UCI

Rusza drugi dzień mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, które odbywają się w stolicy tego przepięknego sportu – we Flandrii, która przy szosach gromadzi tysiące kibiców. Dziś do rywalizacji z czasem staną orlicy oraz elita pań.

Trasa

Zarówno panowie jak i panie, do pokonania mają dzisiaj trasę o dystansie 30 kilometrów i 300 metrów, zupełnie płaskiego terenu. Podobnie jak wczoraj rozpoczną w miejscowości Knokke-Heist i zakończą w Brugii. Przewyższenie na całej trasie wynosi około 50 metrów, co dobitnie pokazuje, że kluczem do sukcesu będzie czysta, ogromna moc oraz aerodynamiczna pozycja, ponieważ prędkości, co pokazali już mężczyźni wczoraj, będą bardzo, ale to bardzo wysokie.

Pogoda

Prognozy przewidują, iż warunki będą dziś dla kolarzy i kolarek łaskawe. Prognozowana jest temperatura w okolicach 18 stopni Celsjusza oraz wiatr wiejący z prędkością około 17 kilometrów na godzinę. Nie jest to mało, lecz przez większość trasy ma być to podmuch w plecy, sprzyjający zawodnikom oraz zawodniczkom.

Faworyci i faworytki

Dzień rozpoczyna rywalizacja orlików, więc od nich zaczniemy, na starcie mamy jednego Polaka – Filipa Maciejuka, który na trasę ruszy o godzinie 12:11, Polak może powalczyć o dobry wynik, trasa mu odpowiada, więc możemy śmiało liczyć na lokatę w czołowej 15. a może nawet 10. Głównym faworytem zdaje się być Duńczyk Johan Price-Pejtersen, zwyciężył on z dużą przewagą w „czasówce” o tytuł mistrza Europy i pokazuje, że dysponuje ostatnio świetną formą. O medale powalczyć powinni także Norweg Søren Wærenskjold, Australijczyk Luke Plapp, Holender Daan Hoole czy Niemiec Michel Hessmann. Kolarzami z drugiego szeregu, lecz mogący pojechać świetny rezultat są moim zdaniem Chorwat Fran Miholjević i Brytyjczyk Ethan Vernon.

Reprezentantkami Polski w kategorii elity pań są: Karolina Karasiewicz oraz Marta Jaskulska. Startują one kolejno o 14:55 i 15:38. Dwie ostatnie mistrzynie globu – czyli Anna van der Breggen oraz Chloe Dygert nie staną na starcie, co oznacza, że możemy być pewni, iż nadchodzi nowa mistrzyni. Faworytką numer jeden zdaje się być mistrzyni Europy sprzed tygodnia, wicemistrzyni olimpijska – Szwajcarka Marlen Reusser. Jej główną rywalką zdaje się być doświadczona Annemiek van Vleuten, która w tej konkurencji w Tokio wywalczyła złoto, a także zna już smak tęczowej koszulki w tej specjalności. Groźne mogą być: Holenderka Ellen van Dijk, Niemka Lisa Brennauer oraz jej rodaczka Lisa Klein. 

Szczegółowy plan transmisji telewizyjnych można znaleźć > tutaj
Składy reprezentacji Polski dostępne są > tutaj
Harmonogram mistrzostw dostępny jest > tutaj                                                 Zapowiedź całej imprezy > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments