fot. BMC Racing Team

Doświadczony Hiszpan Francisco Ventoso przedłużył kontrakt z firmą Continuum Sports, co oznacza, że od przyszłego sezonu będzie ścigał się w polskiej ekipie World Tour – CCC Team. Jest to bez wątpienia ogromne wzmocnienie tego składu. 

Ventoso przeżywa obecnie piętnasty sezon jako profesjonalny kolarz. W zespole BMC pełnił rolę kapitana (nie mylić z liderem), mentora w stosunku do młodszych kolarzy oraz pomagał w wyścigach klasycznych i wielkich tourach. Uniwersalne umiejętności sprawiają, że jego obecność jest nieoceniona niemal w każdym wyścigu.

Bardzo dobrze czuję się w tej drużynie, czerpię radość z jazdy na rowerze, zarówno podczas treningów, jak i na wyścigach, w związku z czym podjęcie decyzji o przedłużeniu kontraktu było dla mnie łatwe. Byłem częścią składu, który odniósł wielkie sukcesy w kampanii wiosennej 2017. Powtórzenie czegoś takiego jest niezmiernie trudne, ale ponownie chcę pomóc Gregowi Van Avermaetowi stawać na najwyższym stopniu podium

– powiedział Ventoso.

Hiszpan w 2012 roku został mistrzem swojego kraju w wyścigu ze startu wspólnego. W sumie ma na swoim koncie dwadzieścia siedem zwycięstw, czternaście udziałów w wielkich tourach i trzydzieści pięć w monumentach.

Czeka nas kilka zmian związanych z przyjściem nowego sponsora – CCC – ale generalnie trzon drużyny pozostanie bez zmian. Jestem podekscytowany tym, jak będzie ona wyglądała w 2019 roku. Chciałbym również podziękować Jimowi Ochowiczowi za to, że z taką nieustępliwością szukał nowego sponsora oraz za wiarę, jaką we mnie pokłada

– zakończył Fran Ventoso.

Hiszpan jest już szesnastym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z Continuum Sports. Wcześniej w zespole, którego sponsorem została polska firma CCC, znaleźli się:

Greg Van Avermaet
Łukasz Owsian
William Barta
Alessandro De Marchi
Simon Geschke
Serge Pauwels
Joey Rosskops
Szymon Sajnok
Michael Schar
Nathan Van Hooydonck
Guillaume Van Keirsbulck
Patrick Bevin
Josef Cerny
Gijs Van Hoece

Amaro Antunes

Kolarze CCC Team będą ścigali się na rowerach marki Giant. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments