Fot. BORA-hansgrohe Dario Belingheri/BettiniPhoto©2017

Nie od dziś wiadomo o problemach Petera Kennaugha. Już w poprzednim sezonie Brytyjczyk mówił o braku motywacji do uprawiania kolarstwa. Teraz postanowił zrobić sobie dłuższą przerwę.

Kennaugh w porozumieniu z zespołem Bora-hansgrohe poinformował o swojej dłuższej przerwie od uprawiania kolarstwa. Związane jest to z problemami psychicznymi, z którymi kolarz zmaga się w ostatnim czasie. Prawdopodobnie w tym sezonie Brytyjczyk nie wystartuje już w żadnym wyścigu. Na początku roku jechał w klasykach na Majorce, Vuelta a Murcia i UAE Tour.

Chciałbym podziękować drużynie Bora-hansgrohe za wsparcie i pozwolenie mi na odejście od sportu. Życzę powodzenia zespołowi w dalszej części sezonu

– przyznał Kennaugh w rozmowie dla oficjalnej strony Bora-hansgrohe.

29-letni Brytyjczyk od poprzedniego sezonu jest kolarzem Bora-hansgrohe. Ekipa wspiera go od początku zmagań z problemami psychicznymi. Zespół nie zamyka drzwi przed Kennaughem.

Dziękujemy Peterowi za wkład do drużyny. Życzymy mu powodzenia w procesie dojścia do siebie. Czekamy na jego powrót do kolarstwa

– powiedział menedżer zespołu, Ralph Denk.

Peter Kennaugh kojarzony jest głównie z Team Sky, w którym spędził większość swojej kariery. Jego największymi sukcesami są triumfy w wyścigach dookoła Austrii, Coppi e Bartali (obydwa w 2014 roku) i Cadel Evans Great Ocean Road Race w 2016 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments