fot. Giro d'Italia

Drugi tydzień krajowych mistrzostw także był bardzo ciekawy. Prezentujemy wyniki w pozostałych, ważnych wyścigach narodowych.

CZASÓWKI:
Holandia:
1. Dylan Van Baarle (Sky)
2. Niki Terpstra (Quick – Step Floors)
3. Wilco Kelderman (Sunweb)

Wielka Brytania:
1. Geraint Thomas (Sky)
2. Harry Tanfield (Canyon)
3. Alex Dowsett (Katusha – Alpecin)

Szwajcaria:
1. Stefan Kung (BMC)
2. Silvain Dilier (AG2R La Mondiale)
3. Tom Bohli (BMC)

Francja:
1. Pierre Latour (AG2R La Mondiale)
2. Tony Gallopin (AG2R La Mondiale)
3. Benjamin Thomas (Groupama – FDJ)

Niemcy:
1. Tony Martin (Katusha – Alpecin)
2. Jasha Sutterlin (Movistar)
3. Nikias Arndt (Sunweb)

Luksemburg:
1. Bob Jungels (Quick – Step Floors)
2. Alex Kirsch (WB Aquaprotect)
3. Tom Thill (Differdange)

Rosja:
1. Artem Ovechkin (Terengganu)
2. Pavel Sivakov (Sky)
3. Anton Vorobyev

Austria:
1. Georg Preidler (Groupama – FDJ)
2. Matthias Brandle (Trek – Segafredo)
3. Felix Grossschartner (BORA – hansgrohe)

Dania:
1. Martin Madsen (BHS)
2. Mikkel Bjerg (Axeon Hagens)
3. Rasmus Quaade (BHS)

Irlandia:
1. Ryna Mullen (Trek – Segafredo)
2. Marcus Christie
3. Paul Kennedy

Estonia:
1. Tanel Kangert (Astana)
2. Alo Jakin (Auber 93)
3. Norman Vahtra

Kazachstan:
1. Danill Fominykh (Astana)
2. Igor Chazan (WCC)
3. Andrey Zeits (Astana)

Białoruś:
1. Vasil Kiryienka (Sky)
2. Branislau Samoilau (Minsk Cycling Club)
3. Kanstantin Siutsou (Bahrain – Merida)

Łotwa:
1. Toms Skujins (Trek – Segafredo)
2. Gatis Smukulis (Delko Marseiile)
3. Aleksejs Saramotins (BORA – hansgrohe)

Meksyk:
1. Luis Villalobos (Aevolo)
2. Luis Lemus (Israel Cycling Academy)
3. Ignacio Prado (Canel’s – Specialized)

Kostaryka:
1. Brian Salas
2. Roman Villalobos (Canel’s – Specialized)
3. Daniel Jara

Węgry:
1. Barnabas Peak (WCC)
2. Gabor Fejes
3. Janos Pelikan (My Bike)

 

WYŚCIGI ZE STARTU WSPÓLNEGO:
Włochy:
1. Elia Viviani (Quick – Step Floors)
2. Giovanni Visconti (Bahrain – Merida)
3. Domenico Pozzovivo (Bahrain – Merida)

Holandia:
1. Mathieu Van der Poel (Corendon)
2. Danny Van Poppel (LottoNL – Jumbo)
3. Ramon Sinkeldam (Groupama – FDJ)

Wielka Brytania:
1. Connor Swift (Madison)
2. Adam Blythe (Aqua Blue Sport)
3. Owain Doull (Sky)

Francja:
1. Anthony Roux (Groupama – FDJ)
2. Anthony Turgis (Cofidis)
3. Julian Alaphilippe (Quick – Step Floors)

Niemcy:
1. Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe)
2. John Degenkolb (Trek – Segafredo)
3. Max Walscheid (Sunweb)

Luksemburg:
1. Bob Jungels (Quick – Step Floors)
2. Alex Kirsch (WB Aquaprotect)
3. Tom Thill (Differdange)

Austria:
1. Lukas Postlberger (BORA – hansgrohe)
2. Felix Grossschartner (BORA – hansgrohe)
3. Georg Preidler (Groupama – FDJ)

Szwajcaria:
1. Steve Morabito (Groupama – FDJ)
2. Patrick Schelling (Voralberg Santic)
3. Michael Schar (BMC)

Dania:
1. Michael Morkov (Quick – Step Floors)
2. Niklas Larsen (Virtu)
3. Michael Carbel (Fortuneo – Samsic)

Rosja:
1. Ivan Rovny (Gazprom)
2. Alexander Porsev (Gazprom)
3. Igor Frolov

Łotwa:
1. Krists Neilands (Israel Cycling Academy)
2. Aleksejs Saramotins (BORA – hansgohe)
3. Andzs Flaksis (Holowesko)

Irlandia:
1. Connor Dunne (Auqa Blue Sport)
2. Darnell Moore
3. Mark Downey (Wiggins)

Kazachstan:
1. Alexey Lutsenko (Astana)
2. Nikita Stalnov (Astana)
3. Artyom Zakharov (Astana)

Białoruś:
1. Stanislau Bazhkou (Minsk)
2. Siarhei Papok (Minsk)
3. Branislau Samoilau (Minsk)

Izrael:
1. Roy Goldstein (Israel Cycling Academy)
2. Guy Sagiv (Israel Cycling Academy)
3. Omer Goldstein (Israel Cycling Academy)