Jozef Cooreman

Marc Hirschi (Development Team Sunweb) wygrał królewski etap Tour Alsace. Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) szósty!

Po wczorajszym trudnym etapie dzisiaj na zawodników walczących we Francji czekał prawdziwie królewski odcinek. 165 kilometrów z Ribeauvillé do Station du Lac Blac, a po drodze aż sześć górskich premii, w tym między innymi Col du Petit Ballon (9,0 km długości; średnie nachylenie 6,1%) i finałowy podjazd Col du Calvaire Station du Lac Blanc (10,0 km długości; średnie nachylenie 6,9%).

Na drugim podjeździe uformował się mocny odjazd, w którym jechał Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling). Wraz z Polakiem na przodzie kręcili: Carl Fredrik Hagen (Joker-Icopal), Thymen Arensman (SEG Racing Academy), Matthew Teggart i Thomas Pidcock (obaj Team Wiggins), Marlon Gaillard (Vendée U), Rémi Aubert (CC Etupes), Ettore Carlini (D’Amico-Utensilnord), Marcel Franz (Niemcy), Alexander Braybrooke (AVC Aix-en-Provence), Patrick Schelling (Team Vorarlberg-Santic) oraz Yannis Voisard (Akros-Renfer SA).

Mimo uformowania się ucieczki z tyłu na każdym z podjazdów także mieliśmy kolejne ataki. Niestety po Col du Petit Ballon z czołówki odpadł na chwilę Rekita. Grupki ostatecznie zjechały się na 60 kilometrów przed metą.

W kolejny odjazd zabrali się: Kristoffer Skjerping (Joker-Icopal), Patrick Schelling (Team Vorarlberg-Santic) i Adrien Guillonnet (SCO Dijon-Team Materiel-velo.com). Za tą trójką kręcili: Lucas Papillon (CR4C Roanne), Jordi Meeus (SEG Racing Academy), Patrick Haller (Niemcy) i Jiri Polnicky (Elkov-Author), a między grupami jechał Rekita.

Szymon na finałowym podjeździe dojechał do czołówki, w której zostali Schelling i Guillonnett. Jednak tylko 20 sekund za nimi kręciła kolejna grupka, w której byli faworyci wyścigu. Wszystko zjechało się na 4 kilometry przed metą.

Ostatnie kilometry podjazdu to walka na wymęczenie, z której najlepiej wyszedł Marc Hirschi (Development Team Sunweb). Drugi był Geoffrey Bouchard (CR4C Roanne), który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce wywalczył Brandon McNulty (Rally Cycling).

Świetnie jadący dzisiaj Szymon Rekita przyjechał na metę królewskiego etapu jako szósty i w generalce awansował na dziesiątą pozycję!

Wyniki czwartego etapu:

1 * HIRSCHI Marc DSU les 165,3 km en 4h58’10” (moy. 33,263 km/h) (b : 12”)
2 BOUCHARD Geoffrey ROA à 2 (b : 6”)
3 * MCNULTY Brandon USA à 2 (b : 4”)
4 GUILLONNET Adrien DIJ à 14 (b : 3”)
5 * PRONSKIY Vadim TSE à 18
6 REKITA Szymon LPC à 30  
7 SCHELLING Patrick VOL à 32 (b : 2”)
8 * HARTLEY Adam GBR à 59
9 * DONOVAN Mark WGN à 1 4
10 * STORK Florian DSU à 1 9
11 * BANZER Gordian AKR à 1 29
12 SKJERPING Kristoffer TJI à 2 2 (b : 1”)
13 VERMEERSCH Gianni COC à 3 18
14 * WELDU Hafetab DDC à 3 20
15 * VAN GILS Maxim LSU à 3 31
16 * MÄDER Gino SUI à 3 31
17 MORENO SALA Adrià AIX à 3 31
18 PAPILLON Lucas ROA à 3 49
19 * STEDMAN Maximilian GBR à 4 10
20 * LÜSCHER Damian SUI à 4 34
21 * GARCIA CASTAÑEDA WCC à 4 34
22 * RÜEGG Lukas VOL à 4 42
23 KUKRLE Michael ELA à 5 33
24 HAGEN Carl Fredrik TJI à 5 45 (b : 2”)
25 * ANTUNES Tiago SEG à 5 49
26 * BURGER Sven TIR à 6 26
27 * VAN POUCKE Aaron LSU à 7 14
28 GAROSIO Andrea AZT à 7 30
29 MARTINELLI Ivan AZT à 7 30
30 * BARAC Antonio WCC à 7 37
31 * PFRIMMER Arnaud ETU à 8 4
32 * HALLER Patrick GER à 8 18
33 BÁRTA Jan ELA à 9 29
34 POLNICKÝ Jirí ELA à 9 29
35 * WIRTGEN Luc LPC à 9 57
36 * BRAYBROOKE Alexan AIX à 10 17
37 THALMANN Roland VOL à 11 10 (b : 3”)
38 * GAMPER Mario TIR à 12 18
39 KRIEGER Alexander LPC à 12 18
40 ORRICO Davide VOL à 12 55
41 * CHOKRI El Mehdi DDC à 13 4
42 * MÄRKL Niklas DSU à 13 4
43 * TEGGART Matthew WGN à 13 8
44 * ŤOUPALÍK Adam COC à 13 56 (b : 1”)
45 * MACIEJUK Filip LPC à 14 58 
46 * HEIDEMANN Miguel GER à 14 58
47 * WRIGHT Fred GBR à 15 12
48 * BAYER Tobias TIR à 16 15
49 * WILDAUER Markus TIR à 16 15
50 * THIJSSEN Gerben LSU à 16 15
51 * PEÁK Barnabás WCC à 16 15
52 * MERTENS Julian LSU à 16 15
53 * RUTSCH Jonas GER à 17 7
54 * NIEUWENHUIS Joris DSU à 17 7
55 VANGSTAD Andreas TJI à 18 7
56 MEILER Lukas VOL à 18 57
57 * NATAROV Yuriy TSE à 19 7
58 * WILLIAMS Stephen SEG à 20 34
59 * ULYSBAYEV Dinmukha TSE à 22 15
60 * PAROZ Justin AKR à 23 21
61 * FRANZ Marcel GER à 24 26
62 * DE BOD Stefan DDC à 24 26
63 * MAIN Kent DDC à 24 26
64 * KUZMIN Anton TSE à 24 26
65 * HUGGER Jan GER à 25 33
66 * HENN Luca GER à 25 33
67 * LEYDER Pit LPC à 25 33
68 * LOUVET Louis DIJ à 25 33
69 * ARENSMAN Thymen SEG à 25 33
70 * FRIEDRICH Marco TIR à 27 5
71 * STEWART Jake GBR à 27 5
72 * WALKER Joey WGN à 27 5
73 AUBERT Rémi ETU à 27 5 (b : 1”)
74 * CASTRIQUE Jonas LSU à 27 5
75 JAMET Alexandre ROA à 27 5
76 * BATSAIKHAN Tegshba WCC à 27 5
77 * FOUCHE James WGN à 27 5
78 * HOLSTAD Ludvik Aspe TJI à 27 5
79 * BUSSARD Dimitri SUI à 27 5
80 ČERNÝ Josef ELA à 27 5
81 * MEREDITH Charlie MED à 27 5
82 * OTRUBA Jakub ELA à 27 5
83 * PIDCOCK Thomas WGN à 27 5 (b : 3”)
84 * RIGOLLOT Mathieu DIJ à 27 5
85 * GROLLEAU Quentin AIX à 29 32
86 * SHTEIN Grigoriy TSE à 29 32
87 PAGE Dylan SUI à 29 32
88 * SELENATI Nico AKR à 29 32
89 * DEBONS Antoine SUI à 29 32
90 ZAHÁLKA Matej ELA à 29 32
91 CHATELUS Axel ROA à 29 32
92 * BEARD Cameron USA à 29 32
93 MEISEN Marcel COC à 29 32
94 * COSTA Andrea ROA à 29 32
95 * JUNTUNEN Antti jussi MED à 29 32
96 * GAILLARD Marlon VDU à 29 32
97 BOSMANS Wietse COC à 29 32
98 SAUVAGE Paul ETU à 29 32
99 * AASHEIM Aksel Fische TJI à 29 32
100 * SIMON Quentin ETU à 29 32
101 * HEINSCHKE Leon DSU à 29 43
102 * DELACROIX Théo ETU à 31 14
103 GAUTHIER Guillaume ETU à 31 14
104 CASTELLARNAU Florent AIX à 33 5
105 CARAMEL Mathieu AIX à 34 38
106 * VOISARD Yannis AKR à 34 52
107 BROCKHOFF Jan LPC à 34 59
108 * ARCHIBOLD Franklin WCC à 35 15
109 * MURIAS Jakub WCC à 35 15 
110 * BOSTOCK Matthew GBR à 35 51
111 * O’LOUGHLIN Michael WGN à 35 51
112 * MEEUS Jordi SEG à 35 51
113 * MOSTOV Zeke USA à 35 51
114 * STITES Tyler USA à 35 51
115 TERRASSON Pierre ROA à 36 1
116 * KOOISTRA Marten SEG à 36 4
117 MEEUSEN Tom COC à 36 52
118 * PORZNER Manuel TIR à 36 52
119 * CHAMPION Thomas VDU à 37 56
120 * DEBEAUMARCHE Nico DIJ à 39 58
121 * SOUTON Julien DIJ à 39 58
122 * VITIELLO Angelo AZT à 45 20
123 * SUTER Joel AKR à 45 23
124 CARLINI Ettore AZT à 45 23

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 BOUCHARD Geoffrey ROA les 460,6 km en 12h10’30” 460,6 km (moy. 37,818 kmh)
2 * HIRSCHI Marc DSU à 22
3 * MCNULTY Brandon USA à 27
4 GUILLONNET Adrien DIJ à 1 8
5 * STORK Florian DSU à 1 12
6 * PRONSKIY Vadim TSE à 1 19
7 * DONOVAN Mark WGN à 1 54
8 * HARTLEY Adam GBR à 2 21
9 * BANZER Gordian AKR à 2 42
10 REKITA Szymon LPC à 3 36    
11 MORENO SALA Adrià AIX à 3 42
12 * STEDMAN Maximilian GBR à 4 22
13 * WELDU Hafetab DDC à 4 31
14 VERMEERSCH Gianni COC à 4 46
15 * RÜEGG Lukas VOL à 5 25
16 SKJERPING Kristoffer TJI à 5 28
17 * VAN GILS Maxim LSU à 5 42
18 PAPILLON Lucas ROA à 6 54
19 * GARCIA CASTAÑEDA Ma WCC à 7 0
20 HAGEN Carl Fredrik TJI à 7 27
21 SCHELLING Patrick VOL à 8 19
22 KUKRLE Michael ELA à 8 41
23 * BURGER Sven TIR à 8 55
24 MARTINELLI Ivan AZT à 9 10
25 * PFRIMMER Arnaud ETU à 9 43
26 * VAN POUCKE Aaron LSU à 9 56
27 GAROSIO Andrea AZT à 10 47
28 * BARAC Antonio WCC à 10 49
29 * ANTUNES Tiago SEG à 11 7
30 * MÄDER Gino SUI à 12 17
31 POLNICKÝ Jirí ELA à 12 27
32 * BRAYBROOKE Alexande AIX à 12 32
33 * HALLER Patrick GER à 13 36
34 * WIRTGEN Luc LPC à 13 54
35 BÁRTA Jan ELA à 14 0
36 * TEGGART Matthew WGN à 14 21
37 THALMANN Roland VOL à 15 4
38 * GAMPER Mario TIR à 16 17
39 * PEÁK Barnabás WCC à 17 48
40 KRIEGER Alexander LPC à 18 54
41 VANGSTAD Andreas TJI à 19 23
42 ORRICO Davide VOL à 19 56
43 * LÜSCHER Damian SUI à 20 26
44 * RUTSCH Jonas GER à 20 36
45 * MÄRKL Niklas DSU à 20 39
46 * ŤOUPALÍK Adam COC à 21 7
47 * NATAROV Yuriy TSE à 21 11
48 * CHOKRI El Mehdi DDC à 22 12
49 * WILDAUER Markus TIR à 22 21
50 MEILER Lukas VOL à 22 56
51 * MACIEJUK Filip LPC à 23 5 
52 * NIEUWENHUIS Joris DSU à 24 18
53 * HEIDEMANN Miguel GER à 24 20
54 * BAYER Tobias TIR à 27 26
55 * MAIN Kent DDC à 27 54
56 * BUSSARD Dimitri SUI à 28 22
57 * ULYSBAYEV Dinmukham TSE à 28 29
58 * MERTENS Julian LSU à 28 29
59 * THIJSSEN Gerben LSU à 29 0
60 * WRIGHT Fred GBR à 29 6
61 * ARENSMAN Thymen SEG à 29 9
62 JAMET Alexandre ROA à 29 13
63 * PAROZ Justin AKR à 29 31
64 * OTRUBA Jakub ELA à 29 33
65 AUBERT Rémi ETU à 29 49
66 * MEREDITH Charlie MED à 29 51
67 * BATSAIKHAN Tegshbaya WCC à 32 9
68 * KUZMIN Anton TSE à 32 39
69 ČERNÝ Josef ELA à 32 47
70 * CASTRIQUE Jonas LSU à 32 51
71 * FRANZ Marcel GER à 33 0
72 * SIMON Quentin ETU à 33 9
73 * LEYDER Pit LPC à 33 30
74 * FRIEDRICH Marco TIR à 33 46
75 * GAILLARD Marlon VDU à 34 1
76 * WALKER Joey WGN à 34 14
77 * DE BOD Stefan DDC à 34 16
78 * SHTEIN Grigoriy TSE à 34 18
79 GAUTHIER Guillaume ETU à 34 45
80 * HENN Luca GER à 35 31
81 CASTELLARNAU Florent AIX à 35 53
82 * HUGGER Jan GER à 36 33
83 * AASHEIM Aksel Fischer TJI à 36 39
84 * GROLLEAU Quentin AIX à 36 42
85 * STEWART Jake GBR à 36 47
86 * FOUCHE James WGN à 36 52
87 * PIDCOCK Thomas WGN à 36 58
88 * DEBONS Antoine SUI à 38 30
89 * COSTA Andrea ROA à 38 58
90 * ARCHIBOLD Franklin WCC à 39 42
91 * HEINSCHKE Leon DSU à 39 43
92 SAUVAGE Paul ETU à 39 55
93 * MURIAS Jakub WCC à 40 3  
94 MEISEN Marcel COC à 41 0
95 * DELACROIX Théo ETU à 41 10
96 * WILLIAMS Stephen SEG à 41 25
97 * JUNTUNEN Antti jussi MED à 42 21
98 BOSMANS Wietse COC à 42 39
99 * SELENATI Nico AKR à 43 29
100 * CHAMPION Thomas VDU à 44 34
101 * LOUVET Louis DIJ à 44 58
102 ZAHÁLKA Matej ELA à 45 52
103 MEEUSEN Tom COC à 46 18
104 PAGE Dylan SUI à 47 26
105 * O’LOUGHLIN Michael WGN à 47 51
106 * BEARD Cameron USA à 48 27
107 * RIGOLLOT Mathieu DIJ à 48 41
108 * PORZNER Manuel TIR à 49 25
109 CARAMEL Mathieu AIX à 49 47
110 * KOOISTRA Marten SEG à 50 13
111 * SOUTON Julien DIJ à 51 52
112 * DEBEAUMARCHE Nicola DIJ à 51 55
113 * VOISARD Yannis AKR à 52 15
114 CARLINI Ettore AZT à 54 45
115 * HOLSTAD Ludvik Aspelu TJI à 54 59
116 BROCKHOFF Jan LPC à 55 8
117 * SUTER Joel AKR à 55 34
118 * BOSTOCK Matthew GBR à 56 0
119 * STITES Tyler USA à 59 20
120 TERRASSON Pierre ROA à 59 23
121 * MEEUS Jordi SEG à 1 1 32
122 CHATELUS Axel ROA à 1 6 12
123 * MOSTOV Zeke USA à 1 9 41
124 * VITIELLO Angelo AZT à 1 13 1