Soraya Paladin
fot. Liv Racing

28-letnia Włoszka po raz kolejny zmienia barwy klubowe. Po dwóch latach w zespole CCC – Liv / Liv Racing zostanie ona zawodniczką innej ekipy Women World Touru – Canyon SRAM Racing. Podpisała 2-letni kontrakt.

To pierwsze ogłoszenie przez zespół nowej zawodniczki na rok 2022. Dotychczas znana była tylko ósemka z wieloletnimi kontraktami. Aż do końca 2024 roku umowę swoją ma tam Katarzyna Niewiadoma, co znaczy, że wraz z Włoszką przejadą niejeden wyścig. Ta ma bowiem dodać siły do ​​składu zespołu w jednodniowych klasykach i pagórkowatych wyścigach etapowych.

Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do zespołu. To będzie właściwy krok dla mojego rozwoju i jestem gotowa na to doświadczenie. Wiem, że nowej ekipie znajdę solidną i ambitną grupę kolarek otoczonych profesjonalną kadrą, z wartościami i zaangażowaniem zarówno na rowerze jak i poza nim

– opisuje Soraya.

CANYON//SRAM Racing dopiero otwiera okienko transferowe, acz jak nie kryją włodarze ekipy planują jeszcze niejeden ruch, by ich kadra była optymalna i gotowa na wiele zwycięstw. Wiadomo, że z zespołem żegnają się już na pewno Hannah Barnes i Hannah Ludwig – obie podpisały 2-letnie kontrakty w Uno-X Pro Cycling Team. Wracając do Canyona – Włoszka ma z miejsca stać się jedną z kluczowych postaci w ekipie.

Uważamy, że Soraya nie wykorzystała jeszcze swojego pełnego potencjału. Chcemy jej w tym pomóc. W ostatnich latach ugruntowała swoją pozycję wśród najlepszych kolarek w wybranych wyścigach jednodniowych. Ma cechy, aby przetrwać selekcję i znaleźć się w kluczowej grupie w końcówce każdego rodzaju klasyków, a i dysponuje niezłym finiszem. Wierzymy, że Soraya jest świetnym dodatkiem do bycia liderką obok Kasi Niewiadomej, która często była naszą naszą nieco osamotnioną, ostatnią zawodniczką, która docierała do finałów wielu wyścigów

– podsumował transfer Ronny Lauke, menedżer zespołu CANYON//SRAM Racing.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments