Tour of Oman

Alexey Lutsenko podpisał nowy kontrakt, który połączył go z kazachską ekipą do końca sezonu 2020.

To już szósty sezon Lutsenki w Astanie, który przeniósł się tutaj po zdobyciu mistrza świata w orlikach (Valkenburg 2012 r.). W tym sezonie zdobył mistrzostwo swojego kraju w wyścigu ze startu wspólnego, wygrał także generalkę Tour of Oman i dwa etapy w Tour of Austria. Był także pomocnym kolarzem dla Miguela Angela Lopeza podczas Giro d’Italia. Kolumbijczyk wywalczył tam podium klasyfikacji generalnej.

Bardzo się cieszę, że kierownictwo zaproponowało mi przedłużenie umowy. To dla mnie potwierdzenie zaufania, którym mnie obdarzono. Czuję się tutaj bardzo dobrze, a panująca tutaj rodzinna atmosfera tylko dodaje sił do walki. Mam poważne cele na koleje dwa lata i zamierzam je tutaj zrealizować

– powiedział po podpisaniu umowy Lutsenko.

Aleksander Winokurow jest zadowolony, że udało się utrzymać w zespole kazachskiego zawodnika:

Mimo tego, że Aleksey ma na swoim koncie sporo dobrych wyników, trzeba pamiętać, że to wciąż młody kolarz. W tym roku pokazał, że umie powalczyć także w wyścigach tygodniowych, a nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Poprzedni artykułTour of Denmark 2018: Popis Wouta van Aerta!
Następny artykułTour Alsace 2018: David van der Poel nowym liderem