fot. Stefan Kung

Stefan Küng odniósł pierwsze zwycięstwo w barwach drużyny Groupama-FDJ i to w swoim dziewiczym wyścigu w nowym sezonie! Znakomitym występem w piątkowej jeździe indywidualnej na czas popisał się zaś Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), który utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej. 

Trzeci etap wyścigu dookoła portugalskiej prowincji Algarve był jazdą indywidualną na czas. Kolarze musieli zmierzyć się raczej z płaską trasą wokół miejscowości Lagoa, liczącą nieco ponad 20 kilometrów. Pierwszy z dwóch punktów pomiaru czasu znajdował się na liczącym 600 metrów podjeździe o średnim nachyleniu 5,3 proc.

Warto również wspomnieć, że trasa ta była identyczna jak w ubiegłym roku, kiedy to triumfował na niej późniejszy zwycięzca Tour de France – Geraint Thomas (Team Sky), tym razem nieobecny w wyścigu.

Polscy kibice wyczekiwali zwłaszcza na start mistrza Polski w samotnej walce z czasem – Macieja Bodnara (BORA-hansgrohe). Ponadto jechał Paweł Bernas z CCC Team, który nieźle radzi sobie z jazdą na czas, a w tym sezonie, po poprawieniu pozycji na rowerze czasowym, Polak liczył na jeszcze lepszy rezultaty.

Przed godziną 15:00 najlepszy czas miał Josef Cerny z CCC Team – 25 min. 39 sek. W tej pierwszej fazie rywalizacji dobrze zaprezentowali się także kolarze Trek-Segafredo – John Degenkolb (26:58) i Jasper Stuyven (27:09), a później wreszcie Mads Pedersen, który był szybszy od Josefa Cerny’ego o 20 sek.

Pierwszym, który złamał barierę 25 min. był Ryan Mullen – czas 24:41, ale bardzo szybko przemknął przez trasę mistrz Belgii ze startu wspólnego – Yves Lampaert (24:38).

Jeszcze lepszy od Lampaerta okazał się mistrz Szwajcarii w jeździe na czas – Stefan Kung (Groupama-FDJ) – czas 24:33. Po występie Kunga wydawało się, że walka o etapowe zwycięstwo została rozstrzygnięta i rzeczywiście tak się stało.

Wciąż jednak nie wiadomo było, czy Tadej Pogacar poradzi sobie chociażby z doświadczonym Woutem Poelsem i utrzyma pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. Okazało się, że młody Słoweniec poradził sobie znakomicie – uzyskał czas 24:50, co oznaczało był aż 36 sekund szybszy od Holendra ze Sky, a także o 28 sekund od Enrica Masa z Deceuninck-Quick Step, który również pokazał się dziś z bardzo dobrej strony.

Maciej Bodnar był dwudziesty dziewiąty, a Paweł Bernas czterdziesty drugi.

Wyniki trzeciego etapu: 

1 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:24:33
2 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:02
3 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:00:05
4 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 0:00:08
5 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:17
6 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 0:00:31
7 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 0:00:36
8 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
9 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 0:00:42
10 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:00:43
11 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma 0:00:44
12 Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep 0:00:45
13 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 0:00:46
14 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 0:00:50
15 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:00:51
16 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
17 David de la Cruz (Spa) Team Sky 0:00:53
18 Wout Poels (Ned) Team Sky
19 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:01:02
20 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb
21 Josef Cerny (Cze) CCC Team 0:01:06
22 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb
23 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:01:07
24 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:01:08
25 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:01:09
26 Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data 0:01:11
27 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates 0:01:12
28 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:01:15
29 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
30 Mads Schmidt Würtz (Den) Katusha-Alpecin 0:01:16
31 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert 0:01:17
32 Amaro Antunes (Por) CCC Team 0:01:18
33 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
34 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:01:20
35 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:01:21
36 Will Barta (USA) CCC Team 0:01:23
37 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
38 Riccardo Zoidl (Aut) CCC Team 0:01:24
39 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma 0:01:27
40 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert 0:01:29
41 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 0:01:35
42 Pawel Bernas (Pol) CCC Team
43 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:01:39
44 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:01:40
45 Ben King (USA) Dimension Data 0:01:43
46 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
47 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 0:01:48
48 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:01:52
49 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
50 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:01:53
51 Rafael Ferreira Reis (Por) W52-FC Porto 0:01:56
52 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:01:59
53 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert 0:02:00
54 Danilo Wyss (Swi) Dimension Data
55 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert 0:02:01
56 Nikolay Mihaylov (Bul) Efapel 0:02:02
57 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team 0:02:03
58 Marco Mathis (Ger) Cofidis, Solutions Credits 0:02:05
59 Loïc Vliegen (Bel) Wanty-Gobert 0:02:06
60 Joaquim Ricardo Soares Silva (Por) W52-FC Porto
61 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:07
62 Alejandro Marque Porto (Spa) Sporting-Tavira 0:02:09
63 João Pedro Lourenço Rodrigues (Por) W52-FC Porto
64 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma 0:02:11
65 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:02:13
66 Raul Alarcon Garcia (Spa) W52-FC Porto
67 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma 0:02:14
68 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 0:02:17
69 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:21
70 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:02:22
71 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin 0:02:25
72 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
73 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:02:26
74 Davide Martinelli (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:02:28
75 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:02:30
76 Samuel José Rodrigues Caldeira (Por) W52-FC Porto 0:02:31
77 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:33
78 Zico Waeytens (Bel) Cofidis, Solutions Credits
79 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:02:35
80 Taco van der Hoorn (Ned) Team Jumbo-Visma
81 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:02:36
82 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal
83 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits
84 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ 0:02:37
85 Ricardo Jorge Correia Mestre (Por) W52-FC Porto 0:02:38
86 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:39
87 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma 0:02:41
88 Emanuel Duarte (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:02:42
89 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Gobert
90 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 0:02:44
91 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:45
92 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
93 João Benta (Por) Radio Popular-Boavista 0:02:47
94 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 0:02:48
95 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:49
96 Rafael Jorge Magalhães Silva (Por) Efapel 0:02:50
97 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
98 António Barbio (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:02:51
99 Luís Gabriel Silva Gomes (Por) Radio Popular-Boavista 0:02:52
100 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting-Tavira
101 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:02:53
102 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal 0:02:56
103 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin
104 Daniel José Pereira Mestre (Por) W52-FC Porto
105 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
106 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Efapel 0:03:03
107 Gaspar Gonçalves (Por) Miranda- Mortágua 0:03:04
108 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
109 José João Costa Mendes (Por) Sporting-Tavira 0:03:05
110 João Carlos Araújo Matias (Por) Vito-Feirense-PNB 0:03:08
111 Pedro Lopes (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:03:09
112 Oscar Hernandez Martinez (Spa) Aviludo-Louletano 0:03:14
113 Pablo Guerrero Bonilla (Spa) Radio Popular-Boavista 0:03:16
114 Sérgio Paulinho (Por) Efapel 0:03:18
115 Nicola Toffali (Ita) Sporting-Tavira
116 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:03:21
117 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
118 Frederico José Oliveira Figueiredo (Por) Sporting-Tavira 0:03:23
119 Vicente Garcia de Mateos Rubio (Spa) Aviludo-Louletano 0:03:27
120 Daniel Silva (Por) Radio Popular-Boavista 0:03:31
121 Pedro Paulinho (Por) Efapel 0:03:36
122 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma 0:03:38
123 Rafael Lourenço (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild
124 Jonas Koch (Ger) CCC Team 0:03:39
125 Ivo Pinheiro (Por) Miranda- Mortágua 0:03:42
126 Tiago José Pinto Machado (Por) Sporting-Tavira 0:03:44
127 Bruno Silva (Por) Efapel 0:03:46
128 Hugo Sancho (Por) Miranda- Mortágua 0:03:49
129 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 0:03:50
130 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Vito-Feirense-PNB 0:03:51
131 Hugo Nunes (Por) Radio Popular-Boavista 0:03:53
132 Pedro Lopes (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:03:55
133 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:04:02
134 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista 0:04:10
135 Luís Fernandes (Por) Aviludo-Louletano 0:04:11
136 Sergio Vega Merodio (Spa) Miranda- Mortágua 0:04:16
137 Fábio Manuel Fernandes Costa (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:04:19
138 Marvin Scheulen (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport
139 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
140 Filipe Duarte Sousa Cardoso (Por) Vito-Feirense-PNB 0:04:21
141 Jesus Angel Nanclares Herraiz (Spa) Miranda- Mortágua 0:04:28
142 Lars Bak (Den) Dimension Data 0:04:29
143 João Leite (Por) Vito-Feirense-PNB 0:04:33
144 David De La Fuente Rasilla (Spa) Aviludo-Louletano 0:04:37
145 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Vito-Feirense-PNB 0:04:38
146 Daniel Freitas (Por) Miranda- Mortágua 0:04:39
147 António Ferreira (Por) Vito-Feirense-PNB 0:04:42
148 Hélder Gonçalves (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:04:43
149 David Ribeiro (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:04:45
150 João Barbosa (Por) Vito-Feirense-PNB
151 Francisco Garcia Rus (Spa) Aviludo-Louletano 0:04:46
152 Venceslau Fernandes (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:04:47
153 André Crispim (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:04:49
154 André Ramalho (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:04:51
155 Nuno Meireles (Por) Aviludo-Louletano 0:05:15
156 Fábio Oliveira (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:05:21
157 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin 0:05:32
158 José Sousa (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:05:41
159 Tiago Leal (Por) Miranda- Mortágua 0:05:44
160 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:56
161 Márcio Fernando Santos Barbosa (Por) Aviludo-Louletano 0:07:09

 

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 10:16:14
2 Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep 0:00:31
3 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:36
4 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:37
5 David de la Cruz (Spa) Team Sky 0:00:57
6 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:01:08
7 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:02:12
8 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma 0:02:13
9 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb 0:02:35
10 Amaro Antunes (Por) CCC Team 0:02:43
11 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:02:49
12 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:02:59
13 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin 0:03:02
14 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:03:09
15 Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data 0:03:11
16 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:03:16
17 João Pedro Lourenço Rodrigues (Por) W52-FC Porto 0:03:21
18 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:03:22
19 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:03:30
20 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:03:47
21 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:04:14
22 Joaquim Ricardo Soares Silva (Por) W52-FC Porto 0:04:28
23 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team 0:04:42
24 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:44
25 Ben King (USA) Dimension Data 0:05:00
26 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert
27 Loïc Vliegen (Bel) Wanty-Gobert 0:06:01
28 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:06:33
29 Raul Alarcon Garcia (Spa) W52-FC Porto
30 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:06:39
31 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 0:06:49
32 Tiago José Pinto Machado (Por) Sporting-Tavira 0:06:57
33 David De La Fuente Rasilla (Spa) Aviludo-Louletano 0:07:16
34 Frederico José Oliveira Figueiredo (Por) Sporting-Tavira 0:07:22
35 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe 0:07:26
36 Alejandro Marque Porto (Spa) Sporting-Tavira 0:07:27
37 Luís Gabriel Silva Gomes (Por) Radio Popular-Boavista 0:07:43
38 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 0:08:26
39 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin 0:08:32
40 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:08:36
41 João Benta (Por) Radio Popular-Boavista 0:09:00
42 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 0:09:14
43 Danilo Wyss (Swi) Dimension Data 0:09:17
44 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:09:47
45 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert 0:09:53
46 Hugo Nunes (Por) Radio Popular-Boavista 0:10:08
47 Rafael Jorge Magalhães Silva (Por) Efapel 0:10:30
48 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:10:35
49 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates 0:10:39
50 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:10:50
51 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma 0:11:41
52 José João Costa Mendes (Por) Sporting-Tavira 0:11:43
53 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 0:11:49
54 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 0:12:07
55 Zico Waeytens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:12:11
56 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:12:17
57 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert 0:12:32
58 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky 0:13:33
59 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:13:49
60 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma 0:14:09
61 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb 0:14:17
62 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:14:25
63 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:14:26
64 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 0:14:42
65 Luís Fernandes (Por) Aviludo-Louletano 0:15:13
66 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 0:15:29
67 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal 0:15:30
68 António Barbio (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:15:38
69 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:16:40
70 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Efapel 0:16:41
71 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:16:46
72 Daniel Silva (Por) Radio Popular-Boavista 0:16:48
73 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Vito-Feirense-PNB 0:16:55
74 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:17:01
75 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:18:09
76 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin 0:18:16
77 Emanuel Duarte (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:18:22
78 Taco van der Hoorn (Ned) Team Jumbo-Visma 0:18:52
79 Riccardo Zoidl (Aut) CCC Team 0:19:43
80 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:20:50
81 Jonas Koch (Ger) CCC Team 0:21:13
82 Sergio Vega Merodio (Spa) Miranda- Mortágua 0:21:14
83 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:21:29
84 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma 0:21:54
85 Will Barta (USA) CCC Team
86 Rafael Lourenço (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:21:57
87 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:22:10
88 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 0:22:26
89 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 0:22:34
90 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal 0:23:04
91 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:23:05
92 Daniel José Pereira Mestre (Por) W52-FC Porto 0:23:08
93 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:23:16
94 Pablo Guerrero Bonilla (Spa) Radio Popular-Boavista 0:23:28
95 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:23:30
96 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 0:24:04
97 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
98 Samuel José Rodrigues Caldeira (Por) W52-FC Porto 0:24:19
99 Gaspar Gonçalves (Por) Miranda- Mortágua 0:24:30
100 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista 0:24:35
101 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:24:42
102 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:24:43
103 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 0:24:47
104 Ivo Pinheiro (Por) Miranda- Mortágua 0:24:49
105 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:24:54
106 Hugo Sancho (Por) Miranda- Mortágua 0:24:56
107 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:25:03
108 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:25:05
109 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 0:25:06
110 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:25:19
111 Rafael Ferreira Reis (Por) W52-FC Porto 0:25:29
112 Davide Martinelli (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:25:31
113 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:25:42
114 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Gobert 0:25:45
115 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 0:25:48
116 António Ferreira (Por) Vito-Feirense-PNB 0:25:49
117 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert 0:26:05
118 João Barbosa (Por) Vito-Feirense-PNB 0:26:17
119 Pedro Lopes (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:26:43
120 Pedro Lopes (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:26:55
121 Daniel Freitas (Por) Miranda- Mortágua 0:26:59
122 Vicente Garcia de Mateos Rubio (Spa) Aviludo-Louletano 0:27:00
123 Nikolay Mihaylov (Bul) Efapel 0:27:02
124 Pawel Bernas (Pol) CCC Team
125 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting-Tavira 0:27:31
126 Ricardo Jorge Correia Mestre (Por) W52-FC Porto 0:28:05
127 Filipe Duarte Sousa Cardoso (Por) Vito-Feirense-PNB 0:28:07
128 Marco Mathis (Ger) Cofidis, Solutions Credits 0:28:14
129 Venceslau Fernandes (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:28:20
130 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Vito-Feirense-PNB 0:28:30
131 Francisco Garcia Rus (Spa) Aviludo-Louletano 0:28:32
132 Oscar Hernandez Martinez (Spa) Aviludo-Louletano 0:28:41
133 André Crispim (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:28:44
134 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ 0:28:46
135 Bruno Silva (Por) Efapel
136 Hélder Gonçalves (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:28:50
137 Fábio Oliveira (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:29:13
138 José Sousa (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:29:14
139 Nicola Toffali (Ita) Sporting-Tavira 0:29:27
140 Marvin Scheulen (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:29:50
141 André Ramalho (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:30:00
142 Jesus Angel Nanclares Herraiz (Spa) Miranda- Mortágua 0:30:31
143 Mads Schmidt Würtz (Den) Katusha-Alpecin 0:30:37
144 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin 0:30:41
145 João Leite (Por) Vito-Feirense-PNB 0:30:42
146 David Ribeiro (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport 0:30:54
147 Sérgio Paulinho (Por) Efapel
148 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma 0:30:59
149 Nuno Meireles (Por) Aviludo-Louletano 0:31:24
150 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma 0:31:29
151 Tiago Leal (Por) Miranda- Mortágua 0:31:53
152 Josef Cerny (Cze) CCC Team 0:32:41
153 João Carlos Araújo Matias (Por) Vito-Feirense-PNB 0:33:23
154 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 0:34:00
155 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:34:11
156 Fábio Manuel Fernandes Costa (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild 0:35:29
157 Lars Bak (Den) Dimension Data 0:36:04
158 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:39:26
159 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 0:39:45
160 Pedro Paulinho (Por) Efapel 0:40:10