Giro d'Italia U23

Lucas Hamilton (Australia) triumfował w klasyfikacji generalnej Tour Alsace. Ostatni etap dla Fabio Jakobsena (SEG Racing Academy).

W ostatnim dniu Tour Alsace kolarze mieli do pokonania 155 kilometrów z Neuf-Brisac do Dannemari. Po drodze czekały na nich trzy górskie premie i trzy lotne finisze.

Już po sześciu kilometrach na czele kręciło sześciu kolarzy: Max Kanter (SUNWEB U-23), Lukas Spengler (SZWAJCARIA), Jan Brockhoff (LEOPARD), Jonas Rutsch (LOTTO – KERN HAUS) i Bas Tietema (AN POST – CHAIN REACTION).

Na lotnych finiszach brylował Tietema, który tym samym umocnił się i zapewnił sobie koszulkę dla najlepiej punktującego. W połowie dystansu przewaga oscylowała wokół pięciu minut.

Peleton cały czas naciskał i zdołał doścignąć ucieczkę na ostatnich kilometrach. Tym samym o zwycięstwie zadecydował sprint z dużej grupy. Najszybszy okazał się Fabio Jakobsen (SEG Racing Academy). Drugi był Kristoffer Skjerping (Team Joker Icopal), a trzeci Ethan Hayter (Wielka Brytania). Osiemnasty finiszował Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction).

Generalkę wygrał Lucas Hamilton (Australia), a świetne jedenaste miejsce wywalczył Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling).

Wyniki ostatniego etapu:

1 Fabio Jakobsen (Ned) SEG Racing Academy 3:40:54
2 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker – Icopal 0:00:00
3 Ethan Hayter (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
4 Gianni Vermeersch (Bel) Beobank – Corendon 0:00:00
5 Jasper Philipsen (Bel) 0:00:00
6 Fabian Lienhard (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
7 Aksel Nõmmela (Est) Leopard Pro Cycling 0:00:00
8 Markus Wildauer (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
9 Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:00
10 Leon Rohde (GER) Development Team Sunweb 0:00:00
11 Colin Stüssi (SUI) Roth – Akros 0:00:00
12 Fabien Schmidt (Fra) 0:00:00
13 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling 0:00:00
14 Mattia Frapporti (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:00
15 Matthew Teggart (Irl) An Post – Chainreaction 0:00:00
16 Oliver Wood (GBr) Team Wiggins 0:00:00
17 Frédéric Guillemot (Fra) 0:00:00
18 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) An Post – Chainreaction 0:00:00
19 Roland Thalmann (SUI) Roth – Akros 0:00:00
20 Tom Wirtgen (Lux) Leopard Pro Cycling 0:00:00
21 Enrico Salvador (Ita) Tirol Cycling Team 0:00:00
22 Cristian Mota Perez (Esp) 0:00:00
23 Mark Stewart (GBr) An Post – Chainreaction 0:00:00
24 Tiago Antunes (Por) 0:00:00
25 Lucas Hamilton (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:00
26 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker – Icopal 0:00:00
27 Mikkel Frølich Honoré (Den) 0:00:00
28 Ian Garrison (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:00
29 Adrien Legros (Fra) 0:00:00
30 Maximilian Kuen (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
31 Joshua Stritzinger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:00
32 Martin Schäppi (SUI) 0:00:00
33 Patrick Haller (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:00
34 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
35 Brandon McNulty (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:00
36 Pirmin Lang (SUI) Roth – Akros 0:00:00
37 Ole Forfang (Nor) Joker – Icopal 0:00:00
38 Tom Meeusen (Bel) Beobank – Corendon 0:00:00
39 Scott Davies (GBr) Team Wiggins 0:00:00
40 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb 0:00:00
41 Raphael Freienstein (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:00
42 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:00:00
43 Bjørn Tore Hoem (Nor) Joker – Icopal 0:00:00
44 Thomas Vereecken (Bel) 0:00:00
45 Julius Van Den Berg (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
46 Damian Lüscher (SUI) Roth – Akros 0:00:00
47 Mathieu Van Der Poel (Ned) Beobank – Corendon 0:00:00
48 Gregoire Tarride (Fra) 0:00:00
49 Gordian Banzer (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
50 Juanjo Aguero Ruiz (Esp) 0:00:00
51 Stuart Balfour (GBr) 0:00:00
52 Maxime Robert (Fra) 0:00:00
53 Hailemelekot Hailu (Eth) 0:00:00
54 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:00
55 Jaakko Hänninen (Fin) 0:00:00
56 Jan Hugger (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:00
57 Emiel Planckaert (Bel) 0:00:00
58 Rémi Aubert (Fra) 0:00:00
59 Nathan Draper (GBr) Team Wiggins 0:00:00
60 Robert Stannard (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:00
61 Dylan Sunderland (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:00
62 Edward Anderson (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:00
63 James Knox (GBr) Team Wiggins 0:00:00
64 Johannes Adamietz (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:00
65 Steff Cras (Bel) 0:00:00
66 Lucas Eriksson (Swe) SEG Racing Academy 0:00:00
67 Jan Maas (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
68 Pascal Eenkhoorn (Ned) 0:00:00
69 Joab Schneiter (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
70 Matteo Spreafico (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:00
71 Albert Muela Galvez (Esp) An Post – Chainreaction 0:00:00
72 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:00
73 Jan Rüttimann (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
74 Jai Hindley (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:00
75 Joey Walker (GBr) Team Wiggins 0:00:00
76 Luca Henn (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:00
77 Stan Dewulf (Bel) 0:00:00
78 Regan Gough (NZl) An Post – Chainreaction 0:00:00
79 Yolan Sylvestre (Fra) 0:00:00
80 Maxime Le Lavandier (Fra) 0:00:00
81 Thomas Devaux (Fra) 0:00:00
82 Anthony Rappo (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
83 Geoffrey Bouchard (Fra) 0:00:00
84 Florian Nowak (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:00
85 Mathieu Caramel (Fra) 0:00:00
86 Ryan Reilly (Irl) 0:00:00
87 Aaron Verwilst (Bel) 0:00:00
88 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:00
89 Yoann Barbas (Fra) 0:00:00
90 Marcel Meisen (GER) Beobank – Corendon 0:00:13
91 Mattia Cattaneo (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:13
92 Michael Storer (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:17
93 Felix Gall (AUT) Development Team Sunweb 0:00:19
94 Davide Ballerini (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:39
95 Alexandre Jamet (Fra) 0:00:53
96 David Van Der Poel (Ned) Beobank – Corendon 0:00:53
97 Lukas Spengler (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:01:03
98 Jan Brockhoff (GER) Leopard Pro Cycling 0:01:03
99 Max Kanter (GER) Development Team Sunweb 0:01:03
100 Florian Barket (Fra) 0:01:03
101 Jonas Rutsch (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:01:03
102 Ludovic Viennet (Fra) 0:01:08
103 Alexis Huck (Fra) 0:01:15
104 Bas Tietema (Ned) An Post – Chainreaction 0:01:31
105 Edoardo Affini (Ita) SEG Racing Academy 0:02:20
106 Axel Chatelus (Fra) 0:03:34
107 Edouard Lauber (Fra) 0:03:41
108 Benjamin Dyball (Aus) 0:05:20
109 Etienne Georgi (GBr) Team Wiggins 0:05:20
110 Samuel Jenner (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:05:20
111 Callum Scotson (Aus) 0:05:20
112 Florent Castellarnau (Fra) 0:05:20
113 Aurélien Lionnet (Fra) 0:00:00
DNF Philipp Walsleben (GER) Beobank – Corendon
DNF Valentin Baillifard (SUI) Roth – Akros
DNS Markus Hoelgaard (Nor) Joker – Icopal

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Lucas Hamilton (Aus) Nationalmannschaft Australien 15:36:12
2 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker – Icopal 0:00:09
3 Brandon McNulty (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:20
4 Steff Cras (Bel) 0:00:21
5 Scott Davies (GBr) Team Wiggins 0:00:26
6 James Knox (GBr) Team Wiggins 0:00:39
7 Fabien Schmidt (Fra) 0:00:44
8 Colin Stüssi (SUI) Roth – Akros 0:00:53
9 Jai Hindley (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:01:03
10 Thomas Vereecken (Bel) 0:01:23
11 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:01:59
12 Gregoire Tarride (Fra) 0:02:14
13 Maxime Robert (Fra) 0:02:37
14 Jaakko Hänninen (Fin) 0:03:23
15 Michael Storer (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:03:35
16 Raphael Freienstein (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:04:38
17 Yoann Barbas (Fra) 0:04:41
18 Mattia Cattaneo (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:04:44
19 Pascal Eenkhoorn (Ned) 0:05:03
20 Bjørn Tore Hoem (Nor) Joker – Icopal 0:05:24
21 Lucas Eriksson (Swe) SEG Racing Academy 0:05:30
22 Tiago Antunes (Por) 0:05:56
23 Adrien Legros (Fra) 0:06:22
24 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:06:51
25 Jan Maas (Ned) SEG Racing Academy 0:07:41
26 Gordian Banzer (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:08:35
27 Tom Wirtgen (Lux) Leopard Pro Cycling 0:09:33
28 Emiel Planckaert (Bel) 0:09:51
29 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni – Sidermec Bottecchia 0:11:58
30 Johannes Adamietz (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:13:55
31 Geoffrey Bouchard (Fra) 0:14:41
32 Edward Anderson (USA) Nationalmannschaft USA 0:14:51
33 Gianni Vermeersch (Bel) Beobank – Corendon 0:14:59
34 Stuart Balfour (GBr) 0:15:46
35 Maximilian Kuen (AUT) Tirol Cycling Team 0:15:46
36 Luca Henn (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:17:50
37 Robert Stannard (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:18:01
38 Edouard Lauber (Fra) 0:18:37
39 Mathieu Van Der Poel (Ned) Beobank – Corendon 0:20:56
40 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni – Sidermec Bottecchia 0:21:18
41 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) An Post – Chainreaction 0:22:10
42 Matthew Teggart (Irl) An Post – Chainreaction 0:22:29
43 Roland Thalmann (SUI) Roth – Akros 0:23:06
44 Jan Rüttimann (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:23:09
45 Julius Van Den Berg (Ned) SEG Racing Academy 0:23:29
46 Stan Dewulf (Bel) 0:23:41
47 Aaron Verwilst (Bel) 0:25:12
48 Frédéric Guillemot (Fra) 0:25:32
49 Mikkel Frølich Honoré (Den) 0:26:59
50 Martin Schäppi (SUI) 0:27:16
51 Ole Forfang (Nor) Joker – Icopal 0:27:34
52 Joshua Stritzinger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:27:37
53 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker – Icopal 0:28:56
54 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:30:40
55 Florian Nowak (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:31:46
56 Felix Gall (AUT) Development Team Sunweb 0:32:31
57 Patrick Haller (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:33:12
58 Yolan Sylvestre (Fra) 0:35:31
59 Axel Chatelus (Fra) 0:36:01
60 Rémi Aubert (Fra) 0:36:58
61 Damian Lüscher (SUI) Roth – Akros 0:37:20
62 Regan Gough (NZl) An Post – Chainreaction 0:38:32
63 Enrico Salvador (Ita) Tirol Cycling Team 0:39:07
64 Dylan Sunderland (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:39:13
65 Oliver Wood (GBr) Team Wiggins 0:39:17
66 Max Kanter (GER) Development Team Sunweb 0:39:58
67 Jasper Philipsen (Bel) 0:40:44
68 Bas Tietema (Ned) An Post – Chainreaction 0:40:49
69 Fabian Lienhard (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:40:59
70 Anthony Rappo (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:40:59
71 Hailemelekot Hailu (Eth) 0:41:28
72 Mattia Frapporti (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:42:20
73 Maxime Le Lavandier (Fra) 0:42:50
74 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb 0:43:01
75 Florent Castellarnau (Fra) 0:43:30
76 Pirmin Lang (SUI) Roth – Akros 0:44:19
77 Joab Schneiter (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:44:20
78 Tom Meeusen (Bel) Beobank – Corendon 0:44:56
79 Etienne Georgi (GBr) Team Wiggins 0:45:14
80 Ryan Reilly (Irl) 0:45:45
81 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling 0:45:54
82 Matteo Spreafico (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:45:55
83 Benjamin Dyball (Aus) 0:46:00
84 Thomas Devaux (Fra) 0:46:14
85 Juanjo Aguero Ruiz (Esp) 0:46:19
86 Alexandre Jamet (Fra) 0:46:46
87 Joey Walker (GBr) Team Wiggins 0:47:07
88 Albert Muela Galvez (Esp) An Post – Chainreaction 0:47:43
89 Mark Stewart (GBr) An Post – Chainreaction 0:47:58
90 Ludovic Viennet (Fra) 0:48:00
91 Lukas Spengler (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:49:12
92 Aurélien Lionnet (Fra) 0:50:10
93 Cristian Mota Perez (Esp) 0:51:18
94 Callum Scotson (Aus) 0:51:18
95 Davide Ballerini (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:51:38
96 Samuel Jenner (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:51:49
97 Nathan Draper (GBr) Team Wiggins 0:52:41
98 Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:52:55
99 Jan Hugger (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:53:35
100 Jan Brockhoff (GER) Leopard Pro Cycling 0:53:44
101 Jonas Rutsch (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:53:59
102 Marcel Meisen (GER) Beobank – Corendon 0:54:34
103 Leon Rohde (GER) Development Team Sunweb 0:55:00
104 Mathieu Caramel (Fra) 0:55:18
105 Edoardo Affini (Ita) SEG Racing Academy 0:55:48
106 Alexis Huck (Fra) 0:57:31
107 Ian Garrison (USA) Nationalmannschaft USA 0:57:42
108 Markus Wildauer (AUT) Tirol Cycling Team 0:59:24
109 Aksel Nõmmela (Est) Leopard Pro Cycling 1:00:02
110 Fabio Jakobsen (Ned) SEG Racing Academy 1:00:25
111 Ethan Hayter (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 1:00:54
112 David Van Der Poel (Ned) Beobank – Corendon 1:03:46
113 Florian Barket (Fra) 1:05:55