fot. Bahrain-Merida

Były kolarz górski Hermann Pernsteiner został doceniony przez kierownictwo drużyny Bahrain-Merida za dobre wyniki w tym sezonie. 27-letni Austriak podpisał nowy, dwuletni kontrakt. 

Pernsteiner pierwsze zwycięstwo dla ekipy Bahrain-Merida odniósł w GP Lugano. Ponadto był drugi na królewskim etapie Tour of Japan i zajął również drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tego wyścigu.

Kiedy go pozyskiwaliśmy, wiedzieliśmy, że jest utalentowanym góralem, ale jego wyniki i występy przekroczyły nasze oczekiwania. Teraz chcemy dać mu możliwość zyskiwania doświadczenia i prezentowania posiadanego potencjału. Wierzymy, że będzie stanowił wsparcie dla naszych liderów w górach, ale przede wszystkim mamy nadzieję, że w niedługim czasie ponownie nas zaskoczy

– powiedział Brent Copeland, szef ekipy Bahrain-Merida.

Pernsteiner wyraził duże zadowolenie z przedłużenia kontraktu i powiedział, że drużyna traktuje go jak członka rodziny, więc tym bardziej cieszy się, że przez kolejne dwa lata będzie ścigał się w jej barwach.

Kolejnym startem Austriaka będzie domowa „etapówka”, czyli Tour of Austria (7-14 lipca).

Poprzedni artykułTour de France 2018: Zmiana w składzie drużyny AG2R
Następny artykułMitchelton-Scott sprawdzi ogumienie Pirelli na Tour de France
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments