TEAM LOTTO NL – JUMBO    65H 43′ 17”    + 00H 50′ 19”    –    –
36     NICOLAS ROCHE    35    BMC RACING TEAM    65H 44′ 43”    + 00H 51′ 45”    B : 2”    –
37     MERHAWI KUDUS    107    TEAM DIMENSION DATA    65H 47′ 07”    + 00H 54′ 09”    –    –
38     LAURENS DE PLUS    93    QUICK – STEP FLOORS    65H 48′ 55”    + 00H 55′ 57”    B : 4”    –
39     MAXIME MONFORT    66    LOTTO SOUDAL    65H 48′ 55”    + 00H 55′ 57”    –    –
40     SIMON CLARKE    112    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    65H 50′ 35”    + 00H 57′ 37”    B : 10”    –
41     JOSE HERRADA    204    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    65H 51′ 08”    + 00H 58′ 10”    –    –
42     MICHAEL WOODS    118    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    65H 52′ 51”    + 00H 59′ 53”    –    –
43     AMANUEL GHEBREIGZABHIER WERKILUL    104    TEAM DIMENSION DATA    65H 53′ 16”    + 01H 00′ 18”    –    –
44     LOUIS MEINTJES    101    TEAM DIMENSION DATA    65H 54′ 04”    + 01H 01′ 06”    –    –
45     PELLO BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA    22    ASTANA PRO TEAM    65H 55′ 09”    + 01H 02′ 11”    –    –
46     LUIS GUILLERMO MAS BONET    194    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    65H 56′ 43”    + 01H 03′ 45”    B : 5”    –
47     JAI HINDLEY    154    TEAM SUNWEB    65H 57′ 19”    + 01H 04′ 21”    –    –
48     EDWARD RAVASI    178    UAE TEAM EMIRATES    65H 58′ 09”    + 01H 05′ 11”    –    –
49     DAVIDE VILLELLA    27    ASTANA PRO TEAM    66H 01′ 53”    + 01H 08′ 55”    –    –
50     DANIEL MORENO FERNANDEZ    115    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    66H 03′ 04”    + 01H 10′ 06”    –    –
51     SIMON GESCHKE    153    TEAM SUNWEB    66H 07′ 22”    + 01H 14′ 24”    –    –
52     SEPP KUSS    135    TEAM LOTTO NL – JUMBO    66H 09′ 27”    + 01H 16′ 29”    –    –
53     ANDREY ZEITS    28    ASTANA PRO TEAM    66H 11′ 06”    + 01H 18′ 08”    –    –
54     FRANCO PELLIZOTTI    6    BAHRAIN – MERIDA    66H 12′ 03”    + 01H 19′ 05”    B : 4”    –
55     TAO GEOGHEGAN HART    143    TEAM SKY    66H 12′ 53”    + 01H 19′ 55”    –    –
56     IGOR ANTON HERNANDEZ    102    TEAM DIMENSION DATA    66H 14′ 18”    + 01H 21′ 20”    –    –
57     SERGIO PARDILLA BELLON    191    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    66H 15′ 29”    + 01H 22′ 31”    –    –
58     FABIO FELLINE    165    TREK – SEGAFREDO    66H 16′ 26”    + 01H 23′ 28”    –    –
59     OSCAR RODRIGUEZ GARAICOECHEA    217    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    66H 17′ 05”    + 01H 24′ 07”    B : 10”    –
60     VALERIO CONTI    174    UAE TEAM EMIRATES    66H 17′ 36”    + 01H 24′ 38”    B : 1”    –
61     PAVEL KOCHETKOV    125    TEAM KATUSHA ALPECIN    66H 18′ 14”    + 01H 25′ 16”    –    –
62     PIERRE ROLLAND    116    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    66H 19′ 52”    + 01H 26′ 54”    B : 7”    –
63     BRENT BOOKWALTER    32    BMC RACING TEAM    66H 22′ 54”    + 01H 29′ 56”    B : 1”    –
64     SANDER ARMEE    62    LOTTO SOUDAL    66H 23′ 38”    + 01H 30′ 40”    –    –
65     STÉPHANE ROSSETTO    207    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    66H 24′ 01”    + 01H 31′ 03”    B : 3”    –
66     DARIO CATALDO    23    ASTANA PRO TEAM    66H 25′ 03”    + 01H 32′ 05”    –    –
67     RETO HOLLENSTEIN    124    TEAM KATUSHA ALPECIN    66H 25′ 08”    + 01H 32′ 10”    B : 2”    –
68     EDUARD PRADES REVERTER    211    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    66H 28′ 05”    + 01H 35′ 07”    –    –
69     ADAM YATES    78    MITCHELTON – SCOTT    66H 28′ 30”    + 01H 35′ 32”    –    –
70     DAMIEN HOWSON    75    MITCHELTON – SCOTT    66H 28′ 34”    + 01H 35′ 36”    –    –
71     OMAR FRAILE MATARRANZ    24    ASTANA PRO TEAM    66H 28′ 39”    + 01H 35′ 41”    –    –
72     WINNER ANDREW ANACONA    83    MOVISTAR TEAM    66H 30′ 46”    + 01H 37′ 48”    –    –
73     THOMAS DE GENDT    64    LOTTO SOUDAL    66H 31′ 41”    + 01H 38′ 43”    B : 5”    –
74     VINCENZO NIBALI    1    BAHRAIN – MERIDA    66H 32′ 50”    + 01H 39′ 52”    –    –
75     NELSON OLIVEIRA    87    MOVISTAR TEAM    66H 34′ 29”    + 01H 41′ 31”    –    –
76     ARITZ BAGUES KALPARSORO    213    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    66H 41′ 12”    + 01H 48′ 14”    –    –
77     NICHOLAS JACK WILLIAM SCHULTZ    197    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    66H 42′ 00”    + 01H 49′ 02”    B : 2”    –
78     NANS PETERS    18    AG2R LA MONDIALE    66H 42′ 22”    + 01H 49′ 24”    –    –
79     LÉO VINCENT    58    GROUPAMA – FDJ    66H 42′ 24”    + 01H 49′ 26”    B : 2”    –
80     JOSEPH ROSSKOPF    36    BMC RACING TEAM    66H 45′ 13”    + 01H 52′ 15”    –    –
81     RICHIE PORTE    31    BMC RACING TEAM    66H 48′ 03”    + 01H 55′ 05”    B : 1”    P : 00′ 20”
82     JAN HIRT    25    ASTANA PRO TEAM    66H 48′ 30”    + 01H 55′ 32”    –    –
83     JAY MC CARTHY    46    BORA – HANSGROHE    66H 49′ 38”    + 01H 56′ 40”    –    –
84     RYAN GIBBONS    105    TEAM DIMENSION DATA    66H 50′ 31”    + 01H 57′ 33”    –    –
85     TIAGO MACHADO    127    TEAM KATUSHA ALPECIN    66H 50′ 39”    + 01H 57′ 41”    B : 3”    –
86     ALESSANDRO DE MARCHI    33    BMC RACING TEAM    66H 57′ 49”    + 02H 04′ 51”    B : 16”    –
87     TOM VAN ASBROECK    117    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    66H 58′ 17”    + 02H 05′ 19”    –    –
88     OSCAR CABEDO CARDA    183    BURGOS BH    66H 59′ 42”    + 02H 06′ 44”    –    –
89     SALVATORE PUCCIO    146    TEAM SKY    67H 04′ 21”    + 02H 11′ 23”    –    –
90     MARTIJN TUSVELD    157    TEAM SUNWEB    67H 06′ 54”    + 02H 13′ 56”    –    –
91     ANDREY AMADOR    82    MOVISTAR TEAM    67H 08′ 10”    + 02H 15′ 12”    –    P : 00′ 40”
92     HECTOR SAEZ BENITO    218    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    67H 08′ 15”    + 02H 15′ 17”    B : 2”    –
93     PIETER SERRY    98    QUICK – STEP FLOORS    67H 12′ 09”    + 02H 19′ 11”    –    –
94     JESUS EZQUERRA MUELA    185    BURGOS BH    67H 13′ 22”    + 02H 20′ 24”    B : 3”    –
95     IMANOL ERVITI    86    MOVISTAR TEAM    67H 13′ 29”    + 02H 20′ 31”    –    –
96     JORGE CUBERO GALVEZ    184    BURGOS BH    67H 15′ 39”    + 02H 22′ 41”    B : 6”    –
97     ALEXANDRE GENIEZ    16    AG2R LA MONDIALE    67H 15′ 59”    + 02H 23′ 01”    B : 10”    –
98     ROHAN DENNIS    34    BMC RACING TEAM    67H 17′ 04”    + 02H 24′ 06”    –    –
99     IVAN GARCIA CORTINA    2    BAHRAIN – MERIDA    67H 17′ 28”    + 02H 24′ 30”    B : 3”    –
100     JOSÉ MENDES    181    BURGOS BH    67H 19′ 00”    + 02H 26′ 02”    –    –
101     TIESJ BENOOT    61    LOTTO SOUDAL    67H 20′ 53”    + 02H 27′ 55”    –    –
102     JETSE BOL    182    BURGOS BH    67H 21′ 30”    + 02H 28′ 32”    –    –
103     DRIES DEVENYNS    94    QUICK – STEP FLOORS    67H 24′ 23”    + 02H 31′ 25”    –    –
104     JONATHAN CASTROVIEJO    142    TEAM SKY    67H 28′ 29”    + 02H 35′ 31”    –    –
105     JHONATAN RESTREPO VALENCIA    128    TEAM KATUSHA ALPECIN    67H 32′ 31”    + 02H 39′ 33”    B : 6”    –
106     NIKITA STALNOV    26    ASTANA PRO TEAM    67H 37′ 55”    + 02H 44′ 57”    B : 6”    –
107     MIKAEL CHEREL    12    AG2R LA MONDIALE    67H 41′ 11”    + 02H 48′ 13”    –    –
108     FRANCISCO JOSE VENTOSO ALBERDI    38    BMC RACING TEAM    67H 43′ 37”    + 02H 50′ 39”    –    –
109     VICTOR CAMPENAERTS    63    LOTTO SOUDAL    67H 46′ 09”    + 02H 53′ 11”    B : 1”    –
110     MARK PADUN    5    BAHRAIN – MERIDA    67H 47′ 16”    + 02H 54′ 18”    B : 4”    –
111     ALEX ARANBURU DEBA    192    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    67H 47′ 26”    + 02H 54′ 28”    –    –
112     MIKEL ITURRIA SEGUROLA    216    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    67H 48′ 48”    + 02H 55′ 50”    –    –
113     VEGARD STAKE LAENGEN    175    UAE TEAM EMIRATES    67H 51′ 59”    + 02H 59′ 01”    –    –
114     LUIS ANGEL MATE MARDONES    206    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    67H 52′ 06”    + 02H 59′ 08”    B : 5”    –
115     MICKAEL DELAGE    52    GROUPAMA – FDJ    67H 52′ 58”    + 03H 00′ 00”    –    –
116     ANTONIO MOLINA CANET    195    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    67H 53′ 38”    + 03H 00′ 40”    B : 1”    –
117     LUKAS PÖSTLBERGER    47    BORA – HANSGROHE    67H 53′ 44”    + 03H 00′ 46”    –    –
118     MICHAEL ALBASINI    72    MITCHELTON – SCOTT    67H 53′ 48”    + 03H 00′ 50”    –    –
119     MIKE TEUNISSEN    156    TEAM SUNWEB    67H 54′ 32”    + 03H 01′ 34”    –    –
120     TOSH VAN DER SANDE    67    LOTTO SOUDAL    67H 54′ 46”    + 03H 01′ 48”    –    –
121     SVEN ERIK BYSTRØM    172    UAE TEAM EMIRATES    67H 55′ 08”    + 03H 02′ 10”    –    –
122     MATHIAS LE TURNIER    205    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    67H 57′ 24”    + 03H 04′ 26”    –    –
123     JOHANN VAN ZYL    108    TEAM DIMENSION DATA    67H 57′ 35”    + 03H 04′ 37”    –    –
124     PETER SAGAN    41    BORA – HANSGROHE    68H 00′ 18”    + 03H 07′ 20”    B : 22”    P : 00′ 20”
125     GARIKOITZ BRAVO OIARBIDE    215    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    68H 01′ 52”    + 03H 08′ 54”    –    –
126     SEBASTIAN LANGEVELD    114    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    68H 03′ 16”    + 03H 10′ 18”    –    –
127     MATTEO TRENTIN    77    MITCHELTON – SCOTT    68H 03′ 18”    + 03H 10′ 20”    –    –
128     JONATHAN LASTRA MARTINEZ    193    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    68H 05′ 22”    + 03H 12′ 24”    –    –
129     JOHANNES FRÖHLINGER    152    TEAM SUNWEB    68H 05′ 55”    + 03H 12′ 57”    –    –
130     BENJAMIN THOMAS    57    GROUPAMA – FDJ    68H 07′ 55”    + 03H 14′ 57”    –    –
131     STEPHEN CUMMINGS    103    TEAM DIMENSION DATA    68H 08′ 44”    + 03H 15′ 46”    –    –
132     MICHAEL STORER    155    TEAM SUNWEB    68H 09′ 05”    + 03H 16′ 07”    –    –
133     ANTOINE DUCHESNE    53    GROUPAMA – FDJ    68H 12′ 32”    + 03H 19′ 34”    –    –
134     IAN BOSWELL    122    TEAM KATUSHA ALPECIN    68H 13′ 24”    + 03H 20′ 26”    –    P : 00′ 20”
135     DANNY VAN POPPEL    138    TEAM LOTTO NL – JUMBO    68H 14′ 23”    + 03H 21′ 25”    B : 10”    –
136     MARKEL IRIZAR ARAMBURU    166    TREK – SEGAFREDO    68H 17′ 32”    + 03H 24′ 34”    –    –
137     JORDI SIMON CASULLERAS    186    BURGOS BH    68H 17′ 39”    + 03H 24′ 41”    –    –
138     KASPER ASGREEN    92    QUICK – STEP FLOORS    68H 17′ 43”    + 03H 24′ 45”    –    –
139     PABLO TORRES MUIÑO    188    BURGOS BH    68H 18′ 46”    + 03H 25′ 48”    –    –
140     MARC SARREAU    56    GROUPAMA – FDJ    68H 19′ 07”    + 03H 26′ 09”    –    –
141     KIEL REIJNEN    168    TREK – SEGAFREDO    68H 22′ 32”    + 03H 29′ 34”    –    –
142     DANIELE BENNATI    84    MOVISTAR TEAM    68H 24′ 08”    + 03H 31′ 10”    –    –
143     BERT-JAN LINDEMAN    137    TEAM LOTTO NL – JUMBO    68H 27′ 04”    + 03H 34′ 06”    –    –
144     GIACOMO NIZZOLO    167    TREK – SEGAFREDO    68H 27′ 31”    + 03H 34′ 33”    B : 10”    –
145     LUKA MEZGEC    76    MITCHELTON – SCOTT    68H 27′ 46”    + 03H 34′ 48”    –    –
146     LUKA PIBERNIK    8    BAHRAIN – MERIDA    68H 29′ 24”    + 03H 36′ 26”    –    –
147     DIEGO RUBIO HERNANDEZ    187    BURGOS BH    68H 32′ 27”    + 03H 39′ 29”    –    –
148     THOMAS LEEZER    136    TEAM LOTTO NL – JUMBO    68H 33′ 32”    + 03H 40′ 34”    –    –
149     SIMONE CONSONNI    173    UAE TEAM EMIRATES    68H 34′ 05”    + 03H 41′ 07”    –    –
150     LOIC CHETOUT    202    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    68H 35′ 17”    + 03H 42′ 19”    –    –
151     ELIA VIVIANI    91    QUICK – STEP FLOORS    68H 35′ 41”    + 03H 42′ 43”    B : 24”    –
152     KENNETH VANBILSEN    208    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    68H 35′ 43”    + 03H 42′ 45”    –    –
153     JELLE WALLAYS    68    LOTTO SOUDAL    68H 36′ 33”    + 03H 43′ 35”    B : 2”    –
154     MICHAEL MØRKØV    96    QUICK – STEP FLOORS    68H 38′ 42”    + 03H 45′ 44”    –    –
155     MITCHELL DOCKER    113    TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE    68H 40′ 20”    + 03H 47′ 22”    –    –
156     JON ABERASTURI IZAGA    212    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    68H 41′ 37”    + 03H 48′ 39”    –    –
157     MARCUS BURGHARDT    43    BORA – HANSGROHE    68H 44′ 44”    + 03H 51′ 46”    –    –
158     FABIO SABATINI    97    QUICK – STEP FLOORS    68H 46′ 58”    + 03H 54′ 00”    –    –
159     MICHAEL SCHWARZMANN    48    BORA – HANSGROHE    68H 49′ 55”    + 03H 56′ 57”    –    –
160     LARS BOOM    133    TEAM LOTTO NL – JUMBO    68H 51′ 52”    + 03H 58′ 54”    –    –
161     NELSON ANDRES SOTO MARTINEZ    198    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    68H 54′ 09”    + 04H 01′ 11”    –    –
162     ALEXANDER EDMONDSON    73    MITCHELTON – SCOTT    68H 55′ 55”    + 04H 02′ 57”    –    –
163     MAXIMILIAN RICHARD WALSCHEID    158    TEAM SUNWEB    68H 58′ 57”    + 04H 05′ 59”    –    –
164     MATTHIAS BRÄNDLE    163    TREK – SEGAFREDO    69H 13′ 55”    + 04H 20′ 57”    –    –
165     JULIEN DUVAL    13    AG2R LA MONDIALE    69H 14′ 44”    + 04H 21′ 46”    –    –