fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Belgijska ekipa za pośrednictwem mediów społecznościowych podała skład na tegoroczną Wielką Pętlę. Wśród wybranej ósemki znalazł się Tomasz Marczyński, który tym samym zadebiutuje w Tour de France!

Marc Sergeant wybrał skład, który wydaje się być nastawiony na walkę o etapowe triumfy, gdyż wśród powołanych zawodników brakuje zdecydowanego lidera na generalkę, choć wydaje się, że o jak najlepszą pozycję w klasyfikacji końcowej powinien powalczyć Tiesj Benoot.

W sprintach oczywiście najważniejszy będzie Andre Greipel, któremu w walce na ostatnich kilometrach zapewne pomagać będą Jasper de Buyst oraz Marcel Sieberg. Na etapie z kostką brukową swojej szansy poszuka Jens Keukeleire, który także może odnaleźć się w nieco trudniejszych, sprinterskich końcówkach.

Polscy kibice będą trzymać kciuki za Tomasza Marczyńskiego. “Maniek” wraz z Jelle Vanendertem i Thomasem de Gendtem będą szukać swoich szans w ucieczkach. Belgijscy koledzy Polaka mają już swoje etapowe skalpy w Wielkiej Pętli i mamy nadzieję, że w tym roku trzykrotny mistrz Polski dołoży do swoich palmares wygraną na francuskich drogach.

Pełen skład Lotto Soudal na Tour de France 2018: Tiesj Benoot, Jasper De Buyst, Thomas De Gendt, Andres Greipel, Jens Keukeleire, Tomasz Marczynski, Marcel Sieberg, Jelle Vanendert.