Tirreno - Adriatico

Adam Yates będzie liderem australijskiej drużyny na zbliżający się Tour de France. W wyścigu nie wystąpi Caleb Ewan.

Kolejna ekipa przedstawiła swoją selekcję na rozpoczynającą się 7. lipca Wielką Pętlę. Po LottoNL – Jumbo i Ag2r La Mondiale zrobili to włodarze Mitchelton – Scott. Liderem będzie Adam Yates, który marzy o podium klasyfikacji generalnej. Ekipa będzie w całości podporządkowana Brytyjczykowi, więc do Francji nie został zabrany Caleb Ewan.

Brytyjczyk Yates ma za sobą bardzo udany sezon. Wygrał etapy na Tirreno – Adriatico i Critérium du Dauphiné, a dodatkowo na wyścigu we Francji uplasował się na drugim miejsce w generalce. Sam kolarz już nie może się doczekać Wielkiej Pętli:

Mam super wspomnienia z 2016 roku i bardzo chciałem tutaj wrócić. Wszystko idzie w dobrym kierunku, a występy na Critérium du Dauphiné i w Kalifornii jeszcze dodały mi pewności siebie. Wiadomo, że pierwsze dni TdF będą nerwowe, ale będę miał obok siebie wspaniałych kolegów, którzy pomogą mi w razie potrzeby.

Dyrektor sportowy Matt White przekonuje, że wybór składu nie był łatwy:

Mieliśmy dwunastu gotowych do startu, wspaniałych kolarzy. Musieliśmy dokonać trudnego wyboru, ale uważam, że pojadą najlepsi na daną chwilę. Skład jest bardzo mocny i każdy z zawodników będzie miał odrębne zadania.

Dla Adama Yatesa ten sezon jest naprawdę świetny i wierzę, że potwierdzi to podczas Tour de France. Trzeba jednak pamiętać, że wyścig zapowiada się jako połączenie ciężkich gór i nieprzewidywalności. Musimy być czujni na każdym kroku.

Szybko do zaistniałej sytuacji na Twitterze odniósł się Caleb Ewan.

Skład Mitchelton – Scott na Tour de France 2018:

Jack Bauer, Luke Durbridge, Mathew Hayman, Michael Hepburn, Damien Howson, Daryl Impey, Mikel Nieve i Adam Yates.