fot. Giro d`Italia U23

22-letni Walijczyk Stephen Williams od 1 sierpnia będzie stażystą w drużynie Bahrain-Merida, a od sezonu 2019 będzie zadebiutuje w jej barwach jako profesjonalny kolarz. 

Williams wygrał w tym roku etapowy wyścig Rode de L’Isard rozgrywany w Pirenejach, a następnie brylował w Baby Giro – odniósł zwycięstwo na górskim etapie, przez jeden dzień nosił różową koszulkę lidera klasyfikacji generalnej, a ostatecznie ukończył wyścig na piątym miejscu.

Stephen Williams kolarską karierę zaczynał w JLT Condor, a od 2017 roku ścigał się w barwach SEG Racing Academy, która zaczynała jako agencja kolarska i współpracowała z m.in. Woutem Poelsem, Danem Martinem, Nikim Terpstrą, Sepem Vanmarcke i Bauke Mollemą. Natomiast jako kolarze, spod jej skrzydeł wyszli: kolarz Quick-Step Floors Fabio Jakobsen i etapowy zwycięzca w Critérium du Dauphiné – Koen Bouwman (LottoNL-Jumbo).

Williams jest agresywnym góralem, który wie, jak wygrywać wyścigi i porównywany jest do Dana Martina z UAE Team Emirates.

Po osiągnięciu wyżej wymienionych sukcesów Williams powiedział portalowi Velo UK:

Czuję, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, we Francji i we Włoszech wszystko znakomicie się potoczyło. Uzyskanie takich wyników podniosłe moje morale.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments