fot. BORA-hansgrohe

Peter Kennaugh (BORA-hansgrohe) po pięknej akcji triumfował na trasie Grand Prix Cerami.

Belgijski klasyk rozegrano dzisiaj po raz 52. Trasa z Saint-Ghislain do Frameries liczyła ponad 202 kilometry. Po drodze kolarze musieli się zmierzyć z kilkoma podjazdami, a dodatkową trudnością były trzy sektory brukowane.

Jedynym Polakiem w stawce był Szymon Rekita w koszulce Leopard Pro Cycling. W pierwszą ucieczkę zabrali się: Peter Kennaugh (BORA-hansgrohe), Mads Würtz Schmidt (Team Katusha-Alpecin), Wesley Kreder (Wanty-Groupe Gobert), Maxime Farazijn (Sport Vlaanderen-Baloise) i Lasse Norman Hansen (Aqua Blue Sport). Piątka dość szybko wypracowała sobie ponad pięć minut przewagi.

Peleton cały czas prowadziła ekipa BMC Racing Team, a ucieczka na podjazdach bardzo się porwała. Na 80 kilometrów przed metą z pierwszej akcji został tylko Kennaugh, a dojechali do niego Jean-Pierre Drucker (BMC Racing Team), Jelle Wallays (Lotto-Soudal), Robbert De Greef (Roompot-Nederlandse Loterij) i Jonas Rutsch (Team Lotto-Kern Haus).

Po kolejnych kilkunastu kilometrach z peleton skontrowali kolejni kolarze: Aleksejs Saramotins (BORA-hansgrohe), Viacheslav Kuznetsov (Team Katusha-Alpecin), Jan Bakelants (AG2R La Mondiale), Jérôme Baugnies (Wanty-Groupe Gobert), Benjamin Declercq (Sport Vlaanderen-Baloise) i Angelo Tulik (Direct Energie).

Peleton cały czas zdawał się kontrolować sytuację i przewaga harcowników nie wynosiła więcej niż 50 sekund na ostatnich 30 kilometrach. Jednak ucieczka nie chciała rezygnować i na ostatni kilometr wjechała z zapasem kilku sekund!

Najwięcej sił i ambicji zachował Peter Kennaugh (BORA-hansgrohe) i to Brytyjczyk mógł się cieszyć ze swojego pierwszego triumfu w koszulce niemieckiej ekipy. Drugi był Jérôme Baugnies (Wanty-Groupe Gobert), a trzeci Benjamin Declercq (Sport Vlaanderen-Baloise).

Szymon Rekita zajął 47. miejsce.

Wyniki:

1 KENNAUGH Peter (GBR) BOH 4:46:36
2 BAUGNIES Jérôme (BEL) WGG 0:00:00
3 DECLERCQ Benjamin (BEL) SVB 0:00:00
4 SARAMOTINS Aleksejs (LAT) BOH 0:00:02
5 DRUCKER Jean-Pierre (LUX) BMC 0:00:02
6 BAKELANTS Jan (BEL) ALM 0:00:02
7 KUZNETSOV Viacheslav (RUS) TKA 0:00:02
8 MC CARTHY Jay (AUS) BOH 0:00:02
9 NIZZOLO Giacomo (ITA) TFS 0:00:02
10 MEURISSE Xandro (BEL) WGG 0:00:02
11 CARDIS Romain (FRA) TDE 0:00:02
12 GERTS Floris (NED) RNL 0:00:02
13 ROELANDTS Jurgen (BEL) BMC 0:00:02
14 VAN DER LIJKE Nick (NED) RNL 0:00:02
15 MCNALLY Mark (GBR) WGG 0:00:02
16 JULES Justin (FRA) WVA 0:00:02
17 VANTHOURENHOUT Michael (BEL) MAB 0:00:02
18 WARLOP Jordi (BEL) SVB 0:00:02
19 BACKAERT Frederik (BEL) WGG 0:00:02
20 IDJOUADIENE Pierre (FRA) RLM 0:00:02
21 SCHORMAIR Fabian (GER) LKH 0:00:02
22 FARAZIJN Maxime (BEL) SVB 0:00:02
23 PONS Gaëtan (LUX) LPC 0:00:02
24 DE LAAT Jasper (NED) MET 0:00:02
25 GIBBONS Ryan (RSA) DDD 0:00:02
26 GMELICH MEIJLING Jarno (NED) MET 0:00:02
27 VAN MELSEN Kevin (BEL) WGG 0:00:02
28 REYNAERTS Wim (BEL) CIB 0:00:02
29 VAN EMPEL Etienne (NED) RNL 0:00:02
30 MAES Nikolas (BEL) LTS 0:00:02
31 REBELLIN Davide (ITA) SNE 0:00:02
32 DEBUSSCHERE Jens (BEL) LTS 0:00:02
33 VAN DER SANDE Tosh (BEL) LTS 0:00:02
34 BOUHANNI Nacer (FRA) COF 0:00:02
35 VAN DEN BERG Lars (NED) MET 0:00:02
36 TEUNS Dylan (BEL) BMC 0:00:02
37 MONFORT Maxime (BEL) LTS 0:00:02
38 HEIDER Christopher (GER) TDA 0:00:02
39 STEVENS Timothy (BEL) CIB 0:00:02
40 THURAU Sven (GER) TDA 0:00:02
41 DE GENDT Aime (BEL) SVB 0:00:02
42 BETTIOL Alberto (ITA) BMC 0:00:02
43 MERTZ Remy (BEL) LTS 0:00:02
44 MACHADO Tiago (POR) TKA 0:00:02
45 WIRTGEN Tom (LUX) AAS 0:00:02
46 VAN ROOY Kenneth (BEL) SVB 0:00:02
47 REKITA Szymon (POL) LPC 0:00:02
48 BIERMANS Jenthe (BEL) TKA 0:00:02
49 REGUIGUI Youcef (ALG) SNE 0:00:02
50 TASSET Marvin (BEL) AAS 0:00:02
51 WALSH Edward (CAN) PCW 0:00:02
52 VAN GOMPEL Mathias (BEL) SVB 0:00:02
53 MONK Cyrus (AUS) DEC 0:00:02
54 VAN HOOYDONCK Nathan (BEL) BMC 0:00:02
55 REYNAERTS Jan (BEL) CIB 0:00:02
56 HENN Luca (GER) LKH 0:00:02
57 VLIEGEN Loïc (BEL) BMC 0:00:02
58 SLAGMULDERS Yorick (BEL) PCW 0:00:02
59 VANDENBERGH Stijn (BEL) ALM 0:00:02
60 RUYTERS Brecht (BEL) CIB 0:00:02
61 BAUDE Arthur (BEL) AAS 0:00:02
62 VERWILST Aaron (BEL) SVB 0:00:02
63 VAN DER HORST Dennis (NED) MET 0:00:02
64 TRONET Steven (FRA) RLM 0:00:02
65 EVRARD Laurent (BEL) SNE 0:00:02
66 KØRNER Max Emil Boholm (NOR) PCW 0:00:02
67 BOUWMANS Dylan (NED) MET 0:00:02
68 DERNIES Tom (BEL) RLM 0:00:02
69 MATHIS Marco (GER) TKA 0:00:02
70 TULIK Angelo (FRA) TDE 0:00:27
71 DE GREEF Robbert (NED) RNL 0:00:27
72 KNAUP Tobias (GER) LKH 0:00:33
73 VAN POPPEL Boy (NED) TFS 0:00:36
74 DE BOCK Stijn (BEL) CIB 0:00:36
75 SELIG Rüdiger (GER) BOH 0:00:36
76 THWAITES Scott (GBR) DDD 0:00:45
77 BAUER Dominik (GER) TDA 0:00:45
78 SEYNAEVE Lander (BEL) RLM 0:00:45
79 COSNEFROY Benoit (FRA) ALM 0:00:45
80 PFINGSTEN Christoph (GER) BOH 0:00:45
81 ARCHBOLD Shane (NZL) ABS 0:00:51
82 SCHILLINGER Andreas (GER) BOH 0:00:53
83 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose (ESP) BMC 0:00:53
84 KREDER Michel (NED) ABS 0:00:59
85 LAMB Ross (GBR) PCW 0:01:06
86 SELLIER Simon (FRA) TDE 0:01:06
87 LEGLEY Matthias (BEL) SNE 0:01:08
88 NAULEAU Bryan (FRA) TDE 0:01:13
89 DENZ Nico (GER) ALM 0:01:13
90 STENUIT Robin (BEL) SNE 0:01:13
91 MOLLY Kenny (BEL) AAS 0:01:13
92 SPENGLER Mario (SUI) LPC 0:01:13
93 VAN STAEYEN Michaël (BEL) COF 0:01:13
94 PAUWELS Kevin (BEL) MAB 0:01:13
95 VANTOMME Maxime (BEL) WVA 0:01:34
96 HUPPERTZ Joshua (GER) LKH 0:01:34
97 DIDIER Laurent (LUX) TFS 0:01:40
98 KREDER Wesley (NED) WGG 0:01:45
99 VAN LERBERGHE Bert (BEL) COF 0:01:45
100 DEBESAY Mekseb (ERI) DDD 0:01:45
101 MANDRYSCH John (GER) TDA 0:01:57
102 WALLAYS Jelle (BEL) LTS 0:02:07
103 KIRSCH Alex (LUX) WVA 0:02:15
104 SOUPE Geoffrey (FRA) COF 0:02:20
105 WARBASSE Lawrence (USA) ABS 0:02:24
106 REYNDERS Jens (BEL) LPC 0:03:32
107 BARBIER Rudy (FRA) ALM 0:03:32
108 RUTSCH Jonas (GER) LKH 0:03:40
109 PEYSKENS Dimitri (BEL) WVA 0:04:35
110 VERMEULEN Emiel (BEL) RLM 0:04:35
111 DEGUIDE Louis (BEL) SNE 0:05:42
112 HIVERT Jonathan (FRA) TDE 0:05:57
113 MORTON Lachlan (AUS) DDD 0:05:57
114 JOSEPH Thomas (BEL) MAB 0:07:52
115 ISTA Kevyn (BEL) WVA 0:07:52
116 MULLEN Ryan (IRL) TFS 0:09:16
117 SPENGLER Lukas (SUI) WVA 0:09:16
118 VENTER Jaco (RSA) DDD 0:09:16
119 DOUGALL Nicolas (RSA) DDD 0:09:16