fot. Madrid Challenge by la Vuelta

Kolejne medale w mistrzostwach Australii zostały oficjalnie rozdane. Tym razem rozegrane zostały kryteria, w których najlepsi okazali się Chloe Hosking oraz Sam Welsford.

Choć kryteria nie są oficjalną częścią m.in. mistrzostw świata, w Australii nie widzą problemu, by rozdać mistrzowskie medale w tej konkurencji. Tym samym, jeszcze przed wyścigami ze startu wspólnego, najlepsze zawodniczki i zawodnicy rywalizowali o kolejne krążki, zdobywając punkty na rundach.

Oba wyścigi rozgrywane były w zaskakująco złych warunkach atmosferycznych. Wszyscy wiemy, co w ostatnim czasie dzieje się w Australii, a mimo to, zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w stosunkowo dużym chłodzie i deszczu.

Wśród Pań, po bardzo ładnej walce, najlepsza okazała się Chloe Hosking, która od sezonu 2020 jest zawodniczką ekipy Rally-UHC. Podium uzupełniły z kolei Ruby Roseman-Gannon i Gracie Elvin (Mitchelton – Scott).

W przypadku Panów rywalizacja była nieco bardziej zacięta. Na trasie w Ballarat pojawiło się wielu zawodników z australijskiej czołówki, którzy mocno naciskali na kolejnych rywali. Ostatecznie najskuteczniejszy okazał się Sam Welsford, który pokonał Kadena Groves’a (Mitchelton – Scott) oraz Nicholasa White’a (WhiteLane). Co ważne, dla triumfatora jest to największy sukces w karierze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments