fot. AG2R

Mathias Frank zastąpi Alexandre`a Genieza w składzie drużyny AG2R La Mondiale wyselekcjonowanym do udziału w 105. edycji wyścigu Tour de France. 

Jak poinformował na oficjalnej stronie internetowej drużyny jej główny menedżer, Vincent Lavenu, Alexandre Geniez niedostatecznie zregenerował się po wyścigu Giro d`Italia, który ukończył na jedenastym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Kierownictwo drużyny AG2R w pełnym porozumieniu z kolarzem podjęło decyzję, że nie wystartuje on w tegorocznym Tour de France, a zastąpi go Mathias Frank. Po zgrupowaniu w Chambon sur Lignon w dniach 18-22 czerwca wiedzieliśmy, że nie posiada odpowiedniej dyspozycji fizycznej i nie zregenerował się w pełni po Giro d`Italia. W związku z tym nie mógłby efektywnie wykonywać powierzonej mu pracy na rzecz drużyny. Zastąpi go Mathias Frank, którego doświadczenie i talent będą wartościowe, zwłaszcza w kontekście górskich etapów i pomocy Romainowi Bardetowi

– powiedział Vincent Lavenu.

Mathias Frank zajął czwarte miejsce w wyścigu o mistrzostwo Szwajcarii. Zdradził, że nawet po tym, gdy dowiedział się, że nie pojedzie do Francji, kontynuował przygotowania tak, jak gdyby został powołany do składu.

Jest mi przykro z powodu Alexandre`a, ale jestem szczęśliwy, że wraz z drużyną AG2R ponownie stanę na starcie największego wyścigu na świecie. Mam nadzieję pomagać i towarzyszyć Romainowi w górach najdłużej, jak będzie to możliwe

– powiedział Mathias Frank.

Geniez z kolei przyznał, że nie znajduje się w odpowiednio wysokiej formie i obiecał, że będzie pierwszym kibicem drużyny AG2R podczas Touru, który obejrzy w telewizji.

Byłem zaszczycony powołaniem do składu na Tour de France, ale podczas ostatniego zgrupowania zdałem sobie sprawę, że nie czuję się tak, jak powinienem, wobec czego nie będę mógł wykonywać odpowiednio mojej pracy dla drużyny. Zdecydowałem więc, że moje miejsce powinien zająć kolarz, który będzie w stanie to zrobić. Teraz mam nadzieję szybko dojść do siebie i ponownie wejść w rytm rywalizacji

– dodał Geniez.

Przy okazji warto odnotować, że Tony Gallopin, który również znajduje się w składzie AG2R na Wielką Pętlę, miał kraksę w wyścigu ze startu wspólnego o mistrzostwo Francji. Ale na szczęście oprócz kolarskiej “obcierki” i drobnej kontuzji dziewiątego żebra nic mu się nie stało. Jego przygotowania do Touru nie zostaną bowiem zakłócone.