Zwycięstwem Gino Madera (Szwajcaria) zakończył się ostatni etap Tour Alsace. Po zwycięstwo w całym wyścigu sięgnął Geoffrey Bouchard (Cr4C).

Ostatni etap wyścigu rozgrywanego w Wogezach nie był już tak trudny, jak poprzednie. Kolarze mieli do pokonania 145 kilometrów pofałdowanego terenu, który jednak nie umożliwiał aż takiej walki najlepszym góralom.

W ucieczkę dnia zabrali się dziś Carl Fredrik Hagen (Joker), Zeke Mostov (Etats-Unis), Stephen Williams (SEG Racing Academy), Pit Leyder, Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling), Kent Main (Dimension Data for Qhubeka), Manuel Porzner (Tirol Cycling Team), Adam Toupalik (Corendon-Circus), Ivan Martinelli (D’Amico-Utensilnord), Gino Mader, Antoine Debons (Szwajcaria), Marcel Franz (Niemcy), Adrià Moreno Sala, Alexander Braybrooke (AVC Aix-en-Provence), Josef Cerny (Elkov-Author), Davide Orrico, Roland Thalmann (Team Vorarlberg-Santic) i Franklin Archibold (Centre Mondial du Cyclisme). Od samego początku, tak duża liczebność grupy prowadzącej była niewygodna dla peletonu. Co ważne, najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w odjeździe był Szymon Rekita, który miał okazję poprawić swoje miejsce w generalce.

W pewnym momencie przewaga ucieczki urosła do 4 minut, co pozwoliło młodemu Polakowi zostać wirtualnym liderem wyścigu. W peletonie grupa lidera nie miała jednak zamiaru odpuszczać, co zapowiadało jazdę na całego w drugiej części etapu.

Wraz z biegiem rywalizacji, Rekita starał się też pomóc sobie bonifikatami. Niestety najważniejszy atak Polak nieco przespał i pozwolił odjechać dwójce Mader – Cerny. Jednocześnie jednak peleton tracił tylko półtorej minuty.

Ostatecznie, na krótkim, finałowym podjeździe, najlepszy okazał się Mader, który w bezpośrednim pojedynku pokonał Cernego, a podium uzupełnił Marcel Franz. Peleton wpadł na metę około minutę po pierwszych uciekinierach, co pozwoliło Geoffreyowi Bouchard (Cr4C) zgarnąć zwycięstwo w całym wyścigu.

wyniki – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments