Lotta Lepistö (Trek-Segafredo Women) wygrała po finiszu z peletonu drugi etap Setmana Ciclista Valenciana. Liderką pozostała jej koleżanka z ekipy – Ruth Winder. 

W drugim dniu kobiecego wyścigu w Hiszpanii na panie czekał dość łatwy odcinek z Borriol do Vila-Real. Do przejechania było 100 kilometrów po płaskiej trasie.

W godzinę zawodniczki przejechały 40 kilometrów, a peleton nie pozwolił na żaden odjazd. Sytuacja nie zmieniała się, mimo że swoich sił próbowały poszczególne zawodniczki. Duża grupa nie miała zamiaru odpuszczać i wszystko kasowała.

Jedyną dziś lotną premię wygrała Susanne Andersen (Sunweb). Po niej na samotny atak zdecydowała się Noémie Abgrall (Charente-Maritime Women Cycling), ale młoda Francuzka nie miała szans z rozpędzonym peletonem.

Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował sprint z dużej grupy. Najszybsza okazała się Lotta Lepistö (Trek-Segafredo Women). Kolejne miejsca zajęły Maria Giulia Confalonieri (Valcar Cylance Cycling) i Elena Cecchini (Canyon SRAM Racing).

Marta Lach (CCC Liv) finiszowała na 27. miejscu.

Wyniki drugiego etapu:

Pozycja Zawodniczka Ekipa Czas
1  LEPISTÖ Lotta Trek-Segafredo Women 02:30:14
2  CONFALONIERI Maria Giulia Valcar Cylance Cycling ,,
3  CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing ,,
4  FOURNIER Roxane Movistar Team ,,
5  RIVERA Coryn Team Sunweb ,,
6  TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
7  VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team ,,
8  SANGUINETI Ilaria Valcar Cylance Cycling ,,
9  DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
10  KOSTER Claudia WNT-Rotor Pro Cycling ,,
11  MOOLMAN Ashleigh CCC – Liv ,,
12  WEISS Sandra ,,
13  LUDWIG Cecilie Uttrup Bigla Pro Cycling ,,
14  KUIJPERS Evy CCC – Liv ,,
15  SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team ,,
16  MERINO Eider Movistar Team ,,
17  MUSTONEN Sara Health Mate – Cyclelive Team ,,
18  MOBERG Emilie Team Virtu Cycling Women ,,
19  EICHER-VOUETS Marcia ,,
20  CROMWELL Tiffany Canyon SRAM Racing ,,
21  ERIĆ Jelena Alé Cipollini ,,
22  SPEROTTO Maria Vittoria Bigla Pro Cycling ,,
23  ROBB Lisa ,,
24  WINDER Ruth Trek-Segafredo Women ,,
25  BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
26  ANDERSEN Susanne Team Sunweb ,,
27  LACH Marta CCC – Liv ,,
28  BORGLI Stine Anderson ,,
29  BRAAM Danique Lotto Soudal Ladies ,,
30  VAN VELZEN Bryony Doltcini – Van Eyck Sport ,,
31  PARKINSON Abby-Mae Drops ,,
32  GRANGIER India Charente-Maritime Women Cycling ,,
33  VIECELI Lara WNT-Rotor Pro Cycling ,,
34  PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
35  JUNIPER Nicola ,,
36  ALONSO Sandra Bizkaia Durango ,,
37  KOPPENBURG Clara WNT-Rotor Pro Cycling ,,
38  DOCX Mieke Doltcini – Van Eyck Sport ,,
39  EHRLER Desiree ,,
40  VAN DEN STEEN Kelly Lotto Soudal Ladies ,,
41  DE JONG Demi Lotto Soudal Ladies ,,
42  SWINKELS Karlijn Alé Cipollini ,,
43  SCHNEIDER Skylar Boels – Dolmans Cycling Team ,,
44  INGHELBRECHT Sarah ,,
45  DRUYTS Jessy ,,
46  OYARBIDE Lourdes Movistar Team ,,
47  ZIMMERMANN Meret ,,
48  ERAUD Séverine Doltcini – Van Eyck Sport ,,
49  THOMAS Leah Bigla Pro Cycling ,,
50  CHABBEY Elise Bigla Pro Cycling ,,
51  LOZANO Laura Camila Health Mate – Cyclelive Team ,,
52  CANUEL Karol-Ann Boels – Dolmans Cycling Team ,,
53  GUTIÉRREZ Sheyla Movistar Team ,,
54  REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport ,,
55  MAGNALDI Erica WNT-Rotor Pro Cycling ,,
56  LONGO BORGHINI Elisa Trek-Segafredo Women ,,
57  LECHNER Corinna ,,
58  BANKS Elizabeth Bigla Pro Cycling ,,
59  VAN DIJK Ellen Trek-Segafredo Women ,,
60  GRINCZER Natalie Bizkaia Durango ,,
61  HEINE Vita Hitec Products ,,
62  PEÑUELA Diana Alé Cipollini ,,
63  SANTESTEBAN Ane WNT-Rotor Pro Cycling ,,
64  HOLDEN Elizabeth Drops ,,
65  RIABCHENKO Tetyana Doltcini – Van Eyck Sport ,,
66  BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
67  ADRIAN Vera ,,
68  BUURMAN Eva Boels – Dolmans Cycling Team ,,
69  BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team ,,
70  VERHULST Gladys Charente-Maritime Women Cycling ,,
71  MINAUD Manon Charente-Maritime Women Cycling ,,
72  BURI Fabienne ,,
73  AALERUD Katrine Team Virtu Cycling Women ,,
74  DELBAERE Fien Health Mate – Cyclelive Team ,,
75  HALL Katie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
76  LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing ,,
77  GILLOW Shara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
78  SKALNIAK Agnieszka CCC – Liv ,,
79  MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
80  AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
81  HANSELMANN Nicole Bigla Pro Cycling ,,
82  MARKUS Riejanne CCC – Liv ,,
83  DEMEY Valerie CCC – Liv ,,
84  SOUYRIS Manon ,,
85  LABOUS Juliette Team Sunweb ,,
86  LAHAYE Lucie Charente-Maritime Women Cycling ,,
87  GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
88  MOE Ingrid ,,
89  SOEK Julia Team Sunweb ,,
90  MUCCIOLI Dalia Valcar Cylance Cycling ,,
91  SICOT Marion Doltcini – Van Eyck Sport ,,
92  MOONEN Puck Lotto Soudal Ladies ,,
93  ENSING Janneke Team Sunweb ,,
94  VAN DE VELDE Julie Lotto Soudal Ladies ,,
95  CHRISTMAS Dani Lotto Soudal Ladies ,,
96  BARIANI Giorgia Alé Cipollini ,,
97  TRIAS JORDAN Mireia Sopela Women’s Team 00:09
98  SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team ,,
99  WIEL Jade FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
100  GUGLIELMI Aline ,,
101  BLANCO Yurani Sopela Women’s Team ,,
102  FISHER Annabel ,,
103  SHAPIRA Omer Canyon SRAM Racing ,,
104  CHRISTIAN Anna Drops ,,
105  ABGRALL Noémie Charente-Maritime Women Cycling ,,
106  CEYSSAT Loriane ,,
107  BURCH Selina ,,
108  PALADIN Asja Valcar Cylance Cycling ,,
109  TRAXLER Anna Gabrielle ,,
110  STIENEN Jutta ,,
111  MATHIESEN Pernille Team Sunweb ,,
112  DIETRICH Jacqueline ,,
113  GULLIKSEN Line Marie ,,
114  LORVIK Ingrid Hitec Products ,,
115  LLOYD Manon Drops ,,
116  ROOIJAKKERS Pauliena CCC – Liv ,,
117  MARTINEZ Cristina Bizkaia Durango ,,
118  DESSART Marie Lotto Soudal Ladies ,,
119  SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling ,,
120  LÓPEZ Belén Massi – Tactic Women Team ,,
121  VIGILIA Alessia Valcar Cylance Cycling ,,
122  POLLICINI Silvia Valcar Cylance Cycling ,,
123  PAYTON Hannah Drops ,,
124  ANDERSON Grace Drops ,,
125  ALLIN Pauline Charente-Maritime Women Cycling ,,
126  D’AGOSTIN Nicole Bizkaia Durango ,,
127  MALCOTTI Barbara Valcar Cylance Cycling ,,
128  CORDON-RAGOT Audrey Trek-Segafredo Women 00:25
129  PLICHTA Anna Trek-Segafredo Women ,,
130  RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing 00:28
131  LLAMAS Lorena Movistar Team 00:39
132  FEDER Lea ,,
133  HARVEY Mikayla Bigla Pro Cycling 01:46
134  RIJKES Sarah WNT-Rotor Pro Cycling 02:57
DNF  SUPPLE Moly Elizabeth
DNF  LLACER SOLER Paula ,,

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

Pozycja Zawodniczka Ekipa Czas
1  WINDER Ruth Trek-Segafredo Women 05:37:47
2  PALADIN Soraya Alé Cipollini 00:06
3  CANUEL Karol-Ann Boels – Dolmans Cycling Team 00:08
4  CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing 00:15
5  RIVERA Coryn Team Sunweb ,,
6  KOSTER Claudia WNT-Rotor Pro Cycling ,,
7  MOOLMAN Ashleigh CCC – Liv ,,
8  MACKAIJ Floortje Team Sunweb ,,
9  LUDWIG Cecilie Uttrup Bigla Pro Cycling ,,
10  BORGLI Stine Anderson ,,
11  VIECELI Lara WNT-Rotor Pro Cycling ,,
12  VAN DEN STEEN Kelly Lotto Soudal Ladies ,,
13  GUTIÉRREZ Sheyla Movistar Team ,,
14  THOMAS Leah Bigla Pro Cycling ,,
15  LONGO BORGHINI Elisa Trek-Segafredo Women ,,
16  VAN DIJK Ellen Trek-Segafredo Women ,,
17  BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
18  MERINO Eider Movistar Team 00:20
19  KOPPENBURG Clara WNT-Rotor Pro Cycling ,,
20  CHABBEY Elise Bigla Pro Cycling ,,
21  MAGNALDI Erica WNT-Rotor Pro Cycling ,,
22  HEINE Vita Hitec Products ,,
23  BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team ,,
24  RIABCHENKO Tetyana Doltcini – Van Eyck Sport ,,
25  AALERUD Katrine Team Virtu Cycling Women ,,
26  MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
27  CHRISTMAS Dani Lotto Soudal Ladies ,,
28  OYARBIDE Lourdes Movistar Team 00:24
29  SANTESTEBAN Ane WNT-Rotor Pro Cycling ,,
30  HALL Katie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
31  GILLOW Shara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
32  MARKUS Riejanne CCC – Liv ,,
33  AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
34  ENSING Janneke Team Sunweb ,,
35  VAN DE VELDE Julie Lotto Soudal Ladies ,,
36  ROOIJAKKERS Pauliena CCC – Liv 00:33
37  MARTINEZ Cristina Bizkaia Durango ,,
38  VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team 01:19
39  CONFALONIERI Maria Giulia Valcar Cylance Cycling 01:21
40  TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
41  LEPISTÖ Lotta Trek-Segafredo Women ,,
42  FOURNIER Roxane Movistar Team ,,
43  DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
44  SANGUINETI Ilaria Valcar Cylance Cycling ,,
45  PARKINSON Abby-Mae Drops ,,
46  BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
47  DE JONG Demi Lotto Soudal Ladies ,,
48  LOZANO Laura Camila Health Mate – Cyclelive Team ,,
49  LECHNER Corinna ,,
50  BANKS Elizabeth Bigla Pro Cycling ,,
51  BUURMAN Eva Boels – Dolmans Cycling Team ,,
52  SOUYRIS Manon ,,
53  LABOUS Juliette Team Sunweb ,,
54  DESSART Marie Lotto Soudal Ladies 01:30
55  TRAXLER Anna Gabrielle 01:37
56  MALCOTTI Barbara Valcar Cylance Cycling 01:40
57  LLAMAS Lorena Movistar Team 02:00
58  CHRISTIAN Anna Drops 02:15
59  LORVIK Ingrid Hitec Products ,,
60  D’AGOSTIN Nicole Bizkaia Durango ,,
61  SHAPIRA Omer Canyon SRAM Racing 02:24
62  CORDON-RAGOT Audrey Trek-Segafredo Women 02:40
63  HARVEY Mikayla Bigla Pro Cycling 03:07
64  PALADIN Asja Valcar Cylance Cycling 03:36
65  RIJKES Sarah WNT-Rotor Pro Cycling 04:18
66  EICHER-VOUETS Marcia 04:30
67  ANDERSEN Susanne Team Sunweb 05:02
68  JUNIPER Nicola 05:04
69  BRAAM Danique Lotto Soudal Ladies 05:05
70  MOBERG Emilie Team Virtu Cycling Women ,,
71  SPEROTTO Maria Vittoria Bigla Pro Cycling ,,
72  GRANGIER India Charente-Maritime Women Cycling ,,
73  LACH Marta CCC – Liv ,,
74  SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team ,,
75  CROMWELL Tiffany Canyon SRAM Racing ,,
76  MUSTONEN Sara Health Mate – Cyclelive Team ,,
77  EHRLER Desiree ,,
78  SWINKELS Karlijn Alé Cipollini ,,
79  ALONSO Sandra Bizkaia Durango ,,
80  ZIMMERMANN Meret ,,
81  REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport ,,
82  ERIĆ Jelena Alé Cipollini ,,
83  VERHULST Gladys Charente-Maritime Women Cycling ,,
84  HOLDEN Elizabeth Drops ,,
85  GRINCZER Natalie Bizkaia Durango ,,
86  HANSELMANN Nicole Bigla Pro Cycling ,,
87  DEMEY Valerie CCC – Liv ,,
88  LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing ,,
89  SICOT Marion Doltcini – Van Eyck Sport ,,
90  GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
91  MUCCIOLI Dalia Valcar Cylance Cycling ,,
92  SOEK Julia Team Sunweb ,,
93  MOONEN Puck Lotto Soudal Ladies ,,
94  MOE Ingrid ,,
95  FISHER Annabel 05:14
96  ABGRALL Noémie Charente-Maritime Women Cycling ,,
97  CEYSSAT Loriane ,,
98  WIEL Jade FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
99  SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling ,,
100  POLLICINI Silvia Valcar Cylance Cycling ,,
101  MATHIESEN Pernille Team Sunweb ,,
102  LÓPEZ Belén Massi – Tactic Women Team ,,
103  ALLIN Pauline Charente-Maritime Women Cycling ,,
104  ANDERSON Grace Drops ,,
105  PLICHTA Anna Trek-Segafredo Women 05:30
106  RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing 05:33
107  PEÑUELA Diana Alé Cipollini 06:32
108  DRUYTS Jessy 06:33
109  WEISS Sandra 06:35
110  ERAUD Séverine Doltcini – Van Eyck Sport ,,
111  ADRIAN Vera ,,
112  DELBAERE Fien Health Mate – Cyclelive Team ,,
113  TRIAS JORDAN Mireia Sopela Women’s Team 06:44
114  VIGILIA Alessia Valcar Cylance Cycling ,,
115  KUIJPERS Evy CCC – Liv 08:33
116  INGHELBRECHT Sarah ,,
117  SKALNIAK Agnieszka CCC – Liv ,,
118  LAHAYE Lucie Charente-Maritime Women Cycling ,,
119  BARIANI Giorgia Alé Cipollini ,,
120  ROBB Lisa 08:39
121  DOCX Mieke Doltcini – Van Eyck Sport ,,
122  MINAUD Manon Charente-Maritime Women Cycling ,,
123  VAN VELZEN Bryony Doltcini – Van Eyck Sport 08:41
124  BURCH Selina 08:42
125  SCHNEIDER Skylar Boels – Dolmans Cycling Team 08:46
126  SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team 08:50
127  PAYTON Hannah Drops 11:02
128  GULLIKSEN Line Marie 11:03
129  STIENEN Jutta 11:04
130  LLOYD Manon Drops ,,
131  FEDER Lea 11:34
132  DIETRICH Jacqueline 12:54
133  BLANCO Yurani Sopela Women’s Team 15:23
134  BURI Fabienne 17:06
135  GUGLIELMI Aline 17:18