fot. Getty Images Sport

Mierzący 190 centymetrów Harry Tanfield po dwóch latach ścigania się w ekipach najwyższej dywizji opuszcza kolarską elitę. Brytyjczyk sezon 2021 spędzi w kontynentalnym zespole Ribble Weldtite.

Tanfield 2019 rok spędził w barwach ekipy Katusha-Alpecin. Po upadku szwajcarskiej drużyny 25-letni zawodnik trafił do francuskiego zespołu AG2R La Mondiale. Niestety tegoroczny sezon nie poszedł po myśli Brytyjczyka. Harry Tanfield tylko raz znalazł się w czołowej dziesiątce na etapie jazdy na czas podczas Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine. Poza tym zawodnik AG2R La Mondiale debiutował w Wielkim Tourze, którym była hiszpańska Vuelta. Niestety podczas piętnastego etapu wyścigu.

Brak satysfakcjonujących wyników sprawił, że kierownictwo francuskiej drużyny nie zaoferowało nowego kontraktu Brytyjczykowi. O prowadzonych negocjacjach z kilkoma zespołami oraz okolicznościach odejścia z dotychczasowego zespołu Harry Tanfield opowiedział w wywiadzie dla Cycling Weekly. 

Prowadziłem rozmowy z kilkoma zespołami na najwyższym poziomie. W tym roku wiele drużyn ma już pełne składy. Niestety w przypadku zespołu AG2R byłem jednym z zawodników, których nie chcieli mieć w swoim składzie. Ich budżet wzrósł ogromnie i pozyskali za to masę innych kolarzy

– mówił zwycięzca etapu wyścigu Tour de Yorkshire z 2018 roku.

Być może krok wstecz pozwoli w przyszłości Brytyjczykowi zrobić dwa kroki do przodu. Jedno jest pewne Harry Tanfield następny rok spędzi na poziomie kontynentalnym w barwach brytyjskiego zespołu Ribble Weldtite.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments