Alé Cipollini Team

Soraya Paladin (Alé Cipollini) wygrała ostatni etap i klasyfikację generalną Premondiale Giro Toscana Int. Femminile – Memorial Michela Fanini. Najlepszą z Polek okazała się doświadczona Magdalena Sadłecka (TKK Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team).

Drugi, a zarazem ostatni etap włoskiego wyścig liczył 125 kilometrów i prowadził z miejscowości Lucca do Capannori. Po drodze aż sześć oznaczonych podjazdów, które mogły tylko ubarwić walkę o końcowy triumf.

Niestety etap okazał się zbyt trudny dla polskich zawodniczek, które niestety nie liczyły się w walce o końcowy triumf.

Na solo wygrała Soraya Paladin (Alé Cipollini), dla której było to pierwsze zwycięstwo w karierze. Włoszka zapewniła sobie także triumf w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Na drugim miejscu rywalizację zakończyła Maria Giulia Confalonieri (Valcar PBM), a trzecia na etapie była Elena Franchi (Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti).

Najlepszą z Polek okazała się doświadczona Magdalena Sadłecka (TKK Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team). Ten wynik znacznie przybliżył ją do występu na MŚ w Austrii.

Wyniki ostatniego etapu (TOP 10 + miejsca Polek):

Pozycja Zawodniczka Ekipa Czas
1 PALADIN Soraya Alé Cipollini 3:15:12
2 CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM 0:28
3 FRANCHI Elena Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti 0:44
4 RIABCHENKO Tetyana Doltcini – Van Eyck Sport ,,
5 SHEKEL Olga S.C. Michela Fanini Rox 1:34
6 BERTIZZOLO Sofia Astana Womens Team ,,
7 LELEIVYTE Rasa Aromitalia Vaiano ,,
8 WRIGHT Sophie Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
9 SIERRA Arlenis Astana Womens Team ,,
10 SANTESTEBAN Ane Alé Cipollini ,,
32 SADLECKA Magdalena 4:51
37 NERLO Aurela 5:29
39 LACH Marta ,,
42 WILKOS Katarzyna 6:41
49 SOWA Karolina 9:43
51 KUMIEGA Karolina ,,
DNF BRZEZNA Monika -3:15:12
DNF RYSZ Kaja ,,
DNF KARASIEWICZ Karolina ,,

 

Końcowa klasyfikacja generalna (TOP 10 + miejsca Polek):

Pozycja Zawodniczka Ekipa Czas
1 PALADIN Soraya Alé Cipollini 6:36:48
2 CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM 0:30
3 RIABCHENKO Tetyana Doltcini – Van Eyck Sport 1:30
4 SIERRA Arlenis Astana Womens Team 1:31
5 FRANCHI Elena Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti 1:32
6 WRIGHT Sophie Cervélo-Bigla Pro Cycling 1:45
7 BERTIZZOLO Sofia Astana Womens Team ,,
8 SHEKEL Olga S.C. Michela Fanini Rox 1:47
9 SANTESTEBAN Ane Alé Cipollini 1:53
10 KLIMOVA Diana 1:54
31 SADLECKA Magdalena 5:32
34 LACH Marta 6:10
38 WILKOS Katarzyna 6:55
53 SOWA Karolina 10:41
54 KUMIEGA Karolina 10:57
70 NERLO Aurela 14:24