fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Holender upadł na jednym z zakrętów podczas kryterium Surhuisterveen rozgrywanego po Tour de France i niestety doznał kontuzji, która wyeliminowała go ze ścigania w najbliższym czasie.

Organizowane niedługo po zakończeniu Tour de France kryteria często są bardzo towarzyską zabawą – wyniki czasami są nieco “ustawiane”, a kolarze przyjeżdżają głównie po to, by pokazać się kibicom. Niestety, nawet taka radość może się okazać kłopotliwa – podczas wyścigu w Surhuisterveen doszło do kraksy, w której ucierpiał Laurens Ten Dam (Team Sunweb). Holender upadł na jednym z zakrętów i złamał obojczyk, co eliminuje go ze startów w poważnych imprezach, m.in. Clasica San Sebastian.

Laurens złamał lewy obojczyk w czasie wczorajszego ścigania. Przejdzie operację, by zapewnić mu jak najlepsze warunki do szybkiej rehabilitacji. W ciągu tygodnia powinien wrócić do treningów na rolkach, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przerwa od ścigania potrwa nie dłużej niż 40 dni

– mówi Anko Boelens z Team Sunweb.

W wyścigu najlepszy okazał się Geraint Thomas (Team Sky). Zwycięzca Tour de France pokonał w (nie do końca poważnym) sprincie Toma Dumoulina (Team Sunweb) i Bauke Mollemę (Trek-Segafredo).

W Clasica San Sebastian na miejsce Ten Dama wskoczył Edward Theuns.