SNIPER Cycling Team / Veranda's Willems Crelan

Wciąż nie jest jasna przyszłość ekipy Veranda’s Willems-Crelan, której barw broni trzykrotny mistrz świata w kolarstwie przełajowym i kandydat na przyszłą gwiazdę szos, Wout Van Aert. Po fiasku fuzji z Aqua Blue Sport włodarze z Belgii chcą tym razem wypracować porozumienie z Holenderskim Roompot – Nederlandse Loterij.

To właśnie osoba Van Aerta jest w całej układance kluczowa, bowiem 23-latek ma kontrakt ważny z ekipą Nicka Nuyensa jeszcze przez jeden rok. Wobec faktu, że straci ona wraz z zakończeniem sezonu głównego sponsora, menedżer poszukuje kogoś gotowego inwestować w projekt. Jeszcze niedawno mówiło się o tym, że jest bliski połączenia z Aqua Blue Sport, lecz irlandzki zespół ogłosił w poniedziałek zakończenie działalności.

Belgijskie media informują jednak, że Nuyens znalazł już inną ekipę gotową do fuzji. To Roompot – Nederlandse Loterij. Holendrzy również mają w tym swój interes. Wraz z końcem sezonu opuści ich bowiem drugi sponsor. Gdyby doszło do połączenia, powstałaby całkiem ciekawa ekipa, w której obok Van Aerta występowaliby między innymi Floris Gerts, Pieter Weening czy Wouter Wippert.

Gdyby jednak do fuzji nie doszło, trzykrotny mistrz świata w przełajach stałby się wraz z końcem sezonu wolnym zawodnikiem i prawdopodobnie dołączył do ekipy LottoNL-Jumbo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments