Team Sunweb

Michael Matthews (Sunweb) wygrał pierwszy z kanadyjskich klasyków należących do World Tour – Grand Prix Cycliste de Québec.

Dziewiąta edycja wyścigu o Wielką Nagrodę Quebecu liczyła ponad 201 kilometrów. Kolarze ścigali się na 16. pagórkowatych rundach.

Na liście startowej mieliśmy dwóch Polaków: Michała Gołasia (Sky) i Pawła Poljańskiego (BORA – hansgrohe).

Dość szybko uformował się odjazd dnia w składzie: Rob Britton (Rally Cycling), Bruno Langlois i Alexander Cataford (obaj Kanada), Nic Dougall (Dimension Data) i Guy Sagiv (Israel Cycling Academy).

Piątka uciekinierów wypracowała sobie w pewnym momencie nawet sześć minut przewagi, ale peleton raczej kontrolował sytuację.

55 kilometrów przed metą w kraksę zaplątali się: Joe Dombrowski (Education First), Lachlan Morton i Tom-Jaele Slagter (obaj Dimension Data) oraz Ruben Plaza (Israel Cycling Academy). Hiszpan wycofał się po tym upadku z wyścigu.

Kiedy rządy w peletonie przejęła Astana dystans między ucieczką, a dużą grupą zaczął błyskawicznie topnieć. Na początku przedostatniej rundy na czele zostali już tylko Britton i Langlois. Dojechał do nich Peter Kennaugh (BORA – hansgrohe).

Zgodnie z oczekiwaniami Brytyjczyk szybko odjechał zmęczonej dwójce. Na ostatnią rundę kolarz BORA – hansgrohe wjechał z przewagą około 20 sekund. Gonili go Jakob Fuglsang (Astana), Mathias Frank (AG2R La Mondiale), Robin Carpenter (Rally Cycling), David Gaudu (Groupama – FDJ), Nathan Earle (Israel Cycling Academy) i Nathan Brown (EF Education First-Drapac p/b Cannondale).

Praca w pościgu nie układała się i peleton dogonił ich na 7 kilometrów przed metą. Natomiast samotny Kennaugh wciąż miał prawie 20 sekund przewagi. Na ostatniej ściance grupa nie dogoniła Brytyjczyka, który miał coraz większe szanse na spektakularny sukces.

Niestety zawodnik BORA – hansgrohe został doścignięty na 300 metrów przed metą! Sprint po zwycięstwo wygrał Michael Matthews (Sunweb). Drugi był Greg van Avermaet (BMC Racing Team), a trzeci Jasper Stuyven (Trek – Segafredo).

Wyniki:

1 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 5:04:17
2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
3 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
4 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
5 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
6 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:00:00
7 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
8 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
9 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:00:00
10 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
11 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
12 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
13 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
14 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:00
15 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:00:00
16 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:00
17 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:00
18 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
19 Leonardo Basso (Ita) Team Sky 0:00:00
20 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
21 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:00:00
22 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
23 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:00:00
24 Brandon McNulty (USA) Rally Cycling 0:00:00
25 Benoît Cosnefroy (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
26 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:06
27 Carlos Verona (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:06
28 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:07
29 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:07
30 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:07
31 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:07
32 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:00:07
33 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:07
34 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:00:07
35 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:00:07
36 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:00:07
37 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:07
38 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:00:07
39 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:00:07
40 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:07
41 James Piccoli (Can) Nationalmannschaft Kanada 0:00:07
42 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling 0:00:07
43 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:07
44 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:00:07
45 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:07
46 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:07
47 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:00:07
48 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:00:07
49 Valentin Madouas (Fra) Groupama – FDJ 0:00:18
50 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:00:22
51 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:00:22
52 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:22
53 Peter Kennaugh (GBr) Bora – Hansgrohe 0:00:22
54 Christian Knees (GER) Team Sky 0:00:32
55 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:00:35
56 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:00:35
57 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:00:40
58 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:00:50
59 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:00:50
60 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:00:50
61 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:01
62 Jaime Castrillo Zapater (Esp) Movistar Team 0:01:15
63 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:01:15
64 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:01:19
65 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:01:19
66 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:01:19
67 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:01:19
68 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:01:19
69 Brendan Canty (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:19
70 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:01:19
71 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:01:26
72 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:01:32
73 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:01:32
74 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:01:32
75 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:01:35
76 Bruno Langlois (Can) Nationalmannschaft Kanada 0:01:35
77 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling 0:01:35
78 James Knox (GBr) Quick Step Floors 0:01:35
79 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:01:46
80 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:01:46
81 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:01:46
82 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:01:54
83 Pier Andre Cote (Can) Nationalmannschaft Kanada 0:02:01
84 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:02:17
85 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 0:02:46
86 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:03:00
87 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:03:00
88 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:03:00
89 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:03:00
90 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:03:03
91 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:03:03
92 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:08
93 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:03:08
94 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:03:11
95 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:03:11
96 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:13
97 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:03:16
98 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:03:30
99 Michał Gołaś (Pol) Team Sky 0:03:30
100 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:03:37
101 Adam Roberge (Can) Nationalmannschaft Kanada 0:03:37
102 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:04:02
103 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:04:02
104 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha – Alpecin 0:04:02
105 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto – Soudal 0:04:02
106 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:05:08
107 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:05:08
108 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:05:08
109 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:05:08
110 Logan Owen (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:08
111 William Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:08
112 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling 0:05:08
113 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:05:37
114 G Lawson Craddock (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:06:20
115 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:06:46
116 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:06:46
117 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:09:32
118 Alexander Cataford (Can) Nationalmannschaft Kanada 0:09:32
119 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:09:32
120 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:09:32
121 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:09:32
122 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:09:32
123 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:09:35
DNF Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team
DNF Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin
DNF Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo
DNF Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe
DNF Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott
DNF Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott
DNF Nuno Bico (Por) Movistar Team
DNF Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
DNF Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo
DNF Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida
DNF Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
DNF Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
DNF Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo
DNF Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo
DNF Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale
DNF William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ
DNF Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin
DNF Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data
DNF Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy
DNF Edward Walsh (Can) Nationalmannschaft Kanada
DNF Nickolas Zukowsky (Can) Nationalmannschaft Kanada
DNS Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team
DNS Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal