Michał Kapusta / naszosie.pl

Dwukrotnie stojący na podium wyścigu Tour de France Romain Bardet (AG2R) ponownie jest największą nadzieją Francuzów na bardzo dobry rezultat w ich domowym wielkim tourze. 27-latek obiecuje, że stanie na starcie z takimi samymi ambicjami jak w poprzednich sezonach.

Bardet był drugi w Tour de France 2016 i trzeci w roku ubiegłym (obie edycje wygrał Chris Froome). Ponadto ma na koncie trzy etapowe zwycięstwa – po jednym w 2015, 2016 i 2017 roku. W tym sezonie lider drużyny AG2R wygrał wyścig Classic de l’Ardèche, był drugi w toskańskim klasyku Strade Bianche, co pozytywnie zaskoczyło kolarski świat, oraz stanął na najniższym stopniu podium Liège-Bastogne-Liège. W próbie generalnej przed Wielką Pętlą, czyli Critérium du Dauphiné ,ustąpił jedynie Geraintowi Thomasowi i Adamowi Yatesowi.

Miałem zaszczyt stanąć do tej pory dwukrotnie na podium klasyfikacji generalnej, więc ponownie podchodzę do tego wyścigu z dużymi ambicjami i jestem otoczony świetną drużyną. Tour jest wyścigiem, do którego przygotowujemy się cały rok i podchodzimy do niego z pokorą. To jest sportowa i ludzka przygoda, podczas której okazuje się, czy wykonana praca jest efektywna

– powiedział Romain Bardet oficjalnej stronie internetowej drużyny AG2R.

Podopieczni Vincenta Lavenu są całkowicie skoncentrowani na tym, aby Bardet ponownie zaprezentował się na podium usytuowanym na tle Łuku Triumfalnego. W związku z tym predestynowano do składu kolarzy znajdujących się w możliwie najlepszej dyspozycji, o czym świadczy zastąpienie Alexandre`a Genieza Mathiasem Frankiem.

Mamy świetną drużynę – zmotywowaną, równą i w pełni skoncentrowaną na jednym celu, jakim jest zdobycie jak najwyższego miejsca w klasyfikacji generalnej. Nie przyjeżdżamy zbyt pewni siebie, ale z pewnością, że właściwie pracowaliśmy przez ostatnie lata

– dodają dyrektorzy sportowi Didier Jannel i Julien Jurdie.

Przypomnijmy, że Bardetowi będą pomagać: Oliver Naesen, Tony Gallopin, Pierre Latour, Axel Domont, Silvan Dillier, Alexis Vuillermoz oraz Mathias Frank.

Wyścig Tour de France rozpocznie się w sobotę 7 lipca.