fot. CCC Team

Dyrektor sportowy, Fabio Baldato zapowiada, że razem z Van Avermaetem do zmagań przystąpią ci sami zawodnicy, którzy wspierali go w E3 BinckBank Classic. Belg zajął w nim trzecie miejsce.

“Greg Van Avermaet nie stał jeszcze na najwyższym stopniu podium w tegorocznych klasykach, ale w każdym swoim starcie potwierdzał, że należy do głównych faworytów i jest pewny swego przed Tour of Flanders. Gregowi będą na trasie pomagać trzej Belgowie, Gijs Van Hoecke, Nathan Van Hooydonck i Guillaume Van Keirsbulckm, a także Michael Schär oraz polski duet, Kamil Gradek i Łukasz Wiśniowski. Do rywalizacji przystąpi zatem siedmiu zdrowych, przygotowanych kolarzy i każdy z nich da z siebie wszystko, by wspierać Grega aż do samej mety” – tłumaczy Baldato.

“Greg radzi sobie najlepiej wtedy, gdy wyścig jest bardzo wymagający. Biorąc pod uwagę długość Tour of Flanders, można zatem uznać, że jest to idealna trasa pod niego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Greg powinien walczyć o zwycięstwo. Wierzymy, że najbliższa edycja będzią tą jego.”

Van Avermaet ma na koncie 12 występów w Tour of Flanders, a wśród nich trzy lokaty na podium. Zawodnik doskonale zdaje sobie zatem sprawę z tego, jak ciężko jest wygrać ten Monument.

“Każdego roku staję na starcie mówiąc to samo. Jestem silny, pewny swojej formy i zmotywowany, by zwyciężyć. Nic się w tym sezonie pod tym względem nie zmieniło. Wiem, że jestem w stanie wygrać Tour of Flanders, ale jeszcze nigdy nie byłem w stanie tego dokonać. Mam nadzieję to zmienić w tę niedzielę. Klasyki są nieprzewidywalne i wszystko musi pójść po twojej myśli, by wygrać. Jeśli sytuacja na trasie odpowiednio się ułoży to wierzę, że jestem w stanie wrócić na podium tej imprezy.”

“Widzieliśmy podczas Gent-Wevelgem jak może być chaotycznie, jeśli tempo jest wysokie od samego startu. To na pewno mi odpowiada, tym bardziej, że Tour of Flanders jest długi i ciężki sam w sobie. Zwykle wyścig jest w miarę pod kontrolą do 100.kilometra przed metą i od tego momentu kluczowe jest utrzymywanie właściwej pozycji, siła w nogach i odrobina szczęścia.”

Zwycięstwo w Tour of Flanders byłoby drugim Monumentem w imponującym dorobku Van Avermaeta. Belg ma już na koncie wygraną w Paryż-Roubaix w 2017 roku.

Tour of Flanders (7 kwietnia 2019)

Skład: Kamil Gradek (POL), Michael Schär (SUI), Greg Van Avermaet (BEL), Gijs Van Hoecke (BEL), Nathan Van Hooydonck (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Łukasz Wiśniowski (POL).

Dyrektorzy sportowi: Fabio Baldato (ITA), Valerio Piva (ITA)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments