Alfdan De Decker (Lotto Soudal U23) triumfował na drugim etapie Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków. Liderem po pierwszym dniu jest Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R). 

Drugi dzisiejszego dnia etap 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków liczył 100 kilometrów i prowadził ze Strzyżowa do Krosna. Po drodze na kolarzy czekały trzy górskie i jedna lotna premia.

Po kilku nieudanych atakach ostatecznie w odjazd zabrali się: Szymon Krawczyk (Voster ATS Team), Jakub Jąkała (TC Chrobry Głogów), Matus Stocek (Słowacja) i Immanuel Stark (PS Team Thuringen).

Ucieczka uzyskała maksymalnie około dwóch minut przewagi, ale już podczas pierwszego podjazdu pod Zamek Kamieniec została doścignięta. Peleton mocno się podzielił i następowała typowa selekcja od tyłu.

Drugi podjazd spowodował, że grupa uszczupliła się do około 30 kolarzy, którzy między sobą rozegrali walkę o etapowy skalp na ulicach Krosna. Dopiero po foto finiszu okazało się, że najszybszy był Alfdan de Decker (Lotto Soudal U23), który pokonał dwóch kolarzy Wibatech Merx 7R – Sylwestra Janiszewskiego i Macieja Paterskiego.

Liderem pozostał Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R).

Pełne wyniki drugiego etapu – TUTAJ.