© Topcompetitie

Kolejni zawodnicy od sierpnia zasilą ekipy World Tour, aby przekonać do siebie dyrektorów sportowych.

Jonas Gregaard Wilsly (Riwal CeramicSpeed Cycling Team) jest znany polskim kibicom choćby z tegorocznego Małopolskiego Wyścigu Górskiego, gdzie zdecydowanie wygrał koszulkę dla najlepszego młodzieżowca. Aktualnie walczy na trasie Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc, gdzie dzisiaj zajął trzecie miejsce na ciężkim etapie.

Młody Duńczyk już w zeszłym roku miał być stażystą w Astanie, ale postanowił jeszcze rozwinąć swoje umiejętności. Jednak od 1. sierpnia dołączy do kazachskiej ekipy:

Cieszę się, że mogłem jeszcze przez rok jeździć na niższym poziomie i ulepszać swoją technikę. Teraz czuję się mocniejszy fizycznie i psychicznie, więc nie mogę się już doczekać, kiedy założę koszulkę Astany. Muszę przekonać ekipę do siebie i dam z siebie 100 %.

Podobnie jak w roku ubiegłym stażystą w Katusha – Alpecin zostanie zwycięzca Wattmeister Challenge. Wczoraj kolarze walczyli na trenażerach Tacx Neo. Najlepszy wynik wykręcił Kenny Nijssen 6,29 W/kg i pokonał Thijsa de Lange (6,28 W/kg) i Jeena de Jonga (6,05 W/kg).

27. letni Holender dzięki temu od sierpnia dołączy do szwajcarskiej ekipy:

To dla mnie wspaniały dzień. Wiedziałem, że mogę uzyskać dobry wynik, ale nie spodziewałem się zwycięstwa. Kiedy dostałem się do finału, wszystko podporządkowałem tylko temu wydarzeniu. Od kilku lat staram się pokazać z jak najlepszej strony, ale ten staż będzie dla mnie najlepszą okazją do tego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments