fot. Giro d'Italia

Elia Viviani (Quick – Step Floors) był najszybszy na drugim etapie Adriatica Ionica Race. Włoch powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugi etap nowej włoskiej etapówki liczył ponad 152 kilometry i prowadził z Lido di Jesolo do Maser. Po drodze były dwie górskie premie, ale raczej można się było spodziewać sprinterskiego pojedynku.

W ucieczkę dnia zabrali się: Enrico Logica (Biesse Carrera Gavardo), Javier Montoya (Trevigiani Phonix – Hemus 1896) i Matteo Draperi (Sangemini – MG.Kvis). Ich przewaga nie wynosiła zbyt wiele i peleton prowadzony głównie przez Quick – Step Floors starał się kontrolować sytuację.

Na górskich premiach wygrywali Logica oraz Draperi, ale to kolarz Biesse Carrera Gavardo do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce lidera tej klasyfikacji. 30 kilometrów przed metą na czele został osamotniony Montoya, ale jego przewaga nad dużą grupą wynosiła niespełna pół minuty.

Po kolejnych dwunastu kilometrach młody Kolumbijczyk został wchłonięty przez peleton. Kolejnymi śmiałkami byli Gianluca Brambilla (Trek – Segafredo) i Guy Niv (Israel Cycling Academy), ale ich akcja została szybko zneutralizowana.

Na pięć kilometrów przed metą na samotny atak zdecydował się Valerio Conti (UAE-Team Emirates), a po chwili dołączył do niego Marco Canola (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini). Jednak moc peletonu okazała się zbyt duża i dwójka była skazana na pożarcie.

W sprincie nie miał sobie równych Elia Viviani (Quick – Step Floors), który tym samym powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugi był Simone Consonni (UAE-Team Emirates), a trzeci Mihkel Raim (Israel Cycling Academy).

Wyniki drugiego etapu:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  VIVIANI Elia Quick-Step Floors 03:49:09
2  CONSONNI Simone UAE-Team Emirates ,,
3  RAIM Mihkel Israel Cycling Academy ,,
4  BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec ,,
5  BARBIN Enrico Bardiani – CSF ,,
6  NIZZOLO Giacomo Trek – Segafredo ,,
7  VELASCO Simone Wilier Triestina – Selle Italia ,,
8  SHILOV Sergey Gazprom-RusVelo ,,
9  SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy ,,
10  TOTÒ Paolo Sangemini – MG.Kvis ,,
11  GAFFURINI Nicola Sangemini – MG.Kvis ,,
12  GAZZARA Michele Sangemini – MG.Kvis ,,
13  SCHÖNBERGER Sebastian Wilier Triestina – Selle Italia ,,
14  ABDERRAHIM Zahiri Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
15  RAVASI Edward UAE-Team Emirates ,,
16  ROTA Lorenzo Bardiani – CSF ,,
17  PETILLI Simone UAE-Team Emirates ,,
18  WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij ,,
19  ANDREETTA Simone Bardiani – CSF ,,
20  BUSATO Matteo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
21  SANTAROMITA Ivan Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
22  TRENTIN Matteo Italy ,,
23  BISOLTI Alessandro Androni Giocattoli – Sidermec ,,
24  RAVANELLI Simone Biesse Carrera Gavardo ,,
25  CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
26  GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
27  AGNOLI Valerio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
28  TORRES Rodolfo Andres Androni Giocattoli – Sidermec ,,
29  CONTI Valerio UAE-Team Emirates ,,
30  FELLINE Fabio Trek – Segafredo ,,
31  BOARO Manuele Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
32  NYCH Artem Gazprom-RusVelo ,,
33  CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
34  CICCONE Giulio Bardiani – CSF ,,
35  BAGIOLI Nicola Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
36  TERPSTRA Niki Quick-Step Floors ,,
37  STETINA Peter Trek – Segafredo ,,
38  LOGICA Enrico Biesse Carrera Gavardo ,,
39  ARSLANOV Ildar Gazprom-RusVelo ,,
40  KOSHEVOY Ilia Wilier Triestina – Selle Italia ,,
41  SOSA Ivan Ramiro Androni Giocattoli – Sidermec ,,
42  ORSINI Umberto Bardiani – CSF ,,
43  CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
44  CANOLA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
45  MOSER Moreno Italy ,,
46  VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy 00:10
47  BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 00:26
48  MEIJERS Jeroen Roompot – Nederlandse Loterij 01:09
49  PORSEV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
50  FIRSANOV Sergey Gazprom-RusVelo 01:29
51  ZACCANTI Filippo Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
52  VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij ,,
53  TONELLI Alessandro Bardiani – CSF ,,
54  TAGLIANI Filippo Italy ,,
55  JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data ,,
56  AMICI Alberto Biesse Carrera Gavardo ,,
57  FLOREZ Miguel Eduardo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
58  ARASHIRO Yukiya Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
59  PANTANO Jarlinson Trek – Segafredo ,,
60  SWIFT Ben UAE-Team Emirates ,,
61  CAVENDISH Mark Team Dimension Data ,,
62  CUNEGO Damiano Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
63  SCARTEZZINI Michele Sangemini – MG.Kvis ,,
64  GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij ,,
65  FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
66  DI SANTE Antonio Sangemini – MG.Kvis ,,
67  MORI Manuele UAE-Team Emirates ,,
68  HERMANS Ben Israel Cycling Academy 00:00
69  ZANARDINI Andrea Biesse Carrera Gavardo 02:41
70  HODEG Álvaro José Quick-Step Floors ,,
71  NIBALI Antonio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
72  TONIATTI Andrea Italy 03:03
73  ARNOULT Floryan Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
74  VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij ,,
75  DURANTI Jalel Italy ,,
76  THOMSON Jay Robert Team Dimension Data ,,
77  GIBBONS Ryan Team Dimension Data ,,
78  CIMA Damiano Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
79  SALVADOR Enrico Biesse Carrera Gavardo ,,
80  MONTOYA Javier Trevigiani Phonix – Hemus 1896 03:34
81  DELCO Lorenzo Biesse Carrera Gavardo ,,
82  TURRIN Alex Wilier Triestina – Selle Italia ,,
83  TIZZA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
84  MARTINELLI Davide Quick-Step Floors 03:41
85  KNOX James Quick-Step Floors ,,
86  ATAPUMA John Darwin UAE-Team Emirates ,,
87  FENG Chun Kai Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
88  DLAMINI Nickolas Team Dimension Data ,,
89  WANG Meiyin Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
90  SALVIETTI Niccolò Sangemini – MG.Kvis ,,
91  PACIONI Luca Wilier Triestina – Selle Italia ,,
92  MINALI Riccardo Italy ,,
93  LAMON Francesco Italy ,,
94  TRUSOV Nikolay Gazprom-RusVelo ,,
95  RENSHAW Mark Team Dimension Data ,,
96  CHOLAKOV Stanimir Trevigiani Phonix – Hemus 1896 05:20
97  PEDRETTI Giovanni Biesse Carrera Gavardo ,,
98  TIVANI German Nicolas Trevigiani Phonix – Hemus 1896 06:23
99  RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij 06:41
100  NARVAEZ Jhonatan Quick-Step Floors ,,
101  KURIANOV Stepan Gazprom-RusVelo 07:39
102  NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
103  WIPPERT Wouter Roompot – Nederlandse Loterij 08:05
104  EARLE Nathan Israel Cycling Academy 09:03
105  SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy ,,
106  ALAFACI Eugenio Trek – Segafredo ,,
107  PENALVER Manuel Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
108  ASGREEN Kasper Quick-Step Floors 12:06
109  MIHAILOV Mihail Trevigiani Phonix – Hemus 1896 12:07
110  DRAPERI Matteo Sangemini – MG.Kvis ,,

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  VIVIANI Elia Quick-Step Floors 04:14:28
2  TERPSTRA Niki Quick-Step Floors 00:10
3  CONSONNI Simone UAE-Team Emirates 00:18
4  RAVASI Edward UAE-Team Emirates 00:24
5  PETILLI Simone UAE-Team Emirates ,,
6  CONTI Valerio UAE-Team Emirates ,,
7  NIZZOLO Giacomo Trek – Segafredo 00:26
8  FELLINE Fabio Trek – Segafredo ,,
9  CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
10  STETINA Peter Trek – Segafredo 00:29
11  SHILOV Sergey Gazprom-RusVelo 00:48
12  NYCH Artem Gazprom-RusVelo ,,
13  ARSLANOV Ildar Gazprom-RusVelo ,,
14  BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 00:52
15  AGNOLI Valerio Bahrain Merida Pro Cycling Team 01:18
16  MOSER Moreno Italy 01:27
17  BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec 01:28
18  TOTÒ Paolo Sangemini – MG.Kvis ,,
19  GAFFURINI Nicola Sangemini – MG.Kvis ,,
20  GAZZARA Michele Sangemini – MG.Kvis ,,
21  BISOLTI Alessandro Androni Giocattoli – Sidermec ,,
22  TORRES Rodolfo Andres Androni Giocattoli – Sidermec ,,
23  CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
24  SOSA Ivan Ramiro Androni Giocattoli – Sidermec ,,
25  BARBIN Enrico Bardiani – CSF 01:32
26  ROTA Lorenzo Bardiani – CSF ,,
27  ANDREETTA Simone Bardiani – CSF ,,
28  CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
29  CICCONE Giulio Bardiani – CSF ,,
30  ORSINI Umberto Bardiani – CSF ,,
31  SANTAROMITA Ivan Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 01:33
32  BAGIOLI Nicola Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
33  CANOLA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
34  WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij 01:52
35  MORI Manuele UAE-Team Emirates 01:53
36  PANTANO Jarlinson Trek – Segafredo 01:55
37  RAIM Mihkel Israel Cycling Academy 01:57
38  PORSEV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
39  VELASCO Simone Wilier Triestina – Selle Italia 01:58
40  SCHÖNBERGER Sebastian Wilier Triestina – Selle Italia ,,
41  BUSATO Matteo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
42  KOSHEVOY Ilia Wilier Triestina – Selle Italia ,,
43  SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 02:01
44  HERMANS Ben Israel Cycling Academy ,,
45  JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data 02:13
46  CAVENDISH Mark Team Dimension Data ,,
47  VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy 02:14
48  TRENTIN Matteo Italy 02:16
49  FIRSANOV Sergey Gazprom-RusVelo 02:17
50  BOARO Manuele Bahrain Merida Pro Cycling Team 02:24
51  RAVANELLI Simone Biesse Carrera Gavardo 02:36
52  LOGICA Enrico Biesse Carrera Gavardo ,,
53  ABDERRAHIM Zahiri Trevigiani Phonix – Hemus 1896 02:42
54  ARASHIRO Yukiya Bahrain Merida Pro Cycling Team 02:47
55  DI SANTE Antonio Sangemini – MG.Kvis 02:57
56  SCARTEZZINI Michele Sangemini – MG.Kvis 03:00
57  MEIJERS Jeroen Roompot – Nederlandse Loterij 03:01
58  TONELLI Alessandro Bardiani – CSF ,,
59  ZACCANTI Filippo Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 03:02
60  CUNEGO Damiano Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
61  GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij 03:21
62  VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij 03:22
63  FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
64  GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec 03:27
65  FLOREZ Miguel Eduardo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
66  THOMSON Jay Robert Team Dimension Data 03:47
67  GIBBONS Ryan Team Dimension Data ,,
68  MARTINELLI Davide Quick-Step Floors 03:51
69  KNOX James Quick-Step Floors ,,
70  NIBALI Antonio Bahrain Merida Pro Cycling Team 03:59
71  AMICI Alberto Biesse Carrera Gavardo 04:05
72  ATAPUMA John Darwin UAE-Team Emirates ,,
73  DLAMINI Nickolas Team Dimension Data 04:25
74  TONIATTI Andrea Italy 04:30
75  DURANTI Jalel Italy ,,
76  CIMA Damiano Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 04:36
77  VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij 04:55
78  FENG Chun Kai Bahrain Merida Pro Cycling Team 04:59
79  WANG Meiyin Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
80  TIZZA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 05:07
81  MINALI Riccardo Italy 05:08
82  LAMON Francesco Italy ,,
83  SALVIETTI Niccolò Sangemini – MG.Kvis 05:09
84  ZANARDINI Andrea Biesse Carrera Gavardo 05:17
85  RENSHAW Mark Team Dimension Data 05:25
86  TURRIN Alex Wilier Triestina – Selle Italia 05:32
87  SALVADOR Enrico Biesse Carrera Gavardo 05:39
88  ARNOULT Floryan Trevigiani Phonix – Hemus 1896 05:45
89  TRUSOV Nikolay Gazprom-RusVelo 05:56
90  DELCO Lorenzo Biesse Carrera Gavardo 06:10
91  PACIONI Luca Wilier Triestina – Selle Italia 06:14
92  MONTOYA Javier Trevigiani Phonix – Hemus 1896 06:16
93  HODEG Álvaro José Quick-Step Floors 06:50
94  NARVAEZ Jhonatan Quick-Step Floors 06:51
95  SWIFT Ben UAE-Team Emirates 07:30
96  RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij 08:33
97  TIVANI German Nicolas Trevigiani Phonix – Hemus 1896 09:05
98  TAGLIANI Filippo Italy 09:17
99  CHOLAKOV Stanimir Trevigiani Phonix – Hemus 1896 09:31
100  NIV Guy Israel Cycling Academy 09:40
101  PEDRETTI Giovanni Biesse Carrera Gavardo 09:46
102  ALAFACI Eugenio Trek – Segafredo 10:40
103  EARLE Nathan Israel Cycling Academy 11:04
104  SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy ,,
105  WIPPERT Wouter Roompot – Nederlandse Loterij 11:22
106  PENALVER Manuel Trevigiani Phonix – Hemus 1896 11:45
107  KURIANOV Stepan Gazprom-RusVelo 12:35
108  ASGREEN Kasper Quick-Step Floors 12:54
109  DRAPERI Matteo Sangemini – MG.Kvis 13:55
110  MIHAILOV Mihail Trevigiani Phonix – Hemus 1896 18:08