fot. Wyścig "Cud nad Wisłą" / Facebook

Jarosław Marycz z drużyny Wibatech Merx 7R wygrał XVII Wyścig „Cud nad Wisłą”. Na drugim miejscu był jego kolega z drużyny Sylwester Janiszewski, a podium uzupełnił ścigający się na rodzinnej ziemi – Michał Podlaski (Voster ATS Team).  

2 września w Radzyminie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Kolarstwie Szosowym – XVII Wyścig „Cud nad Wisłą” im. Henryka Różyckiego. Rywalizacja była prowadzona w dziesięciu kategoriach: elita panów, amator kobiety, amator mężczyźni, junior mężczyźni, junior młodszy mężczyźni, juniorka panie, juniorka młodsza panie, masters panowie, młodziczka panie oraz młodzik panowie.

Elita mężczyzn ścigała się na rundach, które w sumie dały dystans 91 kilometrów. Ucieczka zawiązała się natychmiast po rozpoczęciu rywalizacji. Zabrało się do niej dziesięciu kolarzy, ale walkę o zwycięstwo w wyścigu rozegrało sześciu. Najlepszy okazał się Jarosław Marycz, ale z trzeciego miejsca z pewnością cieszy się pochodzący z Radzymina Michał Podlaski, którego dodatkowo pierwszym trenerem był patron Wyścigu „Cud nad Wisłą” – Henryk Różycki.

Warto odnotować, że wyścig ten został reaktywowany po kilku latach nieobecności. Jego początki sięgają 1991 roku. Od początku rywalizacji kolarskiej (niegdyś jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych w kraju) przyświecała idea uczczenia „cudu nad Wisłą”, czyli Bitwy Warszawskiej z 1920 r., w której Polacy pokonali bolszewików.

Poniżej znajdują się pełne wyniki wszystkich kategorii:

Cud nad Wisłą – wyniki

Poprzedni artykułPodstawowe błędy serwisowe
Następny artykułCPA zajęło się nagłym rozpadnięciem drużyny Aqua Blue Sport
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments