Bahrain - Merida

Andrea Garosio i Maxim Pirard powalczą o kontrakt w Bahrain – Merida.

Niespełna miesiąc temu ekipa z Bahrajnu poinformowała, że na staż od sierpnia dołączy do nich utalentowany Stephen Williams, który dostał także kontrakt, który będzie obowiązywał od stycznia 2019 roku. Dziś okazało się, że oprócz Walijczyka w koszulce Bahrain – Merida zaprezentują się Włoch i Belg.

Andrea Garosio (d’Amico – Utensilnord) już w zeszłym sezonie odbywał staż w tej drużynie, a w swoim palmares ma między innymi trzecie miejsce w Giro del Medio Brenta. 25. letni góral nie może się już doczekać kolejnej szansy:

W tym roku nabyłem sporo doświadczenia i mam nadzieję, że będzie mi ono bardzo przydatne na stażu. Chciałbym być przydany drużynie i wykonywać jak najlepiej powierzone mi zadania.

Ciekawym nabytkiem jest Belg Maxim Pirard, który pierwsze kolarskie szlify zbierał na torze. 21. letni kolarz w pewnym momencie swojego życia poświęcił się nauce, ale nie przestał jeździć na rowerze. Zmienił swoją specjalizację, zaczął rywalizować na długich dystansach w Gran Fondo. W 2017 roku na mistrzostwach świata wywalczył brązowy medal:

Poszedłem trochę mniej standardową drogą jako kolarz, ale jestem gotów na kolejne wyzwanie. To dla mnie wielki zaszczyt, że ekipa z World Touru zaproponowała mi staż. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments