Wiggle High5

Brytyjska drużyna WNT – ROTOR Pro Cycling ogłosiła podpisanie kontraktów z dwiema bardzo dobrymi i doświadczonymi zawodniczkami – Kirsten Wild i Lisą Brennauer.

Holenderka Kirsten Wild jest czterokrotną mistrzynią świata, a niedawno zdobyła tytuły mistrzyni Europy w scratchu i w omnium. Licząc sukcesy odniesione zarówno na szosie, jak i na torze ma ich sto cztery.

Jestem zadowolona, że dołączę do drużyny WNT – Rotor Pro Cycling. Wartości, jakimi się kieruje, etyka pracy oraz cele, jakie sobie stawia są zbieżne z moimi. Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem

– powiedziała Kirsten Wild w oficjalnym oświadczeniu drużyny.

30-letnia Niemka Lisa Brennauer również łączy kolarstwo szosowe z torowym. Ma na koncie cztery tytuły mistrzyni świata i tytuł kolarki roku w Niemczech w 2014 roku. Jest również olimpijką z Londynu i Rio de Janeiro. W rozgrywanych ostatnio mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym, podobnie jak Wild, zdobyła medale: złoto w wyścigu indywidualnym na dochodzenie i brąz w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W szosowym czempionacie Starego Kontynentu zdobyła brąz.

Brennauer mieszka w Kempten, gdzie siedzibę ma sponsor drużyny – firma WNT Ceratizit Group.

 

Przyszłość zapowiada się ekscytująco, ponieważ czuję, jakbym dołączała do domowej ekipy. Przez następne dwa lata będę dzielić się moim doświadczeniem i wiedzą. Przez ostatnie sezony bacznie obserwowałam tę drużynę

– powiedziała Lisa Brennauer.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments