Foto: ASO

Arnaud Demare (Groupama – FDJ) wygrał po finiszu z grupy etap kończący się w Pau. Liderem Tour de France pozostał Geraint Thomas (Sky).

Osiemnasty etap tegorocznej “Wielkiej Pętli” to tylko 171 kilometrów z Trie-sur-Baïse do Pau. Na trasie tylko dwa łatwe podjazdy, co zdecydowanie premiowało garstkę sprinterów, która została w wyścigu.

Po kilkunastu nerwowych kilometrach peleton wreszcie puścił ucieczkę w składzie: Guillaume Van Keirsbulck (Wanty-Groupe Gobert), Mathew Hayman i Luke Durbridge (obaj Mitchelton-Scott), Niki Terpstra (Quick – Step Floors) oraz Thomas Boudat (Direct Energie).

100 kilometrów przed metą z peletonu próbowali skontrować między innymi Jasper Stuyven (Trek – Segafredo) i Sep Vanmarcke (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale). W tym samym momencie doszło do kraksy, w której najbardziej ucierpiał Nairo Quintana (Movistar). Wczorajszy zwycięzca po chwili dołączył do grupy.

Wspomniana kontra nie został puszczona przez peleton i nadal na czele mieliśmy pięciu kolarzy. Ich przewaga wyniosła maksymalnie trzy minuty, ale kolarze Groupama – FDJ i UAE Team Emirates starali się pilnować tego odjazdu.

30 kilometrów przed metą dystans wynosił około minutę. Tuż po podjeździe Côte d’Anos ucieczka przeszła do historii. Ostatnie kilometry to walka pociągów BORA – hansgrohe, Groupama – FDJ i UAE Team Emirates.

Finiszowy sprint wygrał Arnaud Demare (Groupama – FDJ), który jednak na ostatnich metrach trochę zmienił tor jazdy i pretensje miał do niego drugi na mecie Christophe Laporte (Cofidis). Trzeci był Alexander Kristoff (UAE Team Emirates).

Wyniki osiemnastego etapu:

1 ARNAUD DEMARE GROUPAMA – FDJ les 171 km en 3h46’50” (b : 10”)
2 CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (b : 6”)
3 ALEXANDER KRISTOFF UAE TEAM EMIRATES (b : 4”)
4 EDVALD BOASSON HAGEN TEAM DIMENSION DATA
5 SONNY COLBRELLI BAHRAIN – MERIDA
6 MAXIMILIANO ARIEL RICHEZE QUICK – STEP FLOORS
7 JOHN DEGENKOLB TREK – SEGAFREDO
8 PETER SAGAN BORA – HANSGROHE
9 TAYLOR PHINNEY TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE
10 TIMOTHY DUPONT WANTY – GROUPE GOBERT
11 YVES LAMPAERT QUICK – STEP FLOORS
12 JASPER DE BUYST LOTTO SOUDAL
13 OLIVER NAESEN AG2R LA MONDIALE
14 REINARDT JANSE VAN RENSBURG TEAM DIMENSION DATA
15 JACOPO GUARNIERI GROUPAMA – FDJ
16 MICHAEL HEPBURN MITCHELTON – SCOTT
17 ANDREA PASQUALON WANTY – GROUPE GOBERT
18 LILIAN CALMEJANE DIRECT ENERGIE
19 NILS POLITT TEAM KATUSHA ALPECIN
20 MAGNUS CORT NIELSEN ASTANA PRO TEAM
21 KEVIN LEDANOIS TEAM FORTUNEO – SAMSIC
22 MICHAEL SCHÄR BMC RACING TEAM
23 JEROME COUSIN DIRECT ENERGIE
24 KOEN DE KORT TREK – SEGAFREDO
25 GREG VAN AVERMAET BMC RACING TEAM
26 STEFAN KÜNG BMC RACING TEAM
27 TOM DUMOULIN TEAM SUNWEB
28 JASPER STUYVEN TREK – SEGAFREDO
29 SYLVAIN CHAVANEL DIRECT ENERGIE
30 MICHAŁ KWIATKOWSKI TEAM SKY 
31 GERAINT THOMAS TEAM SKY
32 DANIELE BENNATI MOVISTAR TEAM
33 CHRIS FROOME TEAM SKY
34 DOMENICO POZZOVIVO BAHRAIN – MERIDA
35 JACK BAUER MITCHELTON – SCOTT
36 EDWARD THEUNS TEAM SUNWEB
37 MIKEL LANDA MEANA MOVISTAR TEAM
38 ROMAIN BARDET AG2R LA MONDIALE
39 RUDY MOLARD GROUPAMA – FDJ
40 TIMO ROOSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO
41 PAUL MARTENS TEAM LOTTO NL – JUMBO
42 PRIMOŽ ROGLIC TEAM LOTTO NL – JUMBO
43 PIERRE ROGER LATOUR AG2R LA MONDIALE
44 ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM
45 JAKOB FUGLSANG ASTANA PRO TEAM
46 NAIRO QUINTANA MOVISTAR TEAM
47 DANIEL MARTIN UAE TEAM EMIRATES
48 ILNUR ZAKARIN TEAM KATUSHA ALPECIN
49 AMUND GRØNDAHL JANSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO
50 TEJAY VAN GARDEREN BMC RACING TEAM
51 STEVEN KRUIJSWIJK TEAM LOTTO NL – JUMBO
52 GUILLAUME MARTIN WANTY – GROUPE GOBERT
53 TANEL KANGERT ASTANA PRO TEAM
54 SILVAN DILLIER AG2R LA MONDIALE
55 BOB JUNGELS QUICK – STEP FLOORS
56 WARREN BARGUIL TEAM FORTUNEO – SAMSIC
57 ARTHUR VICHOT GROUPAMA – FDJ
58 KRISTIJAN ÐURASEK UAE TEAM EMIRATES
59 ROBERT GESINK TEAM LOTTO NL – JUMBO
60 EGAN ARLEY BERNAL GOMEZ TEAM SKY
61 BAUKE MOLLEMA TREK – SEGAFREDO
62 IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM
63 DION SMITH WANTY – GROUPE GOBERT
64 NIKIAS ARNDT TEAM SUNWEB
65 ANTHONY TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
66 SØREN KRAGH ANDERSEN TEAM SUNWEB
67 JULIEN BERNARD TREK – SEGAFREDO
68 PAVEL KOCHETKOV TEAM KATUSHA ALPECIN
69 LAURENS TEN DAM TEAM SUNWEB
70 ANDREY AMADOR MOVISTAR TEAM
71 SIMON GESCHKE TEAM SUNWEB
72 MAXIME BOUET TEAM FORTUNEO – SAMSIC
73 LAURENT PICHON TEAM FORTUNEO – SAMSIC
74 JAY ROBERT THOMSON TEAM DIMENSION DATA
75 AMAEL MOINARD TEAM FORTUNEO – SAMSIC
76 MACIEJ BODNAR BORA – HANSGROHE 
77 YOANN OFFREDO WANTY – GROUPE GOBERT
78 MATHIAS FRANK AG2R LA MONDIALE
79 THOMAS DEGAND WANTY – GROUPE GOBERT
80 MARCO MINNAARD WANTY – GROUPE GOBERT
81 JULIEN VERMOTE TEAM DIMENSION DATA
82 JULIEN SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
83 HEINRICH HAUSSLER BAHRAIN – MERIDA
84 DARYL IMPEY MITCHELTON – SCOTT
85 SIMON GERRANS BMC RACING TEAM
86 KRISTIJAN KOREN BAHRAIN – MERIDA
87 LUKE ROWE TEAM SKY
88 DANIEL OSS BORA – HANSGROHE
89 DAVID GAUDU GROUPAMA – FDJ
90 OLIVIERO TROIA UAE TEAM EMIRATES 00’52”
91 ROBERTO FERRARI UAE TEAM EMIRATES 01’01”
92 TOM SCULLY TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01’03”
93 TOMS SKUJINS TREK – SEGAFREDO 01’03”
94 SEP VANMARCKE TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01’03”
95 RAMON SINKELDAM GROUPAMA – FDJ 01’08”
96 GUILLAUME VAN KEIRSBULCK WANTY – GROUPE GOBERT 01’10”
97 DAMIANO CARUSO BMC RACING TEAM 01’13”
98 CHAD HAGA TEAM SUNWEB 01’17”
99 MICHAEL VALGREN ANDERSEN ASTANA PRO TEAM 01’19”
100 PIERRE ROLLAND TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01’19”
101 DIMITRI CLAEYS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01’19”
102 MARCUS BURGHARDT BORA – HANSGROHE 01’23”
103 FLORIAN VACHON TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01’30”
104 DANIEL FELIPE MARTINEZ POVEDA TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01’53”
105 TOMASZ MARCZYŃSKI LOTTO SOUDAL 01’53”
106 ROMAIN HARDY TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01’53”
107 MICHAEL GOGL TREK – SEGAFREDO 02’03”
108 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI BAHRAIN – MERIDA 02’03”
109 MARCO MARCATO UAE TEAM EMIRATES 02’11”
110 OLIVIER LE GAC GROUPAMA – FDJ 02’21”
111 THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL 02’21”
112 ANTWAN TOLHOEK TEAM LOTTO NL – JUMBO 02’21”
113 NICOLAS EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02’21”
114 GREGOR MÜHLBERGER BORA – HANSGROHE 02’21”
115 JESPER HANSEN ASTANA PRO TEAM 02’21”
116 LUKAS PÖSTLBERGER BORA – HANSGROHE 02’21”
117 RAFAŁ MAJKA BORA – HANSGROHE 02’21”
118 ADAM YATES MITCHELTON – SCOTT 02’21”
119 MIKEL NIEVE ITURRALDE MITCHELTON – SCOTT 02’21”
120 PAWEŁ POLJAŃSKI BORA – HANSGROHE 02’21”
121 DANIEL NAVARRO GARCIA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02’21”
122 ANTHONY PEREZ COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02’26”
123 SIMON CLARKE TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 02’26”
124 OMAR FRAILE MATARRANZ ASTANA PRO TEAM 02’34”
125 JESUS HERRADA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02’34”
126 ROMAIN SICARD DIRECT ENERGIE 02’34”
127 JON IZAGUIRRE INSAUSTI BAHRAIN – MERIDA 02’34”
128 DAMIEN GAUDIN DIRECT ENERGIE 02’34”
129 FABIEN GRELLIER DIRECT ENERGIE 02’34”
130 FRANCO PELLIZOTTI BAHRAIN – MERIDA 02’34”
131 MARC SOLER MOVISTAR TEAM 02’34”
132 JONATHAN CASTROVIEJO TEAM SKY 02’34”
133 ELIE GESBERT TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02’34”
134 JELLE VANENDERT LOTTO SOUDAL 03’06”
135 JULIAN ALAPHILIPPE QUICK – STEP FLOORS 03’06”
136 TOM-JELTE SLAGTER TEAM DIMENSION DATA 03’06”
137 JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO UAE TEAM EMIRATES 03’06”
138 WOUT POELS TEAM SKY 03’32”
139 NIKI TERPSTRA QUICK – STEP FLOORS 03’32”
140 THOMAS BOUDAT DIRECT ENERGIE 03’38”
141 MATHEW HAYMAN MITCHELTON – SCOTT 03’45”
142 LUKE DURBRIDGE MITCHELTON – SCOTT 03’45”
143 RORY SUTHERLAND UAE TEAM EMIRATES 03’56”
144 IAN BOSWELL TEAM KATUSHA ALPECIN 03’56”
145 TOBIAS LUDVIGSSON GROUPAMA – FDJ 03’56”
146 LAWSON CRADDOCK TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04’38”

Klasyfikacja generalna po osiemnastym etapie:
1 GERAINT THOMAS TEAM SKY les 3001,5 km en 74h21’01”
2 TOM DUMOULIN TEAM SUNWEB 01’59”
3 CHRIS FROOME TEAM SKY 02’31”
4 PRIMOŽ ROGLIC TEAM LOTTO NL – JUMBO 02’47”
5 NAIRO QUINTANA MOVISTAR TEAM 03’30”
6 STEVEN KRUIJSWIJK TEAM LOTTO NL – JUMBO 04’19”
7 MIKEL LANDA MEANA MOVISTAR TEAM 04’34”
8 ROMAIN BARDET AG2R LA MONDIALE 05’13”
9 DANIEL MARTIN UAE TEAM EMIRATES 06’33”
10 JAKOB FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 09’31”
11 ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM 11’25”
12 ILNUR ZAKARIN TEAM KATUSHA ALPECIN 11’31”
13 BOB JUNGELS QUICK – STEP FLOORS 14’20”
14 PIERRE ROGER LATOUR AG2R LA MONDIALE 16’03”
15 GUILLAUME MARTIN WANTY – GROUPE GOBERT 22’30”
16 EGAN ARLEY BERNAL GOMEZ TEAM SKY 24’34”
17 WARREN BARGUIL TEAM FORTUNEO – SAMSIC 26’54”
18 BAUKE MOLLEMA TREK – SEGAFREDO 27’22”
19 TANEL KANGERT ASTANA PRO TEAM 27’35”
20 DOMENICO POZZOVIVO BAHRAIN – MERIDA 33’11”
21 GREG VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 33’47”
22 DAMIANO CARUSO BMC RACING TEAM 34’09”
23 RAFAŁ MAJKA BORA – HANSGROHE 37’29”
24 MIKEL NIEVE ITURRALDE MITCHELTON – SCOTT 38’34”
25 JON IZAGUIRRE INSAUSTI BAHRAIN – MERIDA 39’58”
26 SIMON GESCHKE TEAM SUNWEB 41’04”
27 LILIAN CALMEJANE DIRECT ENERGIE 43’03”
28 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI BAHRAIN – MERIDA 45’17”
29 ADAM YATES MITCHELTON – SCOTT 46’26”
30 PIERRE ROLLAND TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 47’06”
31 DANIEL FELIPE MARTINEZ POVEDA TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 01H04’44”
32 ROBERT GESINK TEAM LOTTO NL – JUMBO 01H05’09”
33 JULIAN ALAPHILIPPE QUICK – STEP FLOORS 01H05’55”
34 JULIEN BERNARD TREK – SEGAFREDO 01H07’25”
35 TEJAY VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 01H08’39”
36 RUDY MOLARD GROUPAMA – FDJ 01H12’06”
37 SYLVAIN CHAVANEL DIRECT ENERGIE 01H13’29”
38 DAVID GAUDU GROUPAMA – FDJ 01H14’08”
39 ARTHUR VICHOT GROUPAMA – FDJ 01H15’37”
40 AMAEL MOINARD TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01H21’22”
41 MICHAEL VALGREN ANDERSEN ASTANA PRO TEAM 01H22’20”
42 NICOLAS EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01H23’47”
43 DARYL IMPEY MITCHELTON – SCOTT 01H23’54”
44 KRISTIJAN ÐURASEK UAE TEAM EMIRATES 01H25’42”
45 JESUS HERRADA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01H26’22”
46 ANTWAN TOLHOEK TEAM LOTTO NL – JUMBO 01H28’23”
47 ANDREY AMADOR MOVISTAR TEAM 01H28’40”
48 MATHIAS FRANK AG2R LA MONDIALE 01H31’42”
49 SØREN KRAGH ANDERSEN TEAM SUNWEB 01H34’04”
50 STEFAN KÜNG BMC RACING TEAM 01H34’20”
51 OMAR FRAILE MATARRANZ ASTANA PRO TEAM 01H35’15”
52 THOMAS DEGAND WANTY – GROUPE GOBERT 01H35’24”
53 MAXIME BOUET TEAM FORTUNEO – SAMSIC 01H36’36”
54 WOUT POELS TEAM SKY 01H39’32”
55 LAURENS TEN DAM TEAM SUNWEB 01H40’14”
56 JASPER STUYVEN TREK – SEGAFREDO 01H40’16”
57 FRANCO PELLIZOTTI BAHRAIN – MERIDA 01H40’36”
58 PAVEL KOCHETKOV TEAM KATUSHA ALPECIN 01H41’19”
59 DANIEL NAVARRO GARCIA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01H42’30”
60 MICHAŁ KWIATKOWSKI TEAM SKY 01H43’17”
61 MARCO MINNAARD WANTY – GROUPE GOBERT 01H43’57”
62 TOM-JELTE SLAGTER TEAM DIMENSION DATA 01H44’55”
63 JESPER HANSEN ASTANA PRO TEAM 01H49’36”
64 THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL 01H50’30”
65 OLIVER NAESEN AG2R LA MONDIALE 01H52’43”
66 PETER SAGAN BORA – HANSGROHE 01H53’01”
67 MARC SOLER MOVISTAR TEAM 01H54’39”
68 MAGNUS CORT NIELSEN ASTANA PRO TEAM 01H54’53”
69 JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO UAE TEAM EMIRATES 01H57’32”
70 NIKIAS ARNDT TEAM SUNWEB 01H58’33”
71 TOBIAS LUDVIGSSON GROUPAMA – FDJ 02H05’58”
72 CHAD HAGA TEAM SUNWEB 02H06’05”
73 ROMAIN SICARD DIRECT ENERGIE 02H06’25”
74 GREGOR MÜHLBERGER BORA – HANSGROHE 02H07’18”
75 YVES LAMPAERT QUICK – STEP FLOORS 02H09’43”
76 JULIEN VERMOTE TEAM DIMENSION DATA 02H10’29”
77 IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM 02H12’51”
78 KOEN DE KORT TREK – SEGAFREDO 02H12’54”
79 IAN BOSWELL TEAM KATUSHA ALPECIN 02H13’24”
80 PAUL MARTENS TEAM LOTTO NL – JUMBO 02H15’09”
81 JONATHAN CASTROVIEJO TEAM SKY 02H15’32”
82 SILVAN DILLIER AG2R LA MONDIALE 02H16’26”
83 JELLE VANENDERT LOTTO SOUDAL 02H16’30”
84 TOMS SKUJINS TREK – SEGAFREDO 02H16’52”
85 ANTHONY PEREZ COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02H18’34”
86 EDVALD BOASSON HAGEN TEAM DIMENSION DATA 02H18’54”
87 EDWARD THEUNS TEAM SUNWEB 02H20’42”
88 ELIE GESBERT TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02H22’41”
89 ANDREA PASQUALON WANTY – GROUPE GOBERT 02H23’04”
90 NILS POLITT TEAM KATUSHA ALPECIN 02H24’05”
91 YOANN OFFREDO WANTY – GROUPE GOBERT 02H25’37”
92 MICHAEL SCHÄR BMC RACING TEAM 02H25’37”
93 THOMAS BOUDAT DIRECT ENERGIE 02H26’02”
94 JEROME COUSIN DIRECT ENERGIE 02H29’11”
95 PAWEŁ POLJAŃSKI BORA – HANSGROHE 02H29’20”
96 MARCUS BURGHARDT BORA – HANSGROHE 02H30’15”
97 KRISTIJAN KOREN BAHRAIN – MERIDA 02H32’50”
98 JULIEN SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02H33’10”
99 KEVIN LEDANOIS TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02H34’21”
100 DION SMITH WANTY – GROUPE GOBERT 02H36’10”
101 FLORIAN VACHON TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02H36’25”
102 LAURENT PICHON TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02H36’34”
103 SONNY COLBRELLI BAHRAIN – MERIDA 02H38’15”
104 SIMON CLARKE TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 02H38’39”
105 REINARDT JANSE VAN RENSBURG TEAM DIMENSION DATA 02H39’41”
106 DANIELE BENNATI MOVISTAR TEAM 02H40’39”
107 ROMAIN HARDY TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02H41’05”
108 RORY SUTHERLAND UAE TEAM EMIRATES 02H41’15”
109 TOMASZ MARCZYŃSKI LOTTO SOUDAL 02H43’20”
110 JOHN DEGENKOLB TREK – SEGAFREDO 02H43’21”
111 SIMON GERRANS BMC RACING TEAM 02H44’29”
112 MATHEW HAYMAN MITCHELTON – SCOTT 02H45’20”
113 MICHAEL GOGL TREK – SEGAFREDO 02H47’10”
114 DANIEL OSS BORA – HANSGROHE 02H47’40”
115 SEP VANMARCKE TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 02H48’09”
116 ALEXANDER KRISTOFF UAE TEAM EMIRATES 02H48’30”
117 NIKI TERPSTRA QUICK – STEP FLOORS 02H49’44”
118 JACK BAUER MITCHELTON – SCOTT 02H54’59”
119 LUKE DURBRIDGE MITCHELTON – SCOTT 02H55’50”
120 MICHAEL HEPBURN MITCHELTON – SCOTT 02H57’11”
121 MACIEJ BODNAR BORA – HANSGROHE 02H57’50”
122 HEINRICH HAUSSLER BAHRAIN – MERIDA 02H58’12”
123 ANTHONY TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02H58’41”
124 GUILLAUME VAN KEIRSBULCK WANTY – GROUPE GOBERT 02H59’28”
125 MARCO MARCATO UAE TEAM EMIRATES 02H59’28”
126 FABIEN GRELLIER DIRECT ENERGIE 02H59’50”
127 OLIVIER LE GAC GROUPAMA – FDJ 03H03’44”
128 CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H03’50”
129 TOM SCULLY TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 03H06’35”
130 TIMOTHY DUPONT WANTY – GROUPE GOBERT 03H07’05”
131 TAYLOR PHINNEY TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 03H07’08”
132 LUKAS PÖSTLBERGER BORA – HANSGROHE 03H07’44”
133 LUKE ROWE TEAM SKY 03H08’35”
134 OLIVIERO TROIA UAE TEAM EMIRATES 03H10’06”
135 DIMITRI CLAEYS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H10’41”
136 RAMON SINKELDAM GROUPAMA – FDJ 03H12’22”
137 DAMIEN GAUDIN DIRECT ENERGIE 03H14’02”
138 MAXIMILIANO ARIEL RICHEZE QUICK – STEP FLOORS 03H14’31”
139 ROBERTO FERRARI UAE TEAM EMIRATES 03H16’15”
140 ARNAUD DEMARE GROUPAMA – FDJ 03H22’13”
141 JASPER DE BUYST LOTTO SOUDAL 03H22’58”
142 TIMO ROOSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 03H23’24”
143 AMUND GRØNDAHL JANSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 03H25’54”
144 JAY ROBERT THOMSON TEAM DIMENSION DATA 03H26’06”
145 JACOPO GUARNIERI GROUPAMA – FDJ 03H27’34”
146 LAWSON CRADDOCK TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 03H46’18”