Ekipa USA wygrała jazdę drużynową na czas otwierającą Tour Alsace. Pierwszym liderem został Ian Garrison.

15. edycja francuskiego wyścigu rozpoczęła się dzisiaj krótką jazdą drużynową na czas w miejscowości Sausheim. Każda z ekip jechała w dwóch trzyosobowych składach, a do pokonania było 4700 metrów.

Wśród startujących mieliśmy Szymona Rekitę i Filipa Maciejuka (obaj Leopard Pro Cycling) i Jakuba Muriasa (Centre Mondial UCI).

Najszybsi okazali się kolarze reprezentacji USA do lat 23, którzy wykręcili czas 5’29”. Sześć sekund stracili do nich Brytyjczycy, a kolejne dwie SEG Racing Academy.

Rekita z Maciejukiem zanotowali 21 sekund straty, natomiast Murias 25 sekund.

Pierwszym liderem generalki został Ian Garrison (USA).

Wyniki drużynowego prologu:

1 Etats-Unis Espoirs 05:29:97
2 Grande-Bretagne Espoirs 05:36:31
3 SEG Racing 05:39:14
4 Corendon Circus 05:40:33
5 Vendée U 05:41:24
6 Vorarlberg-Santic 05:41:30
7 Team Wiggins 05:41:80
8 Grande-Bretagne Espoirs 05:43:11
9 Elkov-Author 05:43:65
10 Joker-Icopal 05:44:03
11 Sunweb Development Team 05:44:49
12 CC Etupes 05:44:53
13 Corendon Circus 05:44:54
14 Dimension Data for Qhubeka 05:44:82
15 Akros-Renfer 05:46:94
16 Centre Mondial du Cyclisme 05:47:12
17 Sunweb Development Team 05:47:30
18 Leopard Cycling Team 05:47:61
19 Lotto-Soudal U23 05:47:75
20 Elkov-Author 05:47:99
21 SEG Racing 05:49:02
22 Team Rémy Meder Haguenau 05:49:70
23 CR4C Roanne  05:49:75
24 Lotto-Soudal U23 05:49:90
25 Allemagne Espoirs 05:49:94
26 Vendée U 05:50:45
27 AVC Aix-en-Provence 05:50:48
28 Leopard Cycling Team 05:50:54
29 CC Etupes 05:50:64
30 Tirol Cycling Team 05:50:95
31 Swiss Cycling 05:51:03
32 SCO Dijon-Team Materiel-velo.com 05:51:41
33 Tirol Cycling Team 05:52:07
34 Astana City 05:52:28
35 Team Wiggins 05:52:37
36 Allemagne Espoirs 05:52:66
37 Vorarlberg-Santic 05:52:95
38 Dimension Data for Qhubeka 05:53:83
39 Centre Mondial du Cyclisme 05:54:31
40 Swiss Cycling 05:54:83
41 CR4C Roanne 05:54:91
42 Astana City 05:55:75
43 Etats-Unis Espoirs 05:55:82
44 AVC Aix-en-Provence 05:57:49
45 Akros-Renfer 05:59:23
46 Team Rémy Meder Haguenau 05:59:31
47 D’Amico-Ustensilnord 06:01:16
48 SCO Dijon-Team Materiel-velo.com 06:02:40
49 D’Amico-Ustensilnord 06:06:73
50 Joker-Icopal 06:09:76