fot. Deceuninck Quick-Step. Twitter

Pierwszy Wielki Tour w wieku 20 lat? Jeśli jesteś Remco Evenepoelem, nie powinno to być wielkie wyzwanie. Młody Belg oficjalnie potwierdził, że weźmie udział w Giro d’Italia.

Evenepoel to jedna z najwybitniejszych postaci, które w ostatnich latach pojawiły się w peletonie. W wieku 19 lat przyszło mu m.in. zdobyć srebrny medal mistrzostw świata w jeździe na czas czy wygrać Clasica San Sebastian. Nie dziwne więc, że Patrick Lefevere, uznawany za najlepszego kowala młodych talentów, postanowił dać Belgowi możliwość wystartowania w pierwszym w karierze Wielkim Tourze.

Już nie mogę się doczekać udziału w moim pierwszym, trzytygodniowym wyścigu. Giro d’Italia to wielka impreza, w której sama jazda jest już dużym wyróżnieniem. To, że zespół tak mi ufa, jest dla mnie niezmiernie ważne. Sprawdzenie jak mój organizm zachowuje się po tak wielu dniach wysiłku będzie wyjątkowym doświadczeniem. Zgodnie z planem, będziemy patrzeć na moje możliwości z dnia na dzień. Nie stawiamy więc przed sobą wielkich celów, bo wszystko się może zdarzyć

– czytamy na oficjalnej stronie Deceuninck – Quick Step.

Znając ambicje Evenepoela, możemy spodziewać się, że na początku wyścigu będzie on widoczny w czołówce klasyfikacji generalnej. Dopiero na kolejnych etapach stanie się jasne, czy będzie go stać na walkę w GC, czy raczej przyjdzie mu poszukać etapowego triumfu.