DkpCycling Cervélo Bigla Pro Cycling

Lotta Lepistö (Cervélo-Bigla Pro Cycling) wygrała prolog i została pierwszą liderką Premondiale Giro Toscana Int. Femminile – Memorial Michela Fanini. Druga była Emma Cecilie Norsgaard, zatem dublet dla duńskiej ekipy. 

23. edycja Premondiale Giro Toscana Int. Femminile – Memorial Michela Fanini rozpoczęła się dzisiaj tradycyjnie prologiem w Campi Bizensio. Zawodniczki miały do pokonania 2200 metrów po płaskiej trasie.

W wyścigu występowały dwie polskie drużyny w następujących składzach: TKK Pacific Nestlé Fitness – Karolina Karasiewicz, Magdalena Sadłecka, Karolina Kumięga, Anna Sagan i Patrycja Lorkowska oraz MAT – Atom Deweloper – Monika Brzeźna, Katarzyna Wilkos, Aurela Nerlo, Marta Lach, Karolina Sowa i Kaja Rysz.

Zwycięski czas Lotty Lepistö to 2 minuty i 46 sekund. Jej koleżanka była zaledwie o sekundę wolniejsza. Trzecią lokatę wywalczyła Arlenis Sierra (Astana Womens Team).

Najlepszą z Polek była Marta Lach (MAT Atom Deweloper), która była 15.

Wyniki prologu:

Pozycja Zawodniczka Ekipa Czas
1 LEPISTÖ Lotta Cervélo-Bigla Pro Cycling 2:56
2 NORSGAARD Emma Cecilie Cervélo-Bigla Pro Cycling 0:01
3 SIERRA Arlenis Astana Womens Team ,,
4 PIRRONE Elena Astana Womens Team 0:03
5 KOPPENBURG Clara Cervélo-Bigla Pro Cycling 0:04
6 BERTIZZOLO Sofia Astana Womens Team 0:05
7 CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM 0:06
8 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:07
9 BROGI Angelica Aromitalia Vaiano ,,
10 RAGAZINSKIENE Daiva Alé Cipollini ,,
11 CONSONNI Chiara Valcar PBM 0:08
12 WRIGHT Sophie Cervélo-Bigla Pro Cycling 0:09
13 NOVOLODSKAIA Mariia Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
14 TOMASI Laura Top Girls Fassa Bortolo ,,
15 LACH Marta MAT – Atom Deweloper 0:10
16 HANSELMANN Nicole Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
17 BRZEZNA Monika MAT – Atom Deweloper ,,
18 PERSICO Silvia Valcar PBM ,,
19 KONONENKO Valeriya ,,
20 SHEKEL Olga S.C. Michela Fanini Rox 0:11
21 GASPARINI Alice Eurotarget – Bianchi – Vitasana ,,
22 WILKOS Katarzyna MAT – Atom Deweloper 0:12
23 BASTIANELLI Marta Alé Cipollini ,,
24 MACHACOVA Jarmila Team Dukla Praha Women ,,
25 PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
26 FIDANZA Arianna Eurotarget – Bianchi – Vitasana ,,
27 FIDANZA Martina Eurotarget – Bianchi – Vitasana ,,
28 MUCCIOLI Dalia Valcar PBM 0:13
29 BARIANI Giorgia ,,
30 USABIAGA Ana ,,
31 PRADERA Jeidi Astana Womens Team ,,
32 PITEL Edwige Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 0:14
33 LAIZANE Lija Aromitalia Vaiano ,,
34 SILVESTRI Debora Eurotarget – Bianchi – Vitasana ,,
35 VIGILIA Alessia Valcar PBM ,,
36 POLLICINI Silvia Valcar PBM ,,
37 RIABCHENKO Tetyana Doltcini – Van Eyck Sport 0:15
38 HOCHMANN Lucie Team Dukla Praha Women ,,
39 KLIMOVA Diana ,,
40 MERINO Eider Movistar Team ,,
41 COVRIG Ana Eurotarget – Bianchi – Vitasana ,,
42 VAN NECK Melissa Team Dukla Praha Women 0:16
43 VETTORELLO Giorgia ,,
44 SHARGA Olena ,,
45 TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
46 SADLECKA Magdalena TKK Pacific Nestlé Fitness ,,
47 KIRÁLY Mónika S.C. Michela Fanini Rox ,,
48 SEMIONOVA Iryna 0:17
49 SANTESTEBAN Ane Alé Cipollini ,,
50 CHRISTMAS Dani Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
51 POTOKINA Anna Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling ,,
52 KORVASOVA Tereza Team Dukla Praha Women 0:18
53 HARVEY Mikayla Team Illuminate ,,
54 ROSSATO Beatrice Top Girls Fassa Bortolo ,,
55 STUDENIKINA Natalia ,,
56 LELEIVYTE Rasa Aromitalia Vaiano ,,
57 KULYNYCH Olha 0:19
58 VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox ,,
59 NEUMANOVÁ Tereza Team Dukla Praha Women ,,
60 ALONSO Sandra Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
61 GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
62 QUAGLIOTTO Nadia Top Girls Fassa Bortolo ,,
63 COLBORNE Henrietta Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:20
64 GONCHAROVA Alexandra ,,
65 NERLO Aurela MAT – Atom Deweloper ,,
66 PERINOVIC Maja Top Girls Fassa Bortolo ,,
67 IVANIUK Maryna ,,
68 SAIFUTDINOVA Natalya Astana Womens Team ,,
69 SAGAN Anna TKK Pacific Nestlé Fitness ,,
70 CIPRIANI Carmela Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti 0:21
71 PERINI Chiara Top Girls Fassa Bortolo ,,
72 FRANCHI Elena Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti ,,
73 CARBONARI Anastasia ,,
74 HAGIWARA Mayuko Alé Cipollini ,,
75 DA RUI Miriana ,,
76 ZANETTI Emanuela ,,
77 CANVELLI Vania Top Girls Fassa Bortolo 0:22
78 MARTINEZ Cristina Bizkaia Durango – Euskadi Murias 0:23
79 BALDUCCI Michela Aromitalia Vaiano ,,
80 ISKAKOVA Amiliya Astana Womens Team ,,
81 PALADIN Asja Valcar PBM ,,
82 GEPPI Leonora S.C. Michela Fanini Rox 0:24
83 KOHOUTKOVÁ Katerina Team Dukla Praha Women ,,
84 NESTI Nicole Aromitalia Vaiano ,,
85 KARASIEWICZ Karolina TKK Pacific Nestlé Fitness ,,
86 LEONARDI Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,
87 KUMIEGA Karolina TKK Pacific Nestlé Fitness ,,
88 TOFFANIN Martina ,,
89 BORTOLOTTI Simona ,,
90 RYSZ Kaja MAT – Atom Deweloper ,,
91 MAGNETTO Daniela Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti ,,
92 BULLERI Alessia Aromitalia Vaiano 0:25
93 ELBUSTO Ainara Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
94 MAGRI Silvia 0:26
95 SALTON Basei Marzia Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti ,,
96 GOROSTIZA ULLOA Aroa Nicole Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
97 ØSTERBY Fie ,,
98 DEBESAY Mossana Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling ,,
99 SOWA Karolina MAT – Atom Deweloper 0:27
100 ROBB Lisa ,,
101 MICHIELETTO Giovanna ,,
102 MALKOVA Daria ,,
103 CEOLONI Anna S.C. Michela Fanini Rox ,,
104 CASASOLA Sara Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 0:28
105 KASHIKI Shoko Team Illuminate ,,
106 ANDERSON Grace Team Illuminate ,,
107 CHIRKOVA Sofia ,,
108 MORENO Blanca Liliana Astana Womens Team ,,
109 MEUCCI Claudia Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti 0:29
110 HESS Jana ,,
111 FEDER Lea ,,
112 SANAKBAYEVA Zhanerke ,,
113 SULTANOVA Rinata ,,
114 STEPANOVA Alexandra ,,
115 DALLA VALLE Elisa S.C. Michela Fanini Rox 0:30
116 DE RANIERI Lisa Aromitalia Vaiano ,,
117 SUAREZ Paula ,,
118 COSENTINO Caris ,,
119 BARBIERI Sofia ,,
120 CATTERICK Georgia Team Illuminate ,,
121 FRAIEGARI Giorgia ,,
122 LORKOWSKA Patrycja TKK Pacific Nestlé Fitness 0:31
123 MYRXINA Veronika ,,
124 CILENTI Sofia Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti ,,
125 MILLARD Lexie Team Illuminate 0:32
126 WOLL Maria 0:33
127 SESSI Arianna ,,
128 SONZOGNI Manuela Eurotarget – Bianchi – Vitasana ,,
129 FOLLONI Silvia 0:34
130 GENELEVA Tatyana ,,
131 PASTARNAK Viktoriya ,,
132 WERNER Luisa Sophie 0:37
133 SANS Var Romero 0:38
134 DAL MAGRO Alessia S.C. Michela Fanini Rox ,,
135 NOVIKOVA Elena 0:41
136 CAFERRI Roberta ,,
137 REATI Vittoria 0:42
138 FERNANDES Clemilda Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti ,,
139 MUÑOZ Mireia Sopela Women’s Team 0:44
140 BARBIERI Isotta 0:53