fot. Women`s Tour Down Under

Organizatorzy wyścigu Women`s Tour Down Under ogłosili trasę przyszłorocznej edycji. Panie ruszą do rywalizacji na południu Australii 10 stycznia, a zakończą ją cztery dni później. 

Wyścig zainauguruje pagórkowaty etap wokół Adelajdy, który powinien zakończyć się finiszem peletonu. Miasto Hahndorf po raz pierwszy będzie gospodarzem startu etapu.

Hahndorf jest fantastycznym miejscem do tego, aby rozpocząć wyścig. Chcieliśmy, aby w pierwszym wyścigu w nowym sezonie zawodniczki zmierzyły się z pagórkowatą trasą, ale jednocześnie, aby etap zakończył się finiszem. Dzięki temu będzie można „przepalić” nogi, a także zgrać się z drużyną, bo przecież wiele ekip będzie miało wiele nowych kolarek w swoich składach

– powiedziała Kimberley Conte, dyrektor wyścigu Women`s Tour Down Under.

Podczas drugiego etapu zawodniczki chcące walczyć o zwycięstwo w całym wyścigu, będzie czekał pierwszy sprawdzian. Finisz zaplanowano bowiem na Mengler Hill, gdzie w ubiegłym roku zwyciężyła Katrin Garfoot.

Z kolei w trzecim dniu rywalizacji, panie przejadą z Nairne do Stirling, a więc zahaczą o słynny australijski podjazd Willunga Hill, znany z wyścigu panów. Będzie to tzw. etap królewski.

Czwarty etap zostanie rozegrany na tej samej trasie, co kryterium uliczne People`s Choice Classic, poprzedzające tradycyjnie Tour Down Under, czyli na Adelaide East End. Dystans będzie wynosił tylko 42,5 kilometra.

Przypomnijmy, że od 2017 roku wyrównano wysokość nagród pieniężnych dla mężczyzn i kobiet startujących w Tour Down Under. Ponadto z roku na rok ta impreza cieszy się coraz większą popularnością, i to nie tylko wśród Australijek, ale również najlepszych kolarek z całego świata. Ściganie się na interesującej i zróżnicowanej trasie przy dobrej pogodzie przyciąga zawodniczki przygotowujące się do sezonu klasyków.

Trasa Women`s Tour Down Under 2019:

10 stycznia, czwartek, etap 1: Hahndorf – Birdwood, 112.9km

11 stycznia, piątek, etap 2: Nuriootpa – Mengler Hill, 116.7km

12 stycznia, sobota, etap 3: Nairne – Stirling, 104.5km

13 stycznia, niedziela, etap 4: Adelaide East End Circuit, 42.5km

Poprzedni artykułPremondiale Giro Toscana 2018: Bastianelli najszybsza, Wilkos piąta
Następny artykułWspomnienie Ardenów – zapowiedź Grand Prix Cycliste de Montreal 2018
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments