Foto: Corendon-Circus

David van der Poel (Corendon-Circus) po udanej ucieczce wygrał drugi etap Tour Alsace. Holender został także nowym liderem wyścigu.

Po wczorajszej drużynowej czasówce dziś na Tour Alsace do przejechania był etap z Champ de Feu do Sélestat o długości ponad 147 kilometrów. Start na wysokości 1100 m.n.p.m i na początek ponad 13 kilometrów zjazdów. Później na kolarzy czekały dwa łatwe podjazdy i płasko do mety.

Po szybkim zjeździe kolarze walczyli o sekundy na pierwszej dziś lotnej premii. Wygrał ją Gianni Vermeersch (Corendon-Circus). Po kolejnych dwóch kilometrach mieliśmy dwa blisko siebie usytuowane podjazdy, na których maksimum punktów zdobył David van der Poel (Corendon-Circus). Holender tym samym został pierwszym liderem klasyfikacji górskiej.

Właśnie po tych podjazdach uformowała się ucieczka w składzie: Florian Stork (Sunweb Development), Ide Schelling (SEG Racing Academy), Matthew Teggart (Team Wiggins), Alexandre Jamet (CR4C Roanne), David van der Poel (Corendon-Circus), Maximilian Stedman (Wielka Brytanie U23), Rémi Aubert (CC Etupes), Ettore Carlini (d’Amico – Utensilnord), Dimitri Bussard (Szwajcaria), Adria Moreno Sala (Avc Aix-en-provence) oraz Lukas Ruegg (Team Vorarlberg Santic).

Odjazd dobrze ze sobą na początku współpracował i w pewnym momencie czołowa jedenastka miała ponad 5 minut przewagi nad peletonem. Na kolejnych lotnych premiach wygrywał dziś Szwajcar Ruegg. 30 kilometrów przed metą duża grupa mocno przyspieszyła i błyskawicznie zaczęła niwelować dystans.

Harcownicy jednak nie poddawali się i 10 kilometrów przed metą mieli nadal ponad dwie minuty przewagi i ogromne szanse w walce o końcowy triumf na etapie. Najwięcej sił na finisz zachował David van der Poel (Corendon-Circus), który oprócz zwycięstwa etapowego zgarnął koszulkę lidera wyścigu!

Drugi był Teggart, a trzeci Stedman.

Wyniki drugiego etapu:

1 VAN DER POEL David COC les 147,5 km en 3h12’27” (moy. 45,986 km/h) (b : 10”)
2 * TEGGART Matthew WGN à 0 (b : 6”)
3 * STEDMAN Maximilian GBR à 0 (b : 4”)
4 * SCHELLING Ide SEG à 0
5 MORENO SALA Adrià AIX à 0
6 JAMET Alexandre ROA à 0
7 * BUSSARD Dimitri SUI à 0
8 CARLINI Ettore AZT à 0
9 * RÜEGG Lukas VOL à 0
10 * STORK Florian DSU à 0
11 AUBERT Rémi ETU à 0
12 * STEWART Jake GBR à 1 38
13 * BOSTOCK Matthew GBR à 1 38
14 VERMEERSCH Gianni COC à 1 38
15 * MEEUS Jordi SEG à 1 38
16 * MOZZATO Luca DDC à 1 38
17 PAGE Dylan SUI à 1 38
18 * LEYDER Pit LPC à 1 38
19 * FRANZ Marcel GER à 1 38
20 KRIEGER Alexander LPC à 1 38
21 * MÄRKL Niklas DSU à 1 38
22 RAFFAELE Angelo AZT à 1 38
23 * PORZNER Manuel TIR à 1 38
24 * SHTEIN Grigoriy TSE à 1 38
25 * PEÁK Barnabás WCC à 1 38
26 ORCEAU Clement VDU à 1 38
27 * COSTA Andrea ROA à 1 38
28 * WIRTGEN Luc LPC à 1 38
29 JUNG Pierre henri MED à 1 38
30 * ARCHIBOLD Franklin WCC à 1 38
31 * SELENATI Nico AKR à 1 38
32 POLNICKÝ Jirí ELA à 1 38
33 * KOOISTRA Marten SEG à 1 38
34 HAGEN Carl Fredrik TJI à 1 38
35 * MURIAS Jakub WCC à 1 38 
36 * BARAC Antonio WCC à 1 38
37 * GAMPER Mario TIR à 1 38
38 * BAYER Tobias TIR à 1 38
39 * SIMON Quentin ETU à 1 38
40 * CASTRIQUE Jonas LSU à 1 38
41 * DONOVAN Mark WGN à 1 38
42 * VAN POUCKE Aaron LSU à 1 38
43 * PIDCOCK Thomas WGN à 1 38
44 * BATSAIKHAN Tegshba WCC à 1 38
45 * NIEUWENHUIS Joris DSU à 1 38
46 BETTINI Francesco AZT à 1 38
47 * JUNTUNEN Antti jussi MED à 1 38
48 * STITES Tyler USA à 1 38
49 * RUTSCH Jonas GER à 1 38
50 * HALLER Patrick GER à 1 38
51 * NATAROV Yuriy TSE à 1 38
52 * GROLLEAU Quentin AIX à 1 38
53 * ANTUNES Tiago SEG à 1 38
54 BOSMANS Wietse COC à 1 38
55 * VAN GILS Maxim LSU à 1 38
56 * HEINSCHKE Leon DSU à 1 38
57 * FROIDEVAUX Robin AKR à 1 38
58 * MCNULTY Brandon USA à 1 38
59 * BURGER Sven TIR à 1 38
60 * GARRISON Ian USA à 1 38
61 * HEIDEMANN Miguel GER à 1 38
62 * ULYSBAYEV Dinmukha TSE à 1 38
63 * MAIN Kent DDC à 1 38
64 * OTRUBA Jakub ELA à 1 38
65 * WRIGHT Fred GBR à 1 38
66 * HUGGER Jan GER à 1 38
67 REKITA Szymon LPC à 1 38  
68 * HENN Luca GER à 1 38
69 ČERNÝ Josef ELA à 1 38
70 * VITIELLO Angelo AZT à 1 38
71 * PAROZ Justin AKR à 1 38
72 * MACIEJUK Filip LPC à 1 38     
73 * PRONSKIY Vadim TSE à 1 38
74 * HIRSCHI Marc DSU à 1 38
75 * ŤOUPALÍK Adam COC à 1 38
76 * DE BOD Stefan DDC à 1 38
77 GAUTHIER Guillaume ETU à 1 38
78 BÁRTA Jan ELA à 1 38
79 CARAMEL Mathieu AIX à 1 38
80 THALMANN Roland VOL à 1 38
81 * GARCIA CASTAÑEDA WCC à 1 38
82 VANGSTAD Andreas TJI à 1 38
83 * CHOKRI El Mehdi DDC à 1 38
84 * FRIEDRICH Marco TIR à 1 38
85 * WELDU Hafetab DDC à 1 38
86 PAPILLON Lucas ROA à 1 38
87 BOUCHARD Geoffrey ROA à 1 38
88 * SCHUNK Conor USA à 1 38
89 SKJERPING Kristoffer TJI à 1 38
90 * FOUCHE James WGN à 1 38
91 * LÜSCHER Damian SUI à 1 38
92 * CHAMPION Thomas VDU à 1 38
93 MARTINELLI Ivan AZT à 1 38
94 * BANZER Gordian AKR à 1 38
95 * MEREDITH Charlie MED à 1 38
96 * DELACROIX Théo ETU à 1 38
97 * WILDAUER Markus TIR à 1 38
98 * MÄDER Gino SUI à 1 38
99 MEEUSEN Tom COC à 1 38
100 * MOBACH Jarno DSU à 1 38
101 * HUCK Alexis MED à 1 38
102 ORRICO Davide VOL à 1 38
103 * DEBONS Antoine SUI à 1 38
104 * NALLY Joseph GBR à 1 38
105 GAROSIO Andrea AZT à 1 38
106 * BRAYBROOKE Alexan AIX à 1 38
107 * SOUTON Julien DIJ à 1 38
108 MEILER Lukas VOL à 1 38
109 * O’LOUGHLIN Michael WGN à 1 38
110 * ARENSMAN Thymen SEG à 1 38
111 * WALKER Joey WGN à 1 38
112 * PFRIMMER Arnaud ETU à 1 38
113 * KUZMIN Anton TSE à 1 38
114 * DEBEAUMARCHE Nico DIJ à 1 38
115 BROCKHOFF Jan LPC à 1 38
116 CASTELLARNAU Florent AIX à 1 38
117 * MÜLLER Reto SUI à 1 38
118 * AMANN Dominik VOL à 1 38
119 * LOUVET Louis DIJ à 1 38
120 * CHZHAN Igor TSE à 1 38
121 * HARTLEY Adam GBR à 1 38
122 SCHELLING Patrick VOL à 1 38
123 * SOBRERO Matteo DDC à 1 38
124 GUILLONNET Adrien DIJ à 1 38
125 * BALDINGER Lukas MED à 1 38
126 * HOLSTAD Ludvik Aspe TJI à 1 38
127 * AASHEIM Aksel Fische TJI à 1 38
128 * SUTER Joel AKR à 1 38
129 * GAILLARD Marlon VDU à 1 38
130 ZAHÁLKA Matej ELA à 1 38
131 PELLEGRIN Mathieu DIJ à 1 38
132 * JEANNIERE Emilien VDU à 1 38
133 MEISEN Marcel COC à 1 38
134 KUKRLE Michael ELA à 1 38
135 SAUVAGE Paul ETU à 1 38
136 * MENANT Theo VDU à 2 55
137 * THIJSSEN Gerben LSU à 6 9
138 JOLIBERT Clément AIX à 9 27
139 * MOSTOV Zeke USA à 9 27
140 * MERTENS Julian LSU à 10 22
141 * RIGOLLOT Mathieu DIJ à 10 58
142 * CHAUDEY Gautier MED à 10 58
143 * VOISARD Yannis AKR à 10 58
144 * WILLIAMS Stephen SEG à 11 9
145 TERRASSON Pierre ROA à 12 50
146 * FERRON Valentin VDU à 12 50
147 * BEARD Cameron USA à 12 50
148 CHATELUS Axel ROA à 12 50

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 VAN DER POEL David COC les 152,2 km en 3h17’57” (moy. 46,094 km/h)
2 * STEDMAN Maximilian GBR à 9
3 AUBERT Rémi ETU à 14
4 * STORK Florian DSU à 17
5 * BUSSARD Dimitri SUI à 18
6 * SCHELLING Ide SEG à 19
7 JAMET Alexandre ROA à 19
8 MORENO SALA Adrià AIX à 20
9 * RÜEGG Lukas VOL à 22
10 CARLINI Ettore AZT à 36
11 * TEGGART Matthew WGN à 43
12 * STITES Tyler USA à 1 37
13 * MCNULTY Brandon USA à 1 37
14 * GARRISON Ian USA à 1 37
15 * STEWART Jake GBR à 1 44
16 * BOSTOCK Matthew GBR à 1 44
17 * HARTLEY Adam GBR à 1 45
18 * MEEUS Jordi SEG à 1 47
19 * KOOISTRA Marten SEG à 1 47
20 VERMEERSCH Gianni COC à 1 48
21 * ŤOUPALÍK Adam COC à 1 48
22 ORCEAU Clement VDU à 1 49
23 * DONOVAN Mark WGN à 1 49
24 THALMANN Roland VOL à 1 49
25 * FOUCHE James WGN à 1 49
26 ORRICO Davide VOL à 1 49
27 * O’LOUGHLIN Michael WGN à 1 49
28 SCHELLING Patrick VOL à 1 49
29 * GAILLARD Marlon VDU à 1 49
30 * OTRUBA Jakub ELA à 1 51
31 * WRIGHT Fred GBR à 1 51
32 ČERNÝ Josef ELA à 1 51
33 BÁRTA Jan ELA à 1 51
34 * NALLY Joseph GBR à 1 51
35 HAGEN Carl Fredrik TJI à 1 52
36 * NIEUWENHUIS Joris DSU à 1 52
37 BOSMANS Wietse COC à 1 52
38 * HIRSCHI Marc DSU à 1 52
39 * DE BOD Stefan DDC à 1 52
40 GAUTHIER Guillaume ETU à 1 52
41 * CHOKRI El Mehdi DDC à 1 52
42 SKJERPING Kristoffer TJI à 1 52
43 MEEUSEN Tom COC à 1 52
44 * MOBACH Jarno DSU à 1 52
45 * PFRIMMER Arnaud ETU à 1 52
46 * SOBRERO Matteo DDC à 1 52
47 VANGSTAD Andreas TJI à 1 53
48 * SELENATI Nico AKR à 1 54
49 * BANZER Gordian AKR à 1 54
50 * SUTER Joel AKR à 1 54
51 * LEYDER Pit LPC à 1 55
52 KRIEGER Alexander LPC à 1 55
53 * MÄRKL Niklas DSU à 1 55
54 * PEÁK Barnabás WCC à 1 55
55 * ARCHIBOLD Franklin WCC à 1 55
56 POLNICKÝ Jirí ELA à 1 55
57 * BARAC Antonio WCC à 1 55
58 * CASTRIQUE Jonas LSU à 1 55
59 * HEINSCHKE Leon DSU à 1 55
60 BROCKHOFF Jan LPC à 1 55
61 ZAHÁLKA Matej ELA à 1 55
62 MEISEN Marcel COC à 1 55
63 KUKRLE Michael ELA à 1 55
64 * LÜSCHER Damian SUI à 1 56
65 * DEBONS Antoine SUI à 1 56
66 * FRANZ Marcel GER à 1 57
67 JUNG Pierre henri MED à 1 57
68 * VAN POUCKE Aaron LSU à 1 57
69 * JUNTUNEN Antti jussi MED à 1 57
70 * HALLER Patrick GER à 1 57
71 * ANTUNES Tiago SEG à 1 57
72 * VAN GILS Maxim LSU à 1 57
73 BOUCHARD Geoffrey ROA à 1 57
74 * MEREDITH Charlie MED à 1 57
75 * ARENSMAN Thymen SEG à 1 57
76 * PORZNER Manuel TIR à 1 58
77 * WIRTGEN Luc LPC à 1 58
78 * SIMON Quentin ETU à 1 58
79 * GROLLEAU Quentin AIX à 1 58
80 REKITA Szymon LPC à 1 58        
81 * MACIEJUK Filip LPC à 1 58  
82 * FRIEDRICH Marco TIR à 1 58
83 * DELACROIX Théo ETU à 1 58
84 CASTELLARNAU Florent AIX à 1 58
85 * JEANNIERE Emilien VDU à 1 58
86 * MÄDER Gino SUI à 1 59
87 * MÜLLER Reto SUI à 1 59
88 GUILLONNET Adrien DIJ à 1 59
89 * SHTEIN Grigoriy TSE à 2 0
90 * GAMPER Mario TIR à 2 0
91 * BAYER Tobias TIR à 2 0
92 * PIDCOCK Thomas WGN à 2 0
93 * RUTSCH Jonas GER à 2 0
94 * NATAROV Yuriy TSE à 2 0
95 * HEIDEMANN Miguel GER à 2 0
96 * HUGGER Jan GER à 2 0
97 * HENN Luca GER à 2 0
98 MEILER Lukas VOL à 2 0
99 * WALKER Joey WGN à 2 0
100 * KUZMIN Anton TSE à 2 0
101 * MOZZATO Luca DDC à 2 1
102 * BURGER Sven TIR à 2 1
103 * MAIN Kent DDC à 2 1
104 * WELDU Hafetab DDC à 2 1
105 * MURIAS Jakub WCC à 2 2  
106 * BATSAIKHAN Tegshbaya WCC à 2 2
107 * GARCIA CASTAÑEDA Ma WCC à 2 2
108 PAPILLON Lucas ROA à 2 2
109 * ULYSBAYEV Dinmukham TSE à 2 3
110 * PRONSKIY Vadim TSE à 2 3
111 * SCHUNK Conor USA à 2 3
112 * CHZHAN Igor TSE à 2 3
113 CARAMEL Mathieu AIX à 2 5
114 * BRAYBROOKE Alexande AIX à 2 5
115 * COSTA Andrea ROA à 2 6
116 * FROIDEVAUX Robin AKR à 2 7
117 * PAROZ Justin AKR à 2 7
118 * HUCK Alexis MED à 2 7
119 * BALDINGER Lukas MED à 2 7
120 * CHAMPION Thomas VDU à 2 8
121 * AMANN Dominik VOL à 2 8
122 RAFFAELE Angelo AZT à 2 9
123 BETTINI Francesco AZT à 2 9
124 MARTINELLI Ivan AZT à 2 9
125 * DEBEAUMARCHE Nicola DIJ à 2 9
126 * LOUVET Louis DIJ à 2 9
127 * SOUTON Julien DIJ à 2 10
128 PELLEGRIN Mathieu DIJ à 2 10
129 GAROSIO Andrea AZT à 2 14
130 * WILDAUER Markus TIR à 2 17
131 * HOLSTAD Ludvik Aspelu TJI à 2 17
132 * AASHEIM Aksel Fischer TJI à 2 17
133 SAUVAGE Paul ETU à 2 18
134 PAGE Dylan SUI à 2 23
135 * VITIELLO Angelo AZT à 2 48
136 * MENANT Theo VDU à 3 15
137 * THIJSSEN Gerben LSU à 6 26
138 * MOSTOV Zeke USA à 9 52
139 JOLIBERT Clément AIX à 9 54
140 * MERTENS Julian LSU à 10 41
141 * WILLIAMS Stephen SEG à 11 18
142 * CHAUDEY Gautier MED à 11 27
143 * VOISARD Yannis AKR à 11 27
144 * RIGOLLOT Mathieu DIJ à 11 30
145 * FERRON Valentin VDU à 13 1
146 CHATELUS Axel ROA à 13 9
147 TERRASSON Pierre ROA à 13 14
148 * BEARD Cameron USA à 13 15