Zwycięstwem Ivana Sosy (Androni – Sidermec) zakończył się ostatni etap Vuelta a Burgos. Kolumbijczyk został też triumfatorem całej imprezy.

Ostatni odcinek tegorocznej hiszpańskiej etapówki nie należał do najłatwiejszych. W końcówce na kolarzy czekał bowiem podjazd do Lagunas de Neila.

W ucieczce dnia znaleźli się dziś Jaime Castrillo (Movistar), Johann Van Zyl (Dimension Data), Diego Rosa (Sky), Ben King (Dimension Data), Angel Madrazo (Delko Marseille), Pierrg Quemeneur (Direct Energie), Garikoitz Bravo (Euskaltel), Lucas de Rossi (Delko Marseille), Jose Joaquin Rojas (Movistar), Nicola Bagioli (Nippo) oraz Pablo Torres (Burgos – BH). Przewaga harcowników momentalnie sięgała kilku minut, lecz peleton nie miał zamiaru odpuszczać tak mocnej grupy atakującej.

Jak można było się spodziewać, wszystko rozegrało się na finałowym podjeździe. Najpierw z ucieczki zaatakował Madrazo, a chwilę później dojechał do niego atakujący z peletonu Igor Anton (Dimension Data). Wówczas pozostali harcownicy zostali już doścignięci.

W końcówce jednak do głosu doszli najmocniejsi z najmocniejszych, czyli Miguel Angel Lopez (Astana) i Ivan Sosa (Androni Sidermec). Ostatecznie lepszy okazał się ten drugi, który zdołał zgubić popularnego “Supermana”, zapewniając sobie także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

1º 116 COL SOSA, Ivan R. NEO ANDRONI GIOCATTOLI-SIDE. 03:26:37
2º 21 COL LOPEZ, Miguel A. ELI ASTANA PRO TEAM a 19
e 3º 41 ESP PARDILLA, Sergio ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 21
e 4º 11 ESP DE LA CRUZ, David ELI TEAM SKY a 21
e 5º 31 ESP ANTON, Igor ELI TEAM DIMENSION DATA a 32
6º 15 COL HENAO, Sebastian ELI TEAM SKY a 45
7º 14 GBR GEOGHEGAN, Tao ELI TEAM SKY a 45
8º 13 FRA ELISSONDE, Kenny ELI TEAM SKY a 47
9º 75 ITA ZACCANTI, Filippo ELI NIPPO-VINI FANTINI-EUR. a 52
10º 36 RSA MEINTJES, Louis ELI TEAM DIMENSION DATA a 59
11º 43 AUS SCHULTZ, Nicholas J. ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:04
e 12º 91 ESP BIZKARRA, Mikel ELI EUSKADI BASQUE C.-MURIAS a 01:10
13º 35 ERI KUDUS, Merhawi ELI TEAM DIMENSION DATA a 01:16
e 14º 95 ESP ITURRIA, Mikel ELI EUSKADI BASQUE C.-MURIAS a 01:17
15º 87 NED BOL, Jetse ELI BURGOS – BH a 01:17
16º 127 COL FLOREZ, Miguel E. NEO WILIER TRIESTINA-SELLE I. a 01:26
17º 66 FRA MAISON, Jérémy ELI TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 01:26
e 18º 46 ESP LASTRA, Jonathan ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:26
19º 84 POR MENDES, José ELI BURGOS – BH a 01:26
e 20º 54 ESP MADRAZO, Angel ELI DELKO MARSEILLE PRO.KTM a 01:33
e 21º 44 ESP ARANBURU, Alex ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:34
22º 107 EST TAARAMÄE, Rein ELI DIRECT ENERGIE a 01:36
23º 2 COL ANACONA, Winner A. ELI MOVISTAR TEAM a 01:36
24º 57 FRA ROCHAS, Remy NEO DELKO MARSEILLE PRO.KTM a 01:45
25º 77 COL REYES, Miguel A. ELI NIPPO-VINI FANTINI-EUR. a 01:57
26º 33 ERI GHEBREIGZABHIER, A. ELI TEAM DIMENSION DATA a 02:10
27º 3 POR OLIVEIRA, Nelson ELI MOVISTAR TEAM a 02:17
e 28º 5 ESP FERNANDEZ, Ruben ELI MOVISTAR TEAM a 02:22
29º 104 FRA NAULEAU, Bryan ELI DIRECT ENERGIE a 02:57
e 30º 72 ESP BOU, Joan NEO NIPPO-VINI FANTINI-EUR. a 03:01
e 31º 52 ESP FERNANDEZ, Delio ELI DELKO MARSEILLE PRO.KTM a 03:11
32º 34 USA KING, Benjamin ELI TEAM DIMENSION DATA a 03:30
e 33º 56 ESP MORENO, Javier ELI DELKO MARSEILLE PRO.KTM a 03:30
e 34º 144 ESP AZURMENDI, Ibai NEO TEAM EUSKADI a 03:36
e 35º 45 ESP MAS, Luis G. ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 03:40
36º 65 NOR LUNKE, Sindre S. ELI TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 03:40
e 37º 22 ESP BILBAO, Pello ELI ASTANA PRO TEAM a 03:40
ce 38º 85 ESP RUBIO, Diego ELI BURGOS – BH a 03:40
e 39º 4 ESP CASTRILLO, Jaime NEO MOVISTAR TEAM a 03:40
e 40º 142 ESP LOPEZ-COZAR, Juan A. ELI TEAM EUSKADI a 03:40
e 41º 6 ESP ROJAS, José ELI MOVISTAR TEAM a 03:45
42º 113 ITA CATTANEO, Mattia ELI ANDRONI GIOCATTOLI-SIDE. a 04:39
43º 101 FRA CORNU, Jeremy ELI DIRECT ENERGIE a 04:39
44º 63 FRA GERARD, Arnaud ELI TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 04:54
e 45º 82 ESP EZQUERRA, Jesus ELI BURGOS – BH a 06:25
46º 32 GBR CUMMINGS, Stephen ELI TEAM DIMENSION DATA a 06:25
47º 12 ITA ROSA, Diego ELI TEAM SKY a 06:38
48º 62 FRA FEILLU, Brice ELI TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 06:58
49º 55 BUL MIHAYLOV, Nikolay ELI DELKO MARSEILLE PRO.KTM a 07:01
ce 50º 1 ESP BARBERO, Carlos ELI MOVISTAR TEAM a 07:22
e 51º 7 ESP VALLS, Rafael ELI MOVISTAR TEAM a 07:22
e 52º 93 ESP BAGUES, Aritz ELI EUSKADI BASQUE C.-MURIAS a 07:57
e 53º 97 ESP BRAVO, Garikoitz ELI EUSKADI BASQUE C.-MURIAS a 07:57
54º 42 COL SOTO, Nelson A. ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 07:57
e 55º 146 ESP MARTIN, Gotzon NEO TEAM EUSKADI a 07:57
56º 37 RSA VAN ZYL, Johann ELI TEAM DIMENSION DATA a 08:08
57º 64 FRA JARRIER, Benoit ELI TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 08:16
e 58º 96 ESP ABERASTURI, Jon ELI EUSKADI BASQUE C.-MURIAS a 08:41
e 59º 83 ESP CABEDO, Oscar ELI BURGOS – BH a 10:14
60º 133 AUT GAMPER, Patrick NEO POLARTEC KOMETA a 10:18
61º 106 FRA QUEMENEUR, Perrig ELI DIRECT ENERGIE a 10:34
e 62º 135 ESP SEVILLA, Diego P. NEO POLARTEC KOMETA a 10:41
63º 51 FRA DE ROSSI, Lucas ELI DELKO MARSEILLE PRO.KTM a 10:46
64º 131 ITA GAZZOLI, Michele NEO POLARTEC KOMETA a 10:41
e 65º 47 ESP AMEZQUETA, Julen ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 10:55
66º 114 ITA FRAPPORTI, Marco ELI ANDRONI GIOCATTOLI-SIDE. a 11:24
67º 115 ITA GAVAZZI, Francesco ELI ANDRONI GIOCATTOLI-SIDE. a 11:24
68º 61 FRA DANIEL, Maxime ELI TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 11:24
69º 125 ITA TURRIN, Alex ELI WILIER TRIESTINA-SELLE I. a 11:42
70º 121 ITA BUSATO, Matteo ELI WILIER TRIESTINA-SELLE I. a 11:42
71º 123 ITA ROSA, Massimo ELI WILIER TRIESTINA-SELLE I. a 11:42
e 72º 86 ESP TORRES, Pablo ELI BURGOS – BH a 11:42
73º 23 ITA CATALDO, Dario ELI ASTANA PRO TEAM a 11:45
74º 76 ITA BAGIOLI, Nicola ELI NIPPO-VINI FANTINI-EUR. a 11:45
75º 105 FRA PICHOT, Alexandre ELI DIRECT ENERGIE a 12:15
76º 102 FRA GENE, Yohann ELI DIRECT ENERGIE a 12:15
e 77º 81 ESP SIMON, Jordi ELI BURGOS – BH a 16:03
e 78º 17 ESP LOPEZ, David ELI TEAM SKY a 16:37
79º 16 BLR KIRYIENKA, Vasil ELI TEAM SKY a 16:37
e 80º 145 ESP GARCIA, Ricardo ELI TEAM EUSKADI a 16:37
e 81º 147 ESP FERNANDEZ, Egoitz ELI TEAM EUSKADI a 16:37
e 82º 94 ESP RODRIGUEZ, Sergio ELI EUSKADI BASQUE C.-MURIAS a 16:37
83º 67 FRA GUERNALEC, Thibault NEO TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 16:37
84º 74 ITA TIZZA, Marco ELI NIPPO-VINI FANTINI-EUR. a 16:37
85º 26 KAZ STALNOV, Nikita ELI ASTANA PRO TEAM a 18:00
86º 27 DEN GREGAARD, Jonas NEO ASTANA PRO TEAM a 18:02
87º 117 ITA FRAPPORTI, Mattia ELI ANDRONI GIOCATTOLI-SIDE. a 18:11
e 88º 143 ESP AZKARATE, Iker ELI TEAM EUSKADI a 19:40
e 89º 141 ESP JUARISTI, Txomin ELI TEAM EUSKADI a 19:40
90º 25 CZE HIRT, Jan ELI ASTANA PRO TEAM a 19:41
91º 132 ITA MOSCHETTI, Matteo NEO POLARTEC KOMETA a 24:05
e 92º 137 ESP ROPERO, Alejandro NEO POLARTEC KOMETA a 24:05
e 93º 134 ESP LOPEZ, Juan P. NEO POLARTEC KOMETA a 28:37
e 94º 136 ESP CAMACHO, Juan ELI POLARTEC KOMETA a 28:37

Klasyfikacja generalna:
1º 116 COL SOSA, Ivan R. NEO ANDRONI GIOCATTOLI-SIDE. 19:00:37 113
2º 21 COL LOPEZ, Miguel A. ELI ASTANA PRO TEAM a 17 72
e 3º 11 ESP DE LA CRUZ, David ELI TEAM SKY a 53 42
e 4º 31 ESP ANTON, Igor ELI TEAM DIMENSION DATA a 01:04 89
5º 14 GBR GEOGHEGAN, Tao ELI TEAM SKY a 01:25 45
e 6º 41 ESP PARDILLA, Sergio ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:27 144
7º 35 ERI KUDUS, Merhawi ELI TEAM DIMENSION DATA a 01:41 68
8º 15 COL HENAO, Sebastian ELI TEAM SKY a 02:23 110
9º 36 RSA MEINTJES, Louis ELI TEAM DIMENSION DATA a 02:33 112
10º 13 FRA ELISSONDE, Kenny ELI TEAM SKY a 02:34 106
e 11º 91 ESP BIZKARRA, Mikel ELI EUSKADI BASQUE C.-MURIAS a 03:04 192
12º 84 POR MENDES, José ELI BURGOS – BH a 03:05 162
e 13º 95 ESP ITURRIA, Mikel ELI EUSKADI BASQUE C.-MURIAS a 03:07 129
e 14º 44 ESP ARANBURU, Alex ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 03:11 86
e 15º 46 ESP LASTRA, Jonathan ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 03:17 83
16º 2 COL ANACONA, Winner A. ELI MOVISTAR TEAM a 03:24 136
17º 66 FRA MAISON, Jérémy ELI TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 03:31 170
18º 75 ITA ZACCANTI, Filippo ELI NIPPO-VINI FANTINI-EUR. a 03:32 197
19º 107 EST TAARAMÄE, Rein ELI DIRECT ENERGIE a 03:34 248
20º 127 COL FLOREZ, Miguel E. NEO WILIER TRIESTINA-SELLE I. a 03:43 130
21º 87 NED BOL, Jetse ELI BURGOS – BH a 03:48 141
22º 33 ERI GHEBREIGZABHIER, A. ELI TEAM DIMENSION DATA a 04:11 135
e 23º 22 ESP BILBAO, Pello ELI ASTANA PRO TEAM a 04:25 88
24º 57 FRA ROCHAS, Remy NEO DELKO MARSEILLE PRO.KTM a 05:13 190
25º 77 COL REYES, Miguel A. ELI NIPPO-VINI FANTINI-EUR. a 05:49 203
e 26º 54 ESP MADRAZO, Angel ELI DELKO MARSEILLE PRO.KTM a 06:26 108
e 27º 144 ESP AZURMENDI, Ibai NEO TEAM EUSKADI a 07:08 171
e 28º 72 ESP BOU, Joan NEO NIPPO-VINI FANTINI-EUR. a 07:20 232
e 29º 5 ESP FERNANDEZ, Ruben ELI MOVISTAR TEAM a 07:25 262
30º 43 AUS SCHULTZ, Nicholas J. ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 07:26 235
31º 113 ITA CATTANEO, Mattia ELI ANDRONI GIOCATTOLI-SIDE. a 08:34 179
32º 104 FRA NAULEAU, Bryan ELI DIRECT ENERGIE a 08:44 268
e 33º 6 ESP ROJAS, José ELI MOVISTAR TEAM a 09:33 151
e 34º 56 ESP MORENO, Javier ELI DELKO MARSEILLE PRO.KTM a 10:16 231
35º 55 BUL MIHAYLOV, Nikolay ELI DELKO MARSEILLE PRO.KTM a 10:28 257
e 36º 97 ESP BRAVO, Garikoitz ELI EUSKADI BASQUE C.-MURIAS a 10:49 184
37º 3 POR OLIVEIRA, Nelson ELI MOVISTAR TEAM a 11:09 277
e 38º 45 ESP MAS, Luis G. ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 12:05 162
e 39º 146 ESP MARTIN, Gotzon NEO TEAM EUSKADI a 12:27 194
40º 62 FRA FEILLU, Brice ELI TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 13:10 255
e 41º 7 ESP VALLS, Rafael ELI MOVISTAR TEAM a 14:35 250
42º 51 FRA DE ROSSI, Lucas ELI DELKO MARSEILLE PRO.KTM a 15:36 245
43º 34 USA KING, Benjamin ELI TEAM DIMENSION DATA a 15:48 203
e 44º 52 ESP FERNANDEZ, Delio ELI DELKO MARSEILLE PRO.KTM a 16:32 280
45º 101 FRA CORNU, Jeremy ELI DIRECT ENERGIE a 16:56 269
e 46º 142 ESP LOPEZ-COZAR, Juan A. ELI TEAM EUSKADI a 17:33 288+
e 47º 82 ESP EZQUERRA, Jesus ELI BURGOS – BH a 18:13 255
48º 125 ITA TURRIN, Alex ELI WILIER TRIESTINA-SELLE I. a 18:24 233
49º 32 GBR CUMMINGS, Stephen ELI TEAM DIMENSION DATA a 18:41 347
e 50º 47 ESP AMEZQUETA, Julen ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 19:08 264
e 51º 81 ESP SIMON, Jordi ELI BURGOS – BH a 19:28 184+
52º 23 ITA CATALDO, Dario ELI ASTANA PRO TEAM a 19:43 318
53º 42 COL SOTO, Nelson A. ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 19:45 170
54º 64 FRA JARRIER, Benoit ELI TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 20:21 317
55º 115 ITA GAVAZZI, Francesco ELI ANDRONI GIOCATTOLI-SIDE. a 20:27 164
e 56º 83 ESP CABEDO, Oscar ELI BURGOS – BH a 20:59 354
ce 57º 1 ESP BARBERO, Carlos ELI MOVISTAR TEAM a 21:05 194
58º 37 RSA VAN ZYL, Johann ELI TEAM DIMENSION DATA a 21:45 358
59º 27 DEN GREGAARD, Jonas NEO ASTANA PRO TEAM a 22:10 293
ce 60º 85 ESP RUBIO, Diego ELI BURGOS – BH a 22:41 314
61º 133 AUT GAMPER, Patrick NEO POLARTEC KOMETA a 23:04 279
62º 65 NOR LUNKE, Sindre S. ELI TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 23:10 353
e 63º 96 ESP ABERASTURI, Jon ELI EUSKADI BASQUE C.-MURIAS a 23:24 167
64º 123 ITA ROSA, Massimo ELI WILIER TRIESTINA-SELLE I. a 23:36 298
65º 76 ITA BAGIOLI, Nicola ELI NIPPO-VINI FANTINI-EUR. a 23:37 215
66º 61 FRA DANIEL, Maxime ELI TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 23:54 314
e 67º 17 ESP LOPEZ, David ELI TEAM SKY a 24:21 271
68º 106 FRA QUEMENEUR, Perrig ELI DIRECT ENERGIE a 24:49 359
e 69º 135 ESP SEVILLA, Diego P. NEO POLARTEC KOMETA a 24:58 383
70º 63 FRA GERARD, Arnaud ELI TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 25:40 366
e 71º 93 ESP BAGUES, Aritz ELI EUSKADI BASQUE C.-MURIAS a 26:04 345
72º 114 ITA FRAPPORTI, Marco ELI ANDRONI GIOCATTOLI-SIDE. a 26:30 394
e 73º 86 ESP TORRES, Pablo ELI BURGOS – BH a 26:34 383
74º 26 KAZ STALNOV, Nikita ELI ASTANA PRO TEAM a 28:08 299
e 75º 147 ESP FERNANDEZ, Egoitz ELI TEAM EUSKADI a 28:52 348
e 76º 4 ESP CASTRILLO, Jaime NEO MOVISTAR TEAM a 29:25 397
e 77º 134 ESP LOPEZ, Juan P. NEO POLARTEC KOMETA a 31:25 310
e 78º 145 ESP GARCIA, Ricardo ELI TEAM EUSKADI a 31:29 356
79º 74 ITA TIZZA, Marco ELI NIPPO-VINI FANTINI-EUR. a 32:07 239
80º 121 ITA BUSATO, Matteo ELI WILIER TRIESTINA-SELLE I. a 32:07 337
81º 16 BLR KIRYIENKA, Vasil ELI TEAM SKY a 32:20 396
82º 105 FRA PICHOT, Alexandre ELI DIRECT ENERGIE a 33:01 323
83º 102 FRA GENE, Yohann ELI DIRECT ENERGIE a 33:05 345
e 84º 143 ESP AZKARATE, Iker ELI TEAM EUSKADI a 34:26 368
85º 117 ITA FRAPPORTI, Mattia ELI ANDRONI GIOCATTOLI-SIDE. a 34:48 321
86º 12 ITA ROSA, Diego ELI TEAM SKY a 35:12 411+
e 87º 136 ESP CAMACHO, Juan ELI POLARTEC KOMETA a 38:29 356
88º 25 CZE HIRT, Jan ELI ASTANA PRO TEAM a 39:56 411
89º 131 ITA GAZZOLI, Michele NEO POLARTEC KOMETA a 40:06 407
e 90º 137 ESP ROPERO, Alejandro NEO POLARTEC KOMETA a 41:12 381
e 91º 141 ESP JUARISTI, Txomin ELI TEAM EUSKADI a 43:36 440
92º 67 FRA GUERNALEC, Thibault NEO TEAM FORTUNEO-SAMSIC a 44:32 431
e 93º 94 ESP RODRIGUEZ, Sergio ELI EUSKADI BASQUE C.-MURIAS a 45:14 457
94º 132 ITA MOSCHETTI, Matteo NEO POLARTEC KOMETA a 57:42 346