Lider wyścigu Tour de Pologne Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) odniósł drugie etapowe zwycięstwo z rzędu. Niemiec popisał się piorunującym przyspieszeniem w świątyni sprintu pod Spodkiem. 

Drugi etap wyścigu Tour de Pologne prowadził z Tarnowskich Gór do polskiej świątyni sprintu, czyli Katowic. Całkowity dystans to 156 kilometrów. Zgodnie z pierwotnym planem peleton miał pokonać jedną rundę wokół Tarnowskich Gór, ale przez błąd tzw. marszala, który nieprawidłowo poprowadził kolarzy, nie pokonano tej pętli. Jako rekompensatę dodano jedno “kółko” do trzech zaplanowanych wokół Katowic.

Tymczasem magistrat w Tarnowskich Górach rozważa podjęcie kroków formalno-prawnych, w związku z niedotrzymaniem warunków umowy co do przejazdu wyścigu przez to miasto.

Początkowo ucieczka dnia liczyła pięciu zawodników: Jan Bakelants (AG2R), Jonthe Biermans (Katusha-Alpecin), Evgeny Shalunov (Gazprom-RusVelo), Adam Stachowiak (reprezentacja Polski) oraz Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice).

Jako pierwszy z ucieczki odpadł Bakelants, a następnie Biermans, który miał defekt.

Wszystkie trzy lotne premie wygrał Jonthe Biermans. Jeśli zaś idzie o rywalizację na premiach górskich, to pierwszą wygrał Kamil Gradek, a drugą Adam Stachowiak.

Na początku ostatniego okrążenia uciekinierzy mieli około 40 sekund nad peletonem przez wiele kilometrów prowadzonym przez Cesare Benedettiego z drużyny BORA-hansgrohe.

Przygoda uciekinierów zakończyła się 10 kilometrów przed metą, po czym ataku z peletonu spróbował Alberto Bettiol, doścignięty chwilę później.

Znakomicie na ostatnich kilometrach swego pilnował Michał Kwiatkowski. Mistrz Polski jechał w samym czubie peletonu i niczym dyrygent filharmoników sterował peletonem na technicznych rundach pod Katowicach. Świetnie ochraniany był również lider wyścigu – Pascal Ackermann.

Tuż przed czerwonym trójkątem oznaczającym ostatni kilometr, zaatakował Jan Tratnik za którym podążył Maciej Paterski. Polakowi omal udałoby się ubiec sprinterów, ale dynamit w nogach odpalił lider wyścigu Pascal Ackermann. Dzięki akcji kolarza CCC Sprandi Polkowice mieliśmy emocjonującą końcówkę, podczas której niemal do samej kreski nie wiadomo było, czy tzw. “czysty” sprinter odniesie zwycięstwo w Katowicach.

1 ACKERMANN Pascal 31 BOH – 10s 03h 16′ 39” 20p
2 HODEG CHAGUI Alvaro Jose 14 QST – 6s + 00′ 00” 19p
3 NIZZOLO Giacomo 136 TFS – 4s + 00′ 00” 18p
4 MEZGEC Luka 24 MTS + 00′ 00” 17p
5 CONSONNI Simone 143 UAD + 00′ 00” 16p
6 BONIFAZIO Niccolo 63 TBM + 00′ 00” 15p
7 SARREAU Marc 156 GFC + 00′ 00” 14p
8 TEUNISSEN Mike 96 SUN + 00′ 00” 13p
9 VENTURINI Clément 87 ALM + 00′ 00” 12p
10 ZIELIŃSKI Kamil 217 NAT + 00′ 00” 11p
11 MODOLO Sacha 125 EFD + 00′ 00” 10p
12 VAN POPPEL Danny 106 TLJ + 00′ 00” 9p
13 TRENTIN Matteo 25 MTS + 00′ 00” 8p
14 HAGEN Edvald Boasson 174 DDD + 00′ 00” 7p
15 HOFLAND Moreno 114 LTS + 00′ 00” 6p
16 MORKOV Michael 16 QST + 00′ 00” 5p
17 OOMEN Sam 94 SUN + 00′ 00” 4p
18 BOUHANNI Nacer 181 COF + 00′ 00” 3p
19 HAAS Nathan 165 TKA + 00′ 00” 2p
20 BYSTROM Sven Erik 142 UAD + 00′ 00” 1p
21 GREIPEL André 113 LTS + 00′ 00”
22 KWIATKOWSKI Michal 43 SKY + 00′ 00”
23 CHERNETSKI Sergei 73 AST + 00′ 00”
24 PALUTA Michal 196 CCC + 00′ 00”
25 CHEREL Mikael 83 ALM + 00′ 00”
26 FRÖHLINGER Johannes 92 SUN + 00′ 00”
27 CARAPAZ Richard 54 MOV + 00′ 00”
28 YATES Simon 27 MTS + 00′ 00”
29 BRAMBILLA Gianluca 132 TFS + 00′ 00”
30 ARU Fabio 141 UAD + 00′ 00”
31 LEEZER Thomas 105 TLJ + 00′ 00”
32 LUTSENKO Alexey 74 AST + 00′ 00”
33 DELAGE Mickael 152 GFC + 00′ 00”
34 KACZMAREK Jakub 212 NAT + 00′ 00”
35 PATERSKI Maciej 213 NAT + 00′ 00”
36 FARIA DA COSTA Rui Alberto 145 UAD + 00′ 00”
37 GASPAROTTO Enrico 65 TBM + 00′ 00”
38 FELLINE Fabio 133 TFS + 00′ 00”
39 ROVNY Ivan 205 GAZ + 00′ 00”
40 BUCHMANN Emanuel 33 BOH + 00′ 00”
41 HERRADA LOPEZ Jose 182 COF + 00′ 00”
42 OWSIAN Lukasz 195 CCC + 00′ 00”
43 AGNOLI Valerio 61 TBM + 00′ 00”
44 GARCIA Cortina Ivan 64 TBM + 00′ 00”
45 NOVAK Domen 66 TBM + 00′ 00”
46 ZEITS Andrey 75 AST + 00′ 00”
47 BENNETT George 102 TLJ + 00′ 00”
48 TRATNIK Jan 197 CCC + 00′ 00”
49 PINOT Thibaut 154 GFC + 00′ 00”
50 ZAKHAROV Artyom 76 AST + 00′ 00”
51 PREIDLER Georg 155 GFC + 00′ 00”
52 PADUN Mark 67 TBM + 00′ 00”
53 DEVENYNS Dries 13 QST + 00′ 00”
54 PUCCIO Salvatore 44 SKY + 00′ 00”
55 HENAO MONTOYA Sergio Luis 42 SKY + 00′ 00”
56 CIESLIK Pawel Piotr 193 CCC + 00′ 00”
57 DE PLUS Laurens 12 QST + 00′ 00”
58 HOLLENSTEIN Reto 164 TKA + 00′ 00”
59 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 166 TKA + 00′ 00”
60 VAN POPPEL Boy 135 TFS + 00′ 00”
61 SPILAK Simon 167 TKA + 00′ 00”
62 MARTINELLI Davide 15 QST + 00′ 00”
63 CAPECCHI Eros 11 QST + 00′ 00”
64 SCHLEGEL Michal 191 CCC + 00′ 00”
65 MATOS Nuno 53 MOV + 00′ 00”
66 WYSS Danilo 7 BMC + 00′ 00”
67 ROELANDTS Jürgen 6 BMC + 00′ 00”
68 TEUNS Dylan 1 BMC + 00′ 00”
69 FORMOLO Davide 34 BOH + 00′ 00”
70 BATTAGLIN Enrico 101 TLJ + 00′ 00”
71 BONNET William 151 GFC + 00′ 00”
72 BAKELANTS Jan 81 ALM – 4s + 00′ 00”
73 SIVAKOV Pavel 45 SKY + 00′ 00”
74 MORENO Fernandez Daniel 121 EFD + 00′ 00”
75 EDMONDSON Alexander 22 MTS + 00′ 00”
76 DAVIES Scott 172 DDD + 00′ 00”
77 CRAS Steff 161 TKA + 00′ 00”
78 VAN HOECKE Gijs 104 TLJ + 00′ 00”
79 NIEMIEC Przemyslaw 146 UAD + 00′ 00”
80 CHEVRIER Clément 82 ALM + 00′ 00”
81 LAMBRECHT Bjorg 115 LTS + 00′ 00”
82 DE MARCHI Alessandro 3 BMC + 00′ 00”
83 KREUZIGER Roman 23 MTS + 00′ 00”
84 VERVAEKE Louis 97 SUN + 00′ 00”
85 PORSEV Alexander 204 GAZ + 00′ 00”
86 NYCH Artem 203 GAZ + 00′ 00”
87 SHAW James 116 LTS + 00′ 00”
88 DUCHESNE Antoine 153 GFC + 00′ 00”
89 RUTKIEWICZ Marek 215 NAT + 00′ 00”
90 BAK Ytting Lars 112 LTS + 00′ 00”
91 PODLASKI Michal 214 NAT + 00′ 00”
92 STANNARD Ian 46 SKY + 00′ 00”
93 PEDRERO Antonio 55 MOV + 00′ 00”
94 GOLAS Michal 41 SKY + 00′ 00”
95 DE TIER Floris 107 TLJ + 00′ 00”
96 BIERMANS Jenthe 163 TKA – 9s + 00′ 00”
97 QUINTANA Dayer 56 MOV + 00′ 00”
98 BEPPU Fumiyuki 131 TFS + 00′ 00”
99 TEKLEHAIMANOT Daniel 186 COF + 00′ 00”
100 SEPULVEDA Eduardo 57 MOV + 00′ 00”
101 ARCAS Jorge 51 MOV + 00′ 00”
102 GIDICH Yevgeniy 72 AST + 00′ 00”
103 DILLIER Silvan 84 ALM + 00′ 00”
104 ARMEE Sander 111 LTS + 00′ 00”
105 VINCENT Léo 157 GFC + 00′ 00”
106 KENNAUGH Peter 35 BOH + 00′ 00”
107 BOLE Grega 62 TBM + 00′ 00”
108 KONRAD Patrick 36 BOH + 00′ 00”
109 SCHWARZMANN Michael 37 BOH + 00′ 00”
110 RAVASI Edward 147 UAD + 00′ 00”
111 CONTI Valerio 144 UAD + 00′ 00”
112 BETTIOL Alberto 2 BMC + 00′ 00”
113 VILLELLA Davide 77 AST + 00′ 00”
114 DENNIS Rohan 4 BMC + 00′ 00”
115 FIRSANOV Sergey 201 GAZ + 00′ 00”
116 BERHANE Natnael 171 DDD + 00′ 00”
117 MATE MARDONES Luis Angel 184 COF + 00′ 00”
118 O’CONNOR Ben 176 DDD + 00′ 00”
119 PETERS Nans 86 ALM + 00′ 00”
120 VERONA Quintanilla Carlos 26 MTS + 00′ 00”
121 VAN LERBERGHE Bert 187 COF + 00′ 00”
122 ROSSETTO Stephane 185 COF + 00′ 00”
123 GASTAUER Ben 85 ALM + 00′ 00”
124 WISNIOWSKI Lukasz 47 SKY + 00′ 00”
125 VANHOUCKE Harm 117 LTS + 00′ 00”
126 SABATINI Fabio 17 QST + 00′ 00”
127 MORTON Lachlan 175 DDD + 00′ 00”
128 DOMAGALSKI Karol 211 NAT + 00′ 00”
129 CARRETERO Hector 52 MOV + 00′ 00”
130 PANTANO Gomez Jarlinson 137 TFS + 00′ 00”
131 MAGNUSSON Kim 123 EFD + 00′ 00”
132 SHILOV Sergei 207 GAZ + 00′ 00”
133 STORER Michael 95 SUN + 00′ 00”
134 LE TURNIER Mathias 183 COF + 00′ 00”
135 MCLAY Daniel 124 EFD + 00′ 27”
136 FRANCZAK Pawel 192 CCC + 00′ 54”
137 VENTER Jaco 177 DDD + 00′ 54”
138 FRAME Alex 134 TFS + 00′ 54”
139 BOOM Lars 103 TLJ + 00′ 54”
140 BELKOV Maxim 162 TKA + 00′ 54”
141 BIZHIGITOV Zhandos 71 AST + 00′ 54”
142 FOLIFOROV Alexander 202 GAZ + 00′ 54”
143 CARDONA Tabares Julian 126 EFD + 01′ 12”
144 DOCKER Mitchell 122 EFD + 01′ 12”
145 STACHOWIAK Adam 216 NAT + 01′ 21”
146 OWEN Logan 127 EFD + 01′ 58”
147 SHALUNOV Evgeny 206 GAZ + 02′ 05”
148 EISEL Bernhard 173 DDD + 04′ 35”
149 ALBASINI Michael 21 MTS + 04′ 35”
150 GRADEK Kamil 194 CCC – 5s + 04′ 35”
151 BENEDETTI Cesare 32 BOH + 04′ 35”
152 HOFSTEDE Lennard 93 SUN + 07′ 09”
153 BAUHAUS Phil 91 SUN + 07′ 09”
154 ROCHE Nicolas 5 BMC + 07′ 09”

Klasyfikacja generalna:
1 ACKERMANN Pascal 31 BOH 06h 15′ 30”
2 HODEG CHAGUI Alvaro Jose 14 QST 06h 15′ 38” + 00′ 08”
3 BIERMANS Jenthe 163 TKA 06h 15′ 41” + 00′ 11”
4 NIZZOLO Giacomo 136 TFS 06h 15′ 46” + 00′ 16”
5 TRENTIN Matteo 25 MTS 06h 15′ 46” + 00′ 16”
6 BAKELANTS Jan 81 ALM 06h 15′ 46” + 00′ 16”
7 DE MARCHI Alessandro 3 BMC 06h 15′ 47” + 00′ 17”
8 PALUTA Michal 196 CCC 06h 15′ 48” + 00′ 18”
9 ROSSETTO Stephane 185 COF 06h 15′ 49” + 00′ 19”
10 CONSONNI Simone 143 UAD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
11 TEUNISSEN Mike 96 SUN 06h 15′ 50” + 00′ 20”
12 VENTURINI Clément 87 ALM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
13 VAN POPPEL Danny 106 TLJ 06h 15′ 50” + 00′ 20”
14 BONIFAZIO Niccolo 63 TBM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
15 HAGEN Edvald Boasson 174 DDD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
16 BOUHANNI Nacer 181 COF 06h 15′ 50” + 00′ 20”
17 OOMEN Sam 94 SUN 06h 15′ 50” + 00′ 20”
18 HAAS Nathan 165 TKA 06h 15′ 50” + 00′ 20”
19 CHERNETSKI Sergei 73 AST 06h 15′ 50” + 00′ 20”
20 PATERSKI Maciej 213 NAT 06h 15′ 50” + 00′ 20”
21 YATES Simon 27 MTS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
22 CARAPAZ Richard 54 MOV 06h 15′ 50” + 00′ 20”
23 SARREAU Marc 156 GFC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
24 BRAMBILLA Gianluca 132 TFS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
25 ZIELIŃSKI Kamil 217 NAT 06h 15′ 50” + 00′ 20”
26 BYSTROM Sven Erik 142 UAD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
27 CHEREL Mikael 83 ALM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
28 FRÖHLINGER Johannes 92 SUN 06h 15′ 50” + 00′ 20”
29 LUTSENKO Alexey 74 AST 06h 15′ 50” + 00′ 20”
30 GASPAROTTO Enrico 65 TBM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
31 GARCIA Cortina Ivan 64 TBM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
32 OWSIAN Lukasz 195 CCC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
33 DELAGE Mickael 152 GFC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
34 ZAKHAROV Artyom 76 AST 06h 15′ 50” + 00′ 20”
35 ROELANDTS Jürgen 6 BMC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
36 CIESLIK Pawel Piotr 193 CCC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
37 PREIDLER Georg 155 GFC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
38 BUCHMANN Emanuel 33 BOH 06h 15′ 50” + 00′ 20”
39 ZEITS Andrey 75 AST 06h 15′ 50” + 00′ 20”
40 SCHLEGEL Michal 191 CCC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
41 FARIA DA COSTA Rui Alberto 145 UAD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
42 NOVAK Domen 66 TBM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
43 PUCCIO Salvatore 44 SKY 06h 15′ 50” + 00′ 20”
44 PORSEV Alexander 204 GAZ 06h 15′ 50” + 00′ 20”
45 MORKOV Michael 16 QST 06h 15′ 50” + 00′ 20”
46 ARU Fabio 141 UAD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
47 ROVNY Ivan 205 GAZ 06h 15′ 50” + 00′ 20”
48 HERRADA LOPEZ Jose 182 COF 06h 15′ 50” + 00′ 20”
49 HENAO MONTOYA Sergio Luis 42 SKY 06h 15′ 50” + 00′ 20”
50 MODOLO Sacha 125 EFD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
51 FORMOLO Davide 34 BOH 06h 15′ 50” + 00′ 20”
52 KWIATKOWSKI Michal 43 SKY 06h 15′ 50” + 00′ 20”
53 MATOS Nuno 53 MOV 06h 15′ 50” + 00′ 20”
54 AGNOLI Valerio 61 TBM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
55 FELLINE Fabio 133 TFS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
56 DEVENYNS Dries 13 QST 06h 15′ 50” + 00′ 20”
57 TEUNS Dylan 1 BMC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
58 LAMBRECHT Bjorg 115 LTS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
59 PADUN Mark 67 TBM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
60 SPILAK Simon 167 TKA 06h 15′ 50” + 00′ 20”
61 KACZMAREK Jakub 212 NAT 06h 15′ 50” + 00′ 20”
62 SIVAKOV Pavel 45 SKY 06h 15′ 50” + 00′ 20”
63 BEPPU Fumiyuki 131 TFS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
64 PINOT Thibaut 154 GFC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
65 BENNETT George 102 TLJ 06h 15′ 50” + 00′ 20”
66 ARCAS Jorge 51 MOV 06h 15′ 50” + 00′ 20”
67 CAPECCHI Eros 11 QST 06h 15′ 50” + 00′ 20”
68 DE PLUS Laurens 12 QST 06h 15′ 50” + 00′ 20”
69 CHEVRIER Clément 82 ALM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
70 MEZGEC Luka 24 MTS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
71 CRAS Steff 161 TKA 06h 15′ 50” + 00′ 20”
72 DUCHESNE Antoine 153 GFC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
73 VILLELLA Davide 77 AST 06h 15′ 50” + 00′ 20”
74 WISNIOWSKI Lukasz 47 SKY 06h 15′ 50” + 00′ 20”
75 BATTAGLIN Enrico 101 TLJ 06h 15′ 50” + 00′ 20”
76 SABATINI Fabio 17 QST 06h 15′ 50” + 00′ 20”
77 PEDRERO Antonio 55 MOV 06h 15′ 50” + 00′ 20”
78 KREUZIGER Roman 23 MTS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
79 MARTINELLI Davide 15 QST 06h 15′ 50” + 00′ 20”
80 GIDICH Yevgeniy 72 AST 06h 15′ 50” + 00′ 20”
81 HOLLENSTEIN Reto 164 TKA 06h 15′ 50” + 00′ 20”
82 RUTKIEWICZ Marek 215 NAT 06h 15′ 50” + 00′ 20”
83 GREIPEL André 113 LTS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
84 DILLIER Silvan 84 ALM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
85 NYCH Artem 203 GAZ 06h 15′ 50” + 00′ 20”
86 TRATNIK Jan 197 CCC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
87 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 166 TKA 06h 15′ 50” + 00′ 20”
88 VERVAEKE Louis 97 SUN 06h 15′ 50” + 00′ 20”
89 TEKLEHAIMANOT Daniel 186 COF 06h 15′ 50” + 00′ 20”
90 LEEZER Thomas 105 TLJ 06h 15′ 50” + 00′ 20”
91 MATE MARDONES Luis Angel 184 COF 06h 15′ 50” + 00′ 20”
92 DAVIES Scott 172 DDD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
93 GOLAS Michal 41 SKY 06h 15′ 50” + 00′ 20”
94 MORENO Fernandez Daniel 121 EFD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
95 WYSS Danilo 7 BMC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
96 O’CONNOR Ben 176 DDD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
97 STANNARD Ian 46 SKY 06h 15′ 50” + 00′ 20”
98 BONNET William 151 GFC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
99 CONTI Valerio 144 UAD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
100 DE TIER Floris 107 TLJ 06h 15′ 50” + 00′ 20”
101 BERHANE Natnael 171 DDD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
102 PODLASKI Michal 214 NAT 06h 15′ 50” + 00′ 20”
103 NIEMIEC Przemyslaw 146 UAD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
104 KONRAD Patrick 36 BOH 06h 15′ 50” + 00′ 20”
105 BAK Ytting Lars 112 LTS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
106 QUINTANA Dayer 56 MOV 06h 15′ 50” + 00′ 20”
107 VAN HOECKE Gijs 104 TLJ 06h 15′ 50” + 00′ 20”
108 PETERS Nans 86 ALM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
109 PANTANO Gomez Jarlinson 137 TFS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
110 SEPULVEDA Eduardo 57 MOV 06h 15′ 50” + 00′ 20”
111 SHAW James 116 LTS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
112 BOLE Grega 62 TBM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
113 CARRETERO Hector 52 MOV 06h 15′ 50” + 00′ 20”
114 RAVASI Edward 147 UAD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
115 BETTIOL Alberto 2 BMC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
116 VERONA Quintanilla Carlos 26 MTS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
117 KENNAUGH Peter 35 BOH 06h 15′ 50” + 00′ 20”
118 GASTAUER Ben 85 ALM 06h 15′ 50” + 00′ 20”
119 ARMEE Sander 111 LTS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
120 FIRSANOV Sergey 201 GAZ 06h 15′ 50” + 00′ 20”
121 DENNIS Rohan 4 BMC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
122 VANHOUCKE Harm 117 LTS 06h 15′ 50” + 00′ 20”
123 VINCENT Léo 157 GFC 06h 15′ 50” + 00′ 20”
124 VAN LERBERGHE Bert 187 COF 06h 15′ 50” + 00′ 20”
125 MORTON Lachlan 175 DDD 06h 15′ 50” + 00′ 20”
126 SHILOV Sergei 207 GAZ 06h 15′ 50” + 00′ 20”
127 STORER Michael 95 SUN 06h 15′ 50” + 00′ 20”
128 DOMAGALSKI Karol 211 NAT 06h 15′ 50” + 00′ 20”
129 LE TURNIER Mathias 183 COF 06h 15′ 50” + 00′ 20”
130 HOFLAND Moreno 114 LTS 06h 16′ 16” + 00′ 46”
131 VAN POPPEL Boy 135 TFS 06h 16′ 16” + 00′ 46”
132 EDMONDSON Alexander 22 MTS 06h 16′ 36” + 01′ 06”
133 FRANCZAK Pawel 192 CCC 06h 16′ 44” + 01′ 14”
134 BIZHIGITOV Zhandos 71 AST 06h 16′ 44” + 01′ 14”
135 VENTER Jaco 177 DDD 06h 16′ 44” + 01′ 14”
136 STACHOWIAK Adam 216 NAT 06h 17′ 11” + 01′ 41”
137 FOLIFOROV Alexander 202 GAZ 06h 17′ 25” + 01′ 55”
138 BELKOV Maxim 162 TKA 06h 17′ 30” + 02′ 00”
139 SCHWARZMANN Michael 37 BOH 06h 17′ 50” + 02′ 20”
140 SHALUNOV Evgeny 206 GAZ 06h 17′ 55” + 02′ 25”
141 BOOM Lars 103 TLJ 06h 18′ 13” + 02′ 43”
142 DOCKER Mitchell 122 EFD 06h 18′ 51” + 03′ 21”
143 FRAME Alex 134 TFS 06h 20′ 14” + 04′ 44”
144 GRADEK Kamil 194 CCC 06h 20′ 20” + 04′ 50”
145 ALBASINI Michael 21 MTS 06h 20′ 25” + 04′ 55”
146 BENEDETTI Cesare 32 BOH 06h 20′ 25” + 04′ 55”
147 OWEN Logan 127 EFD 06h 20′ 53” + 05′ 23”
148 MCLAY Daniel 124 EFD 06h 22′ 26” + 06′ 56”
149 ROCHE Nicolas 5 BMC 06h 22′ 59” + 07′ 29”
150 CARDONA Tabares Julian 126 EFD 06h 23′ 11” + 07′ 41”
151 EISEL Bernhard 173 DDD 06h 23′ 11” + 07′ 41”
152 HOFSTEDE Lennard 93 SUN 06h 25′ 39” + 10′ 09”
153 BAUHAUS Phil 91 SUN 06h 28′ 53” + 13′ 23”
154 MAGNUSSON Kim 123 EFD 06h 31′ 38” + 16′ 08”