fot. Vuelta a Burgos

Soraya Paladin (Alè Cipollini) odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w wyścigu Vuelta a Burgos Feminas i została nową liderką klasyfikacji generalnej. 

Trzeci i zarazem przedostatni etap wyścigu Vuelta a Burgos Feminas prowadził z Medina de Pomar do Alto de Rosales i liczył 81,2 km. Na metę prowadził 5-kilometrowy podjazd z nachyleniem sięgającym 7%.

W połowie etapu na niedługi czas zawiązała się ucieczka, w której znajdowała się m.in. mocna, ale wciąż nie mogąca odnieść zwycięstwa Mavi Garcia z Movistaru. Pochodząca z Majorki kolarka dokonała również ostatecznej selekcji na finałowym podjeździe i była częścią czteroosobowej grupki, która powalczyła o zwycięstwo etapowe.

Najmocniejsza w tej grupce drugi dzień z rzędu była Paladin. Druga finiszowała Stine Borgli (Norwegia), zaś trzecia była Urska Pintar (BTC).

Wyniki trzeciego etapu:

1 PALADIN Soraya Alé Cipollini 16 16 2:08:29
2 BORGLI Stine Norway 12 11 0:02
3 PINTAR Urša BTC City Ljubljana 8 6 ,,
4 GARCIA Mavi Movistar Team 6 5 ,,
5 LORVIK Ingrid Norway 5 4 0:05
6 ZIGART Urska BTC City Ljubljana 4 2 0:08
7 RIABCHENKO Tetyana Doltcini – Van Eyck Sport 3 0:12
8 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing 2 0:15
9 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team 0:17
10 AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing 0:21
11 RAGUSA Katia Bepink 0:25
12 KERN Spela BTC City Ljubljana 0:28
13 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
14 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana 0:35
15 GRINCZER Natalie Bizkaia Durango ,,
16 REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport ,,
17 KOLESAVA Anastasiya WCC Team ,,
18 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team ,,
19 BARIL Olivia Macogep-Tornatech-Special 0:38
20 BAKS Marissa Biehler Pro Cycling Team 0:39
21 YAPURA Fernanda WCC Team 0:52
22 MINAUD Manon Charente-Maritime Women Cycling 0:54
23 LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing 0:55
24 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini 0:56
25 BESSONE Marion Macogep-Tornatech-Special 0:58
26 STEIGENGA Nicole Bepink ,,
27 MARTIN Sara Sopela Women’s Team 1:01
28 KIRÁLY Mónika Servetto – Piumate – Beltrami TSA 1:02
29 NA Ahreum Alé Cipollini 1:04
30 LOPEZ Enara Bizkaia Durango ,,
31 MERINO Eider Movistar Team ,,
32 SHARPE Alice WCC Team 1:10
33 LAIZANE Lija Eneicat 1:12
34 POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA 1:13
35 LAROSE-GINGRAS Frédérique Macogep-Tornatech-Special 1:28
36 ERIĆ Jelena Alé Cipollini 1:29
37 HOOGEBOOM Roos Biehler Pro Cycling Team 1:32
38 GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango ,,
39 GAFINOVITZ Rotem Canyon SRAM Racing 1:40
40 PATTARO Francesca Bepink ,,
41 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
42 MENDEZ Irene Rio Miera Cantabria Deporte 1:53
43 SICOT Marion Doltcini – Van Eyck Sport 1:54
44 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team ,,
45 CANVELLI Vania Bepink ,,
46 SANMARTIN Paula Eneicat ,,
47 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
48 BULLERI Alessia Eneicat 1:57
49 VERHULST Gladys Charente-Maritime Women Cycling 1:59
50 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana 2:04
51 LÓPEZ Belén Massi – Tactic Women Team 2:19
52 TRIAS Ariadna Sopela Women’s Team 2:27
53 SOLVANG Julie Meyer Norway 2:45
54 TERUEL Alba Movistar Team ,,
55 RODRÍGUEZ Sofia Sopela Women’s Team ,,
56 ABGRALL Noémie Charente-Maritime Women Cycling 2:52
57 RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing 3:22
58 MORICHON Anais Charente-Maritime Women Cycling 3:40
59 OYARBIDE Lourdes Movistar Team 3:44
60 FOURNIER Roxane Movistar Team ,,
61 RAVNDAL Birgitte Norway ,,
62 ALONSO Sandra Bizkaia Durango ,,
63 TREVISI Anna Alé Cipollini 4:45
64 MOBERG Emilie Norway ,,
65 ISASI Ziortza Eneicat 5:03
66 ERATH Tanja Canyon SRAM Racing 5:43
67 KIDANE Desiet WCC Team 11:41
68 PEREZ Elena Rio Miera Cantabria Deporte 11:48
69 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team 11:55
70 ELBUSTO Ainara Bizkaia Durango 12:06
71 MEDINA Maria Rio Miera Cantabria Deporte 12:09
72 WASMUS Nienke Biehler Pro Cycling Team 12:21
73 BENITO Mireia Massi – Tactic Women Team 12:31
74 MAGRI Silvia Bepink 13:13
75 MARTIN Isabel Bizkaia Durango 14:10
76 TRITSCH Balladyne Charente-Maritime Women Cycling 14:45
77 RIPOLL Teresa Massi – Tactic Women Team ,,
78 FASOI Varvara Eneicat 14:49
79 BALDUCCI Francesca Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
80 VAN ‘T GELOOF Marjolein Alé Cipollini ,,
81 MORAL Sandra Massi – Tactic Women Team ,,
82 FERRERES Isabel Sopela Women’s Team ,,
83 TREVILLA Sandra Rio Miera Cantabria Deporte 15:03
84 DIAZ Paula Rio Miera Cantabria Deporte 16:02
DNF VEKEMANS Anisha Doltcini – Van Eyck Sport

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 23 ▲22 PALADIN Soraya Alé Cipollini 3 8 7:13:47
2 14 ▲12 BORGLI Stine Norway 0:02
3 21 ▲18 GARCIA Mavi Movistar Team ,,
4 36 ▲32 PINTAR Urša BTC City Ljubljana ,,
5 62 ▲57 LORVIK Ingrid Norway 0:05
6 70 ▲64 ZIGART Urska BTC City Ljubljana 0:08
7 32 ▲25 RIABCHENKO Tetyana Doltcini – Van Eyck Sport 0:12
8 37 ▲29 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing 0:15
9 22 ▲13 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team 0:17
10 15 ▲5 AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing 0:21
11 2 ▼9 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana 0:23
12 4 ▼8 REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport ,,
13 13 RAGUSA Katia Bepink 0:25
14 5 ▼9 BAKS Marissa Biehler Pro Cycling Team 0:27
15 16 ▲1 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana 0:28
16 18 ▲2 KERN Spela BTC City Ljubljana ,,
17 24 ▲7 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team 0:35
18 30 ▲12 GRINCZER Natalie Bizkaia Durango ,,
19 39 ▲20 KOLESAVA Anastasiya WCC Team ,,
20 64 ▲44 BARIL Olivia Macogep-Tornatech-Special 0:38
21 1 ▼20 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini 0:44
22 3 ▼19 BESSONE Marion Macogep-Tornatech-Special 0:46
23 9 ▼14 MARTIN Sara Sopela Women’s Team 0:49
24 61 ▲37 YAPURA Fernanda WCC Team 0:52
25 31 ▲6 MINAUD Manon Charente-Maritime Women Cycling 0:54
26 51 ▲25 LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing 0:55
27 17 ▼10 STEIGENGA Nicole Bepink 0:58
28 69 ▲41 KIRÁLY Mónika Servetto – Piumate – Beltrami TSA 1:02
29 28 ▼1 MERINO Eider Movistar Team 1:04
30 41 ▲11 LOPEZ Enara Bizkaia Durango ,,
31 55 ▲24 NA Ahreum Alé Cipollini ,,
32 25 ▼7 SHARPE Alice WCC Team 1:10
33 71 ▲38 LAIZANE Lija Eneicat 1:12
34 65 ▲31 POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA 1:13
35 8 ▼27 GAFINOVITZ Rotem Canyon SRAM Racing 1:28
36 42 ▲6 LAROSE-GINGRAS Frédérique Macogep-Tornatech-Special ,,
37 29 ▼8 ERIĆ Jelena Alé Cipollini 1:29
38 19 ▼19 GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango 1:32
39 49 ▲10 HOOGEBOOM Roos Biehler Pro Cycling Team ,,
40 58 ▲18 PATTARO Francesca Bepink 1:40
41 60 ▲19 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
42 12 ▼30 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA 1:45
43 7 ▼36 VERHULST Gladys Charente-Maritime Women Cycling 1:47
44 26 ▼18 MENDEZ Irene Rio Miera Cantabria Deporte 1:53
45 35 ▼10 SANMARTIN Paula Eneicat 1:54
46 38 ▼8 CANVELLI Vania Bepink ,,
47 54 ▲7 SICOT Marion Doltcini – Van Eyck Sport ,,
48 52 ▲4 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team ,,
49 67 ▲18 BULLERI Alessia Eneicat 1:57
50 33 ▼17 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana 2:04
51 50 ▼1 LÓPEZ Belén Massi – Tactic Women Team 2:19
52 10 ▼42 TERUEL Alba Movistar Team 2:33
53 47 ▼6 RODRÍGUEZ Sofia Sopela Women’s Team 2:45
54 56 ▲2 SOLVANG Julie Meyer Norway ,,
55 74 ▲19 ABGRALL Noémie Charente-Maritime Women Cycling 2:52
56 11 ▼45 OYARBIDE Lourdes Movistar Team 3:32
57 75 ▲18 RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing 3:37
58 20 ▼38 MORICHON Anais Charente-Maritime Women Cycling 3:40
59 27 ▼32 ALONSO Sandra Bizkaia Durango 3:44
60 40 ▼20 FOURNIER Roxane Movistar Team ,,
61 43 ▼18 RAVNDAL Birgitte Norway ,,
62 45 ▼17 TREVISI Anna Alé Cipollini 4:45
63 53 ▼10 ISASI Ziortza Eneicat 5:03
64 46 ▼18 ERATH Tanja Canyon SRAM Racing 5:43
65 79 ▲14 TRIAS Ariadna Sopela Women’s Team 5:57
66 57 ▼9 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team 11:55
67 63 ▼4 ELBUSTO Ainara Bizkaia Durango 12:06
68 44 ▼24 WASMUS Nienke Biehler Pro Cycling Team 12:21
69 72 ▲3 BENITO Mireia Massi – Tactic Women Team 12:31
70 6 ▼64 MAGRI Silvia Bepink 13:01
71 76 ▲5 KIDANE Desiet WCC Team 13:54
72 59 ▼13 RIPOLL Teresa Massi – Tactic Women Team 14:45
73 34 ▼39 BALDUCCI Francesca Servetto – Piumate – Beltrami TSA 14:49
74 48 ▼26 VAN ‘T GELOOF Marjolein Alé Cipollini ,,
75 66 ▼9 MORAL Sandra Massi – Tactic Women Team ,,
76 68 ▼8 DIAZ Paula Rio Miera Cantabria Deporte 16:02
77 81 ▲4 PEREZ Elena Rio Miera Cantabria Deporte 16:53
78 77 ▼1 TREVILLA Sandra Rio Miera Cantabria Deporte 17:16
79 84 ▲5 MOBERG Emilie Norway 17:20
80 78 ▼2 MARTIN Isabel Bizkaia Durango 17:23
81 82 ▲1 MEDINA Maria Rio Miera Cantabria Deporte 17:58
82 80 ▼2 FERRERES Isabel Sopela Women’s Team 18:19
83 83 FASOI Varvara Eneicat 20:43
84 85 ▲1 TRITSCH Balladyne Charente-Maritime Women Cycling 31:55