fot. bahrain - mclaren

Ekipa Bahrain – McLaren chce rozpocząć sezon 2020 z wysokiego C. Międzynarodowy team wysyła na Tour Down Under silny i różnorodny skład, będący w stanie powalczyć o najwyższe laury.

Z reguły na Tour Down Under poszczególne zespoły wysyłają składy oparte na sprinterach, którzy w Australii mają najwięcej szans. Zespół Bahrain – McLaren postanowił zrobić nieco inaczej, stawiając na walkę w ucieczkach i w nieco trudniejszym terenie. W składzie azjatycko-włoskiego teamu na próżno bowiem szukać bardzo szybkiego zawodnika.

Zgodnie ze słowami dyrektorów teamu, liderem ekipy będzie doświadczony Rafael Valls. Solidny góral, który w swojej karierze był głównie pomocnikiem, w końcu powinien dostać porządną szansę jazdy na własne konto, która może pozwolić mu rozwinąć skrzydła. W trudnym terenie liczyć się też mogą Hermann Pernsteiner, Domen Novak czy debiutujący w nowych barwach Santiago Buitrago.

Jeśli chodzi o bardziej płaskie odcinki, swojej szansy szukać będą mogli Marco Haller i Yukia Aarashiro. Obu stać bowiem na triumf w sprincie z nieco mniejszej grupki. W ucieczkach powinniśmy z kolei oglądać Lukę Pibernika.

Skład Bahrain – McLaren na Tour Down Under 2020: Rafael Valls, Hermann Pernsteiner, Domen Novak, Santiago Buitrago, Marco Haller, Yukia Aarashiro, Luka Pibernik.

Poprzedni artykułRemco Evenepoel wystartuje w Giro d’Italia 2020
Następny artykułAfera Iannelliego, czyli niebezpieczne wyścigi dla półzawodowców
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments