fot. Team Sunweb - Cor Vos

Wiele wskazuje na to, że Vincenza nie poradzi sobie z wewnętrznymi problemami. Tym samym UCI zmuszone będzie do zmiany organizatora mistrzostw świata 2020. 

Nie od dziś wiadomo, że lokalna walka polityczna praktycznie na samym początku zniszczyła plan zorganizowania czempionatu we włoskiej Vincenzie. Ostateczna decyzja o odebraniu Włochom mistrzostw ma zapaść za dwa tygodnie, lecz już teraz można być praktycznie pewnym, że tak się stanie, pomimo prób ratowania projektu przez nowe, lokalne władze.

Według informacji podawanych przez portal tuttobici, UCI wskazało już kandydata, który miałby zająć miejsce Vincenzy. Mowa o szwajcarskim mieście Martigny, które wyraża bardzo dużą ochotę na przejęcie czempionatu w 2020 roku. Tym samym, najlepsi kolarze na świecie powalczyliby o tęczową koszulkę w Szwajcarii po 11 latach przerwy. Jak wszyscy doskonale pamiętamy, w 2009 roku w Mendrisio po tytuły sięgnęli Fabian Cancellara i Cadel Evans.

Organizacja mistrzostw w Martigny oznacza również, że kolejną szansę na zdobycie tytułu mieliby świetni górale. W okolicy alpejskiego miasta brakuje bowiem płaskich odcinków.