Foto: Michael Steele/Getty Images

Młody, 23-letni Harry Tanfield podpisał dwuletnią umowę z rosyjskim zespołem Katusha Alpecin.

Brytyjczyk aktualnie jeździ w zespole trzeciej dywizji – Canyon Eisberg, więc przejście do zespołu World Tour będzie sporym awansem. Tanfield specjalizuje się w wyścigach jednodniowych, dobrze jeździ także na czas. Swoje umiejętności walki z czasem potwierdził podczas tegorocznych mistrzostw Wielkiej Brytanii. Zajął w nich drugie miejsce za zwycięzcą Tour de France – Geraintem Thomasem (Team Sky), zostawiając w tyle wielu kolarzy z drużyn World Tour. Ponadto, w tym roku zwyciężył etap Tour de Yorkshire, wysoko też plasował się w wyścigach jednodniowych – Midden-Brabant Poort Omloop and Ronde van Overijssel.

World Tour był zawsze dla mnie marzeniem, mam teraz dwa lata aby się sprawdzić. Dla mnie zaczyna się ciężka praca, ale jest to wyzwanie, cieszę się że będę mógł rozwijać się w ekipie Katusha Alpecin. Muszę podziękować wszystkim w Canyon Eisberg, ale przede wszystkim Timowi Elversenowi. Pracowaliśmy razem przez trzy lata i to był świetny czas

– powiedział Tanfield.

Z kolei dyrektor sportowy Canyon Eisberg, Tim Elverson powiedział:

Jestem bardzo szczęśliwy, cieszę się że ciężka praca Harrego została doceniona, on na to naprawdę zasłużył. Katusha Alpecin dostaje bardzo silnego, młodego zawodnika. Mam nadzieję, że nowy zespół pomoże mu w dalszym rozwoju. Jestem dumny, że moja drużyna jest w stanie pracować na wysokim poziomie, przez co możemy przekazywać kolarzy do World Touru.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments