Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) wygrał pierwszy etap wyścigu Dookoła Mazowsza i umocnił się na prowadzeniu w generalce.

Po wczorajszym prologu na Służewcu dzisiaj na kolarzy walczących w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Dookoła Mazowsza czekał etap wokół Kozienic. Na pięciu rundach do pokonania było łącznie ponad 165 kilometrów.

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Aniołkowski (Team Hurom), Nisu (Tartu) i Morkov (Riwal). Ta trójka uzyskała maksymalnie 90 sekund przewagi nad peletonem prowadzonym przez CCC Sprandi Polkowice.

Ten odjazd został skasowany na przedostatniej rundzie, a samotnie ostatnie kółko rozpoczął Tobiasz Pawlak (Domin Sport). 25 kilometrów przed metą miał on prawie 30 sekund przewagi, ale duża grupa dopięła swego i na ulicach Kozienic mieliśmy sprinterski finisz.

Zdecydowanie wygrał go Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice), który wczoraj triumfował w prologu. Młody zawodnik tym samym powiększył swoją przewagę w generalce. Drugi na etapie był Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx 7R), a trzeci Alois Kankovsky (Elkov – Author).

Pełne wyniki pierwszego etapu – TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments